Skocz do zawartości

LG IPS236V vs LG IPS235V


Recommended Posts

odpuściłem bo sprzedawca powiedział

The best joke of this year :D:rotfl:

 

"Kupiłem Athlona bo Pan Sprzedawca polecił, ale teraz podstawka na płycie i procesor ma nóżki, a w starym Pentium IV tak nie było..." :P

 

hub USB to bullshit, bo jest powolny, podobnie jak hdmi, które ma taki sam sygnał co dvi-d i kompletnie nic nie wnosi poza tym, że producent musi za nie opłacić licencję

A tutaj nr 2 :hahaha:

 

U mnie na 2209WA spadek transferu dysku USB 3.0 jest może 1-2 MB/s :]

 

Druga sprawa - po DVI puścisz blu-ray 3D? :]%-)

Link to post
Share on other sites

A tutaj nr 2 U mnie na 2209WA spadek transferu dysku USB 3.0 jest może 1-2 MB/s

używałem w 2209wa i U2410 w obu przypadkach było powoooooli na USB2.0

 

Druga sprawa - po DVI puścisz blu-ray 3D?

kabel DL DVI-D ma większy transfer niż hdmi 1.4 jeśli do tego pijesz, a odpowiadając na twoje pytanie, tak bez problemu

Link to post
Share on other sites

To i ja jako stojący przed wyborem i na 99% zdecydowany na IPS235 z chęcią się dowiem czym takim Dell góruje nad LG? Zwłaszcza że różnica w cenie jest dość pokaźna: http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;szukaj-dell+u2312 http://www.ceneo.pl/14517198

Posiadam takowego Dell'a i bardzo sobie go chwalę. Pykam w gierki pokroju BF3 gdzie owy monitor sprawuje siębez zarzutu. W filmach super, przy pisaniu dokumentów czy przeglądani Neta bez zarzutu. Tak więc polecam. Przesiadłem się z Dell'a P1130 z kineskopem Sony FD Trinitron bodajże 22''.
Link to post
Share on other sites

mówimy o monitorach, nie telewizorach, telewizor służy do oglądania telewizji, a nie podłączania do komputera, abstrahując od tego oraz faktu, że tych pierdziawek, które montują w TV to aż przykro słuchać, co więcej żadna karta dźwiękowa jakoś nie przesyła sygnału do karty graficznej, żeby mógł powędrować dalej przez hdmi, bo i po co

 

nie wiem w jakim celu szukasz dziury w całym z tym hdmi, w przypadku komputerów osobistych jest potrzebne jak świni siodło

Link to post
Share on other sites

mówimy o monitorach, nie telewizorach, telewizor służy do oglądania telewizji, a nie podłączania do komputera, abstrahując od tego oraz faktu, że tych pierdziawek, które montują w TV to aż przykro słuchać, co więcej żadna karta dźwiękowa jakoś nie przesyła sygnału do karty graficznej, żeby mógł powędrować dalej przez hdmi, bo i po co nie wiem w jakim celu szukasz dziury w całym z tym hdmi, w przypadku komputerów osobistych jest potrzebne jak świni siodło

Chyba jesteś mało poinformowany. AMD bez problemu przesyłają dźwięk przez hdmi, a NVIDIA wymaga dodatkowego kabelka do podłączenia karta-płyta główna(k.dźwiękowa)

 

To zadne rozwiazanie, monitor musialby miec albo wejscie chinch albo optyczne, a nie piszemy o osobnych zestawach audio.

http://allegro.pl/k12-kabel-jack-3-5-2x-rca-cinch-1-5m-lekki-jakosc-i1987007091.html Edytowane przez Makarons
Link to post
Share on other sites

Chyba jesteś mało poinformowany. AMD bez problemu przesyłają dźwięk przez hdmi, a NVIDIA wymaga dodatkowego kabelka do podłączenia karta-płyta główna(k.dźwiękowa)

załóżmy, wytłumacz mi w takim razie jak posłać 2 kanałowy 96KHz sygnał z mojego Xonara przez hdmi w moim radeonie

Link to post
Share on other sites

nie, to było pytanie retoryczne, prześledź wcześniejszą dyskusję i zerknij na mój profil

Rzeczywiście troche się zamotałem.

Co do twojego pytania to sie nie da, ale po hdmi do monitora nie trzeba wypaśnego dźwięku bo wystarczy dźwięk z integry, a róźnicy sie nie odczuje.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ips23v i jak narazie nie było z nim żadnych problemów. Przy fotografii i grach sprawdza się idealnie. Nie męczy oczu a i zednych wad w pikselach tez nie ma. Za cenę jaką przyszło mi za niego zaplacic...

 

Cód miód i orzeszki.

Edytowane przez Szoker
Link to post
Share on other sites

Co do twojego pytania to sie nie da, ale po hdmi do monitora nie trzeba wypaśnego dźwięku bo wystarczy dźwięk z integry, a róźnicy sie nie odczuje.

ja to wiem, a cała dyskusja zaczęła się od zasadności montowania hdmi w monitorze, zwłaszcza monitorze bez głośników, jakich to mamy na rynku znakomitą większość

Link to post
Share on other sites

kabel DL DVI-D ma większy transfer niż hdmi 1.4 jeśli do tego pijesz, a odpowiadając na twoje pytanie, tak bez problemu

Czyli mam rozumieć, że internet też po DVI puścisz? :P

Bo już nie mówię tutaj o rozdzielczości 4K x 2K czy zwrotnym kanale audio :majty:

 

Jeszcze powiedz, że do routera podłączasz DVI :rotfl:

Chyba jesteś mało poinformowany. AMD bez problemu przesyłają dźwięk przez hdmi, a NVIDIA wymaga dodatkowego kabelka do podłączenia karta-płyta główna(k.dźwiękowa)

Kto to mówi... tak było kiedyś, ale nV też już wprowadziła przy którejś premierze kodek audio do karty :P

All GT21x GPUs also contain an audio processor inside and support 8 channel LPCM output through HDMI.

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Bo już nie mówię tutaj o rozdzielczości 4K

transfery na kablach wideo dotyczą maksymalnych rozdzielczości i przez DL DVI puścisz WQUXGA (3840 x 2400), podczas gdy przez hdmi 1.4 QFHD (4096x2160) więc jeszcze muszą popracować na hdmi, żeby tu dogoniło swojego tzw poprzednika :]

 

zwrotnym kanale audio

a w monitorze to on jest potrzebny jak nie wiem co

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...