Skocz do zawartości

DLNA - jak najtaniej odtwarzać pliki 2D i 3D?


Recommended Posts

Mam problem. Mój TV nie ma opcji WIFI ani DLNA, więc mam następującą zagadkę. Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza z WIFI i DLNA na Androidzie. Podłączyłbym go po HDMI do TV i to by rozwiązało problem. Pytanie brzmi czy da radę zrobić z telefonu odtwarzacz sieciowy tego typu (np. czy Galaxy S i9000 czy po podłączeniu do TV odtwarzałby filmy jako odtwarzacz DLNA)? Jeśli nie to jakiego modelu telefonu mam szukać na Androidzie? Czy może taniej wyjdzie kupić jakiś tablet, który ma takie funkcje? Czy może jednak warto zastanowić się nad takim odtwarzaczem http://allegro.pl/himedia-hd900b-odtwarzacz-sieciowy-3d-android-i2010956973.html (HiMedia HD900B) - on dodatkowo obsługuje 3D, ale nie mam pojęcia czy po DLNA leci na dzień dzisiejszy 3d czy tylko po kablu? Co wyszłoby mnie najtaniej z obsługą 3D i bez 3D? Doradzcie mi. Dzięki:)

Link to post
Share on other sites

Moja odpowiedz raczej Ci nie wystarczy ale chyba zakup telefonu o odpowiednich parametrach do wykorzystania jako otwarzacz mija sie chyba z celem, glownie cena, a taki odtwarzacz nie koniecznie z androidem do koszt okolo 300zl wzwyz, poza tym jest tez inna alternatywa ktora sam rozwazam to zakup za 200-400zl kompa w obodowie slim na allegro(oczywiscie urzywka) i postawienie go na linuxie a'la media center(nie pamietam nazwy tej dystrybucji).

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, najlepszym wyjściem byłby zakup takiego cuda:

http://www.fit-pc.com/web/purchase/order-direct-fit-pc3/

 

Instalujesz na tym Debiana +XBMC

http://s.blomedia.pl/pcblog.pl/8313/xbmc2.jpg

I dzięki temu masz bardzo zaawansowane urządzenie w którym ograniczają Cię jedynie Twoje umiejętności.

Za pomocą tego możesz z poziomu pilota pobierać filmy, ogladać YouTube, czy robić cokolwiek innego.

Link to post
Share on other sites

Z tego co patrzę że cześć z nich ma własny system (ograniczony tym co daje producent) bądź niezbyt udanego Androida (niechaj mówią wszyscy że działa szybko, ale niech biorą też pod uwagę fakt że musi pracować na szybkiej maszynie co przekłada się na to że jednak tak dobry nie jest). Dałem tylko propozycję, której jedynym ograniczeniem jest inwencja kupującego.

Link to post
Share on other sites

Telewizor obsługuje pliki a polecacie kupić dodatkowy sprzęt za 275$ i więcej, co za bezsensowny pomysł. Kup pendrive 32GB + przedłużacz USB. Jeśli to za mało podłącz laptopa po HDMI, za 1000 PLN kupisz netbooka na którym zrobisz wszystko z łóżka (myszka bezprzewodowa lub kontroler typu pad). Te urządzenia (dyski multimedialne i pokrewne) to kompletna strata pieniędzy.

Edytowane przez Jacques La Fey
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak LG ale mój Sony który to miał być super i hiper okazało się że 90% plików z filmami nie potrafi ruszyć. Nie widzę sensu montowania w nim WiFi ani LANa skoro i tak nie chce odtwarzać większości rzeczy.

Dlatego sam mam podobne rozwiązanie co doradzam koledze (o ile sam miałem laptopa do rozebrania, o tyle jeśli bym go nie miał, kupiłbym coś pokroju tego co wystawiłem). Możesz tym sterować każdym pilotem co ma IRde, po WiFi telefonem z andkiem/symbianem/windowsem, dedykowanymi pilotami bezprzewodowymi logitecha i do tego w stresie zje mu 8W czyli mniej niż w spoczynku badziewny dekoder UPC.

Link to post
Share on other sites

Te urządzenia (dyski multimedialne i pokrewne) to kompletna strata pieniędzy.

Bzdura totalna, strata kasy może dla Ciebie, TV nigdy nie będzie obsługiwał w 100% plików które mu nadamy nie ma takiej możliwości, producenci integrują za biedne i za mało dekoderów do TV, nawet obecne TV posiadające wejście LAN mają z tym problemy ( fakt mniejsze ale są ).

O obsłudze napisów, ich pozycjonowaniu, rozmiarze czcionki w 99% w TV zapomnij. Podłączanie lapka/netbooka po HDMI nie każdy ma/nie każdy będzie kupował, dla większości kupno jakiegoś playerka z 300 - 500 zł ( np. taki ) z nawiązką starcza, nie zajmuje dużo miejsca a niekiedy ładnie się prezentuje z innymi gratami przy szafce RTV. W większości przypadków o filmach FHD z dużym bitratem oraz filmach/koncertach BDMV zapomnij o DLNA/WiFi nie nadaje się całkowicie.

Link to post
Share on other sites

Masz TV z przed lat to się nie wypowiadaj. Na moim LG PZ50570S działa każdy plik jaki próbowałem odpalić (USB lub DLNA) m.in." *.mkv, *.m2ts, *.mov, *.avi - pliki w 1080p, pliki w 1080p w 3d, pliki 1:1 z BR, nie działa dźwięk DTS bo telewizor go nie obsługuje, ale wideo działa poprawnie. Jeśli audio jest w AC3 lub innym formacie nie ma żadnego problemu. To samo tyczy się napisów. Mam też przeglądarkę internetową i aplikacje, gry, a mój TV to średni półka. W ciągu tych kilku lat spor się zmieniło ...

 

Polecasz urządzenie za ponad 1000 PLN a potem jako odpowiedź na propozycję alternatywy w tej cenie piszesz o tanich dyskach multimedialnych.

Edytowane przez Jacques La Fey
Link to post
Share on other sites

Telewizor obsługuje pliki a polecacie kupić dodatkowy sprzęt za 275$ i więcej, co za bezsensowny pomysł. Kup pendrive 32GB + przedłużacz USB. Jeśli to za mało podłącz laptopa po HDMI, za 1000 PLN kupisz netbooka na którym zrobisz wszystko z łóżka (myszka bezprzewodowa lub kontroler typu pad). Te urządzenia (dyski multimedialne i pokrewne) to kompletna strata pieniędzy.

 

Nie mam USB. Ciekawe czy netbook pociagnie full hd pliki po 50 GB
Link to post
Share on other sites

jak ma sprzętowe dekodowanie to powinien pociągnąć, ale nie wiem jeszcze o jakim mówisz.

Masz TV z przed lat to się nie wypowiadaj. Na moim LG PZ50570S działa każdy plik jaki próbowałem odpalić (USB lub DLNA) m.in." *.mkv, *.m2ts, *.mov, *.avi - pliki w 1080p, pliki w 1080p w 3d, pliki 1:1 z BR, nie działa dźwięk DTS bo telewizor go nie obsługuje, ale wideo działa poprawnie. Jeśli audio jest w AC3 lub innym formacie nie ma żadnego problemu. To samo tyczy się napisów. Mam też przeglądarkę internetową i aplikacje, gry, a mój TV to średni półka. W ciągu tych kilku lat spor się zmieniło ... Polecasz urządzenie za ponad 1000 PLN a potem jako odpowiedź na propozycję alternatywy w tej cenie piszesz o tanich dyskach multimedialnych.

Ty chyba mylisz wypowiedzi dwóch różnych osób, więc może warto przeczytać dokładnie wszystko.

Co do wypowiedzi, wiele znakomitych i drogich TV nie obsługuje połowę tego co twój a mimo tego są drogie, tam chodzi o jakość obrazu i dźwieku a nie o to czy Youtube sobie obejrzysz.

Ale taka jest zasada, im tańsze tym więcej bajerów wsadzają by więcej ludzi chciało to kupić bo ma aż 4USB i 2HDMI więc jest super.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...