Skocz do zawartości

LG IPS236V vs LG IPS235V


Recommended Posts

W recenzjach to i wymiociny ślicznie, pachnąco i apetycznie wyglądają. Ważne jest to co kurier przywozi do domu bo to jest moja wydawana kasa na którą zapracowałem.

 

P.S.

Dziś oglądałem dwa monitory della (u2312hm) i obydwa jak dla mnie kwalifikowały się na szrot

Link to post
Share on other sites

a ja mam w domu dwa monitory della i zanim kupiłem obejrzałem, sprawdziłem i kupiłem dopiero po stwierdzeniu braku nieprawidłowości, służą dobrze i sobie chwalę

 

PS wkurzają mnie takie krucjaty w stylu Twojej IronFe, nie podoba się, to nie kupuj

a tak przy okazji napisz konkretnie co z nimi, tylko może tym razem coś więcej i bardziej merytorycznie niż "złom"

 

PPS niemniej faktem jest, że nowa seria wypadła słabo pod względem kontroli jakości, czy cholera wie czego, ale nie oznacza to, że należy z definicji skreślać wszystko co nosi logo della

Link to post
Share on other sites

napisz konkretnie co z nimi, tylko może tym razem coś więcej i bardziej merytorycznie niż "złom"

Przyganial kociol garnkowi. To co napisal bylo tak samo 'merytoryczne' jak Twoje:

wszystko

Chetnie dowiem sie w czym KONKRETNIE goruje ow Dell nad przykladowym LG IPS235, bo jak dla mnie to sytuacja jest wrecz odwrotna. Edytowane przez Auris
Link to post
Share on other sites

podałem linki do konkretnych recenzji z konkretnymi testami delli, pokaż mi podobne z LG... nie moment żaden serwis ich nie robi, bo LG jakoś nie kwapi się, by wysłać coś od siebie, poza pojedynczymi sztukami ciekawe dlaczego?

 

ale ok na tftcentral mamy test IPS231P i... nieźle jeśli chodzi o pokrycie sRGB ok, dE po kalibracji też ok, podobnie jak gamma i kontrast, input lag bez szału ale nie jest źle, natomiast responsywność i podświetlenie i interpolacja pozostawiają trochę do życzenia

powiedziałbym, że jak ktoś nie chce grać to świetny model ale... kosztuje tyle samo lub więcej niż dell - słaby deal

 

ale powiedzmy, że DV wykonuje testy jako tako, także tanich monitorów i... rzeczonych modeli LG też tam nie ma tylko IPS226V, który niczym konkretnym nie powala na kolana

Link to post
Share on other sites

Rozważałem zakup LG LED IPS E2370V /DELL U2312HM.

Monitor miał służyć m innymi do gier, więc zależało mi na braku odczuwalnego smużenia. Sądzę, że który model bym nie kupił byłbym zadowolony bo są one porównywalne.

 

DELL U2312HM odpuściłem bo sprzedawca powiedział, że to monitor bardziej projektowany pod biuro i matryca trochę wolniejsza. Niektórzy kupowali do gier i byli zadowoleni.

 

Już miałem brać LG LED IPS E2370V ale odpuściłem, bo oprócz to był taki LG IPS236V z dodatkowymi funkcjami a LG IPS225V jest następcą LG ISP226V. Wolałem kupić model "nowszy". Poza tym na forum pisali o kłopotach w 2370 tzn black bleeding, więc sobie darowałem

Link to post
Share on other sites

DELL U2312HM odpuściłem bo sprzedawca powiedział, że to monitor bardziej projektowany pod biuro i matryca trochę wolniejsza. Niektórzy kupowali do gier i byli zadowoleni.

no to ci bzdur nagadał to model multimedialny z jedną z najszybszych matryc w IPS'kach ale co tam

Link to post
Share on other sites

No to jednak U2312 nie jest we wszystkim lepszy? Jak ktos nie gra, a zajmuje sie amatorsko edycja czy projektowaniem, to dla niego dobry deal.

 

Na prad.de masz rzetelne recenzje wiekszosci modeli, z ktorych wynika ze produkty te sa bezwglednie porownywalne, roznia je drobiazgi, ale czesto to wlasnie te drobiazgi decyduja o tym co dla kogo jest lepsze.

Link to post
Share on other sites

Jak grasz to weź LG, a jak nie to Dell.

chciałbym zobaczyć jak LG IPS 235V ma lepsze parametry dla graczy od U2312HM

 

responsywność matrycy - pomiar PixPerAn

input lag - dowolny pomiar

dane dla della mamy, jak masz tego LG to zrób i podrzuć do porównania

 

te Dell'e, ale nie są znacząco lepsze.

to prawda

Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

Monitor potrzebuję przede wszystkim do obróbki zdjęć,a tu LG daje tę przewagę,że kalibruje monitor już na etapie produkcji,o czym zaświadcza specjalnym świadectwem. Dell natomiast odpadł po lekturze kilku forów gdzie pisano m.in. że gwarancja na hot piksele polega na wymianie monitora na drugi,nie koniecznie nowy a taki co ma np. naświecone 2000 godzin poziom kontrastu jest również ponad przeciętną w tym segmencie. Wrażenia organo-leptyczne użytkowników 235-tki również nie potwierdzają rażących minusów w zastosowaniach multimedialnych. Ja rozumiem że dla ciebie Dell jest najlepszy na świecie,ale błagam,trochę obiektywizmu.

Poza tym dość powszechna opinia panuje w necie że model U2312 to porażka w porownaniu do 2311,no ale ten już jest nie do dostania.

Na koniec takie małe spostrzeżenie-wątek o wyborze spośród dwóch modeli LG przerodził się w obronę niepodległości( w tym wypadku Della) Ktoś kto tu zajrzy,ma nadzieję przeczytac opinie użytkowników tych obu Eldżików ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem że dla ciebie Dell jest najlepszy na świecie,ale błagam,trochę obiektywizmu.

nie, najlepsza na świecie* jest seria NEC Reference natomiast mówimy o budżetowych monitorach na matrycy IPS

 

* - z monitorów o "tradycyjnym" podświetleniu

 

Poza tym dość powszechna opinia panuje w necie że model U2312 to porażka w porownaniu do 2311,no ale ten już jest nie do dostania.

generalnie nowa seria della jest dużo bardziej "oszczędnościowa" i nie da się ukryć, że pokpili sprawę z kontrolą jakości

 

Monitor potrzebuję przede wszystkim do obróbki zdjęć,a tu LG daje tę przewagę,że kalibruje monitor już na etapie produkcji,o czym zaświadcza specjalnym świadectwem.

ta, nie tylko on, zresztą, że taka fabryczna pre-kalibracja jest z reguły na tyle niedokładna, że można ją spokojnie olać

natomiast polecę ci coś innego mianowicie Della 2209wa, nie sugerowałem wcześniej, bo ciężko go dostać, ale poczytaj o nim i sprawdź czy się uda zakupić

 

PS nie jestem fanboyem della, daleko mi do tego, natomiast jak dotąd w segmencie tanich IPS'ek ewidentnie odstawali od reszty w pozytywnym tego słowa znaczeniu, recenzje nowych modeli też wypadły dobrze, niestety wychodzi na to, że w sklepie nie zawsze dostajesz taki sam monitor, co recenzenci

Link to post
Share on other sites

podałem linki do konkretnych recenzji z konkretnymi testami delli, pokaż mi podobne z LG... nie moment żaden serwis ich nie robi, bo LG jakoś nie kwapi się, by wysłać coś od siebie, poza pojedynczymi sztukami ciekawe dlaczego? [ciach]

Wystarczy taka, i żadna inna nie jest już potrzebna: http://www.prad.de/new/monitore/test/2011/test-lg-ips235v.html

Edytowane przez soulburner
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...