Skocz do zawartości

GTA IV i -availablevidmem


Recommended Posts

witam, mam taki problem ze mam karte 512mb a gre mam tak ustawiona ze zjada gdzies 900mb wiec nie doczytuje mi texturek

ale jest swietne rozwiazanie ktore sie zwie commandline z -availablevidmem, z tym ze jako jedyny mam z tym problem, otoz ustawiam np 2.0 gra dziala wysmienicie ale przez pierwsza minute... pozniej zaczynba sie przycinac przy obracaniu kamery az dochodzi do tego ze gra tak zacina ze sie na to patrzec nie da... nie wspominajac o graniu

w tym czasie zauwazylem bardzo duze zuzycie dysku twardego... obecnie mam -availablevidmem 1.1 i jest ok gdzie przy 1.2 juz z czasem zacina zacinac

jest na to jakas rada? jak by wyeliminowac to zacinanie to odrazu biore grafike na maxa i -availablevidmem 4.0 no ale to zacinanie jest nie do zniesienia

Link to post
Share on other sites

ok... ;P zaraz dam znac czy menadzer pokazuje dalej ze plik ma 4gb i czy samo gta lepiej dziala

 

http://img402.imageshack.us/img402/1930/beztytuuvfg.jpg

1 - uruchomienie GTA

2 - komunikat o braku pamieci

i plik stronicowania dalej jest prawie 4gb... no chyba ze pamiec wirtualna i plik stronicowania to cos innego...

ale przez te... moze 2 minuty gry bylo dobrze ;P

 

edit

po tym bledzie zniknelo aero, przezroczyste okna i te inne bajery wizualne na viscie

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Problem mam podobny. Zanim grzebałem w wielkości pliku stronicowania to się cieło. Zmniejszyłem plik do max 512MB to mi Vista wywala GTA i jest napisane coś o wielkości pamięci fizycznej, że za mało czy coś (po ang).

 

Manager chyba pokazuje cała pamięć. Ja mam 2GB RAM i plik na 500 i jest w managerze, że 2447 więc się zgadza.

 

Kurde, tydzień temu spyliłem koledze 1GB RAM bo go nie wykorzystywałem ;)

 

Dziwne jest to, że w historii uzycia pamięci RAM dochodzi tylko do 1,7GB, a GTA wywala się już.

 

Jakieś rady??

Link to post
Share on other sites

GTA potrzebuje sporo pamięci, szczególnie jeśli ustawisz draw disance i inne opcje na wysokie ;) 4GB jest najlepsze dla gta4.

No jeśli włączymy opisaną tu opcję to owszem. Ale bez niej to samo GTA bierze 1GB RAM, a z Vistą 1,7GB. Szkoda że nie znałem tej opcji wcześniej. Teraz bym mógł grać na full, bo już tylko textury nie są na max u mnie. W moim przypadku gra wchodzi właśnie na plik stronicowania czy jak to się tam nazywa. Gdy ustawiłem to avacośtam na 1.2 dostaję gratisowe 100MB na grafikę i wystarcza mi to do ustawienia wszystkiego na max, po za texturami i suwakami (33%). Gdy miałem ava.. na 2.5 odpaliłem wszystko na full i przez minutke gra działała naprawdę płynnie, tak więc gdy zapewnimy odpowiedni procesor i odpowiednią ilość pamięci, gra przestaje być wyzwaniem.

 

Dla mnie wszystko jasne, zaczynam rozważać dokupienie drugiego modułu 2GB i instalację OS'u na 64 bitach, pozdro.

Link to post
Share on other sites

Zrób inaczej - Windows 7 64Bit i dokup 2x2GB - będzie lepiej, a niewiele drożej ;) Dobre kości 800MHz 2GB kosztują ~120zł, a 4GB masz za ~200zł :P

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Ja mam jedną kość 2GB, więc nie lepiej jest dokupić drugą, identyczną?

Link to post
Share on other sites

Nie. Powiedziałeś, że zmienisz system na 64Bit (zakładam, że masz XP albo Vistę), więc system zmień na Windows 7, o którym chodzą dobre opinie pod względem wydajności, a 64Bit abyś mógł wsadzić sporo RAMu. Masz jedną kość 2GB, czyli pewnie masz jeszcze trzy wolne banki - dwa z nich zapełnij dualem 2x2GB i będziesz miał 6GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Nie. Powiedziałeś, że zmienisz system na 64Bit (zakładam, że masz XP albo Vistę), więc system zmień na Windows 7, o którym chodzą dobre opinie pod względem wydajności, a 64Bit abyś mógł wsadzić sporo RAMu. Masz jedną kość 2GB, czyli pewnie masz jeszcze trzy wolne banki - dwa z nich zapełnij dualem 2x2GB i będziesz miał 6GB RAM.

Płyta microATX max 4GB. Wystarczy :P . Co do Windy to się zastanawiam. Miałem XP, na starym kompie sobie go chwaliłem, na obecnym nie bardzo. Wrzuciłem Vistę, najpierw ją chwaliłem, teraz po formacie co jakiś czas muszę na nowo instalować programy (całe szczęście do GTA tylko patch). Chyba spróbuję 7.

 

A wracając do GTA ;) W Liberty City chyba stan wojenny zrobili. Wsiadam w furkę (Honda CRX) i żadne radio nie działa, tyko szumy. Jadę do Bohan'u a tu szlabany znikły a w budkach nikt nie siedzi, można jechać za free :P Teraz jak drugi raz uruchomię grę pewnie to zniknie, ale takiego bug'a jeszcze nie miałem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...