Skocz do zawartości

Problem z ponownym uruchomieniem komputera


Recommended Posts

Witam!

 

Zwracam się o pomoc w rozwiazaniu następującego problemu:

 

Zestaw składa się z następujących elementów:

MSI MSI P67A-GD55 (starsza wersja nie B3)

Intel Intel Core i5-2500K

Gigabyte Gigabyte Radeon HD6850

A-Data A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

Samsung Samsung 500GB 7200rpm 16MB

Zasilacz BeQuiet 450W

 

A teraz opis problemu:

 

Uruchamiam komputer rano i wszystko jest OK, ale teraz jeśli zamknę system i ponownie bedę chciał go uruchomić to komputer nie startuje, tzn. uruchamiane są wiatraczki, idzie zasilanie na płytę, ale już wiatraki na karcie graficznej nie startują, sygnał video nie jest podawany, nie ma też piknięcia głośniczka. Jeśli komputer jest w tym stanie to nie mogę go również wyłączyć. Przytrzymanie przycisku zasilania powoduje niby wyłączenie ale komp ponownie samoczynnie startuje.

 

Żeby uruchomić komputer muszę wyłączyć zasilacz i odczekać kilka - kilkanaście minut i dopiero wtedy komp wstanie. Gdy działa nie mam z nim żadnych problemów.

 

Wersja biosu najnowsza, komputer nie kręcony ?

 

Gdzie może tkwić problem, może jakieś ustawienie w BIOSIE ?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jeśli nie kręci się fan grafiki to źle. Przetestuj ją na innym kompie, także jeśli możesz to do swojej płyty daj inną kartę i zobacz jak tam się kręci. Faktycznie może masz ją nie dociśniętą, może zasilanie nie jest dobrze wpięte, ale jeśli grasz i wkręcasz ją na maksa i nie ma problemów to może być przyczyna niedociśnięcia lub samej karty.

Link to post
Share on other sites

sprawdz zasiłke bo może po "zdalnym" wyłaczeniu komputera zasilacz nie jest w stanie spowrotem sie właczyć

 

wskazuje na to fakt że uruchamia sie normalnie dopiero po całkowitym wyłaczeniu od prągu (prawdopodobnie uszkodzony transformator)

kolega kiedyś w podobnej sytłacji spalił płyte procesor i karte graficzną

Link to post
Share on other sites

Czekaj mi tu.

Faktycznie może to być problem i z zasilaczem

Podkręcałem phenoma x4 9650 czy jakoś tak na msi ms - 700... NB nagrzewał się jak piec i po dotknięciu radiatora na 3 sekundy musiałem łapać się za zimne ucho. Po teście w OCCT zrobiłem kontrolny restart i.... nic.. Brak beepcodu (jak u ciebie) nic nawet się nie kręciło hm... wyłączyłem zasilaczem komputer, chodź ryzykowałem bo był to MODECOM!!!!! wyjąłem kabel, włożyłem i włączyłem. System się uruchomił. No to jeszcze raz. Znów to samo. Możliwe, że twój zasilacz (co dziwne jak na Bequieta) jest uwalony jak pisał kolega wyżej. Spróbuj kartę i zasilacz zmienić.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...