Skocz do zawartości

Jaki wentylator 120mm podświetlany LED'em?


Recommended Posts

Chciałbym "rozświetlić" trochę budę. Myślałem nad jakimiś rurkami ale chyba z powodów praktycznych skupię się na podświetlanych wentylatorach. Czy znacie jakieś sprawne a zarazem wystarczająco mocno świecące ? Przyznam, że nie mam doświadczenia więc będę wdzięczny za każde info.

 

http://allegro.pl/wentylator-120mm-xilence-1400rpm-przezroczysty-led-i2013745696.html

 

Czy coś takiego się nada? Na początek chciałem wziąć dwa, jeden na przód a drugi albo na górę obudowy albo na chłodzenie CPU. Ostatnie pytanie. Czy ten wentylator podłączam do płyty głównej (tak jak mam obecnie) czy do płyty oraz do zasilacza na raz ?

 

 

P.S.

Ogólnie nie mam dużych problemów z temperaturami więc nie muszą to być bardzo wydajne wiatraki.

Link to post
Share on other sites

Effendi, ty masz fajnie zrobione ale trochę za dużo jak na moje potrzeby. Ja bym swoją budę z chęcią postawił na biurku otwartą i oświetloną ale nie mogę bo raz, że biurko za małe a dwa, że żona ma inne zdanie na ten temat :). Pokombinuję. Na przód kupię chyba tego Zephira a do środka albo na górę takie dwie katody. One są montowane na śrubki czy klej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Znacznie lepsze katody,prawie wszystkie wentylatory z podświetleniem są głośne,a wynika to z faktu zastosowanych/przeźroczystych/ plastików do ich produkcji.

Plastik ten jest dość twardy co sprzyja przenoszeniu się wibracji na obudowę a do tego kruchy.

A jeśli już musisz je zakładać,to kupuj te markowe z najwyższej pułki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Niechce tworzyć nowego tematu wiec tutaj napisze. Kupiłem ostatnio Aerocool Shark Blue 120mm do obudowy Antec 902. Dałem je do przodu lecz już przy niewielkich obrotach jeden z nich ma wieksze a jeden mniejsze wibracje niewiem jak się ich pozbyć zastosowałem już kołki tłumiące ale dalej są wibracje co z tym zrobić? Mam je podpięte pod Lamptron Fc5 v2.

Edytowane przez Extreme 191
Link to post
Share on other sites

Dałem je do przodu lecz już przy niewielkich obrotach jeden z nich ma wieksze a jeden mniejsze wibracje niewiem jak się ich pozbyć zastosowałem już kołki tłumiące ale dalej są wibracje co z tym zrobić?

A czytałeś to ...

 

Znacznie lepsze katody,prawie wszystkie wentylatory z podświetleniem są głośne,a wynika to z faktu zastosowanych/przeźroczystych/ plastików do ich produkcji. Plastik ten jest dość twardy co sprzyja przenoszeniu się wibracji na obudowę a do tego kruchy. A jeśli już musisz je zakładać,to kupuj te markowe z najwyższej pułki.

Daj między budę a wentyle silikonowe podkładki i przykręć śrubkami.

 

http://emotikona.pl/emotikony/pic/0suicide.gif

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Niechce tworzyć nowego tematu wiec tutaj napisze. Kupiłem ostatnio Aerocool Shark Blue 120mm do obudowy Antec 902. Dałem je do przodu lecz już przy niewielkich obrotach jeden z nich ma wieksze a jeden mniejsze wibracje niewiem jak się ich pozbyć zastosowałem już kołki tłumiące ale dalej są wibracje co z tym zrobić? Mam je podpięte pod Lamptron Fc5 v2.

Których kołków użyłeś, takich czy innych?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...