Skocz do zawartości

radeon seria 7000


Recommended Posts

Witajcie

 

Jestem w trakcie dobierania podzespołów do mojego kompa i mam taki dylemat, otóż gdzieś przeczytałem że nowe radeony będą obsługiwały płyty główne ze złączem pci express 3.0 x16 (chyba tak to się pisze) czy te gpu są wstecznie kompatybilne.

 

Pytam z tego względu że procesor i płytę zamierzam kupić w styczniu może lutym a na grafikę poczekam na premierę radeona 7800 lub 7700 zależnie od relacji cena/wydajność. Jeżeli grafika nie jest wstecznie kompatybilna to zakup nieodpowiedniej płyty będzie gorszy od strzału we własną bramkę.

 

 

Sorry nie wiem jak to zrobiłem ale zdublowałem temat.

Edytowane przez zerek
Link to post
Share on other sites

PCI-E 3.0 jest wstecznie kompatybilne więc mozesz kupić płytę już teraz. Zresztą na rynku są płyty z PCI-E 3.0 pod intela

Jestem świadom tego że PCI-E 3.0 jest wstecznie kompatybilne z 2.0 rzecz w tym że nowe radeony będą obsługiwały PCI-E 3.0 czyli mając płytę z 2.0 nie wiem czy da radę je obsłużyć.

 

Byłbym wdzięczny za ewentualne propozycje płyt pod Core i5 z PCI-E 3.0 niby są dostępne ale nie mogę żadnych znaleźć.

 

Chyba sam znalazłem odpowiedź http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Karty_AMD_Radeon_HD_7000_zgodne_z_PCI-Express_3.0-36081.html

Edytowane przez zerek
Link to post
Share on other sites

Jestem świadom tego że PCI-E 3.0 jest wstecznie kompatybilne z 2.0 rzecz w tym że nowe radeony będą obsługiwały PCI-E 3.0 czyli mając płytę z 2.0 nie wiem czy da radę je obsłużyć.

Da rade obsłużyć tyle że z max. przepustowością złącza 2.0.

Czytałem test nowego PCI-E 3.0 przy wykorzystaniu radeona HD7970 i zysk w wydajności nowego złącza jest zerowy.

Na chwilę obecną karty graficzne nie są w stanie wykorzystać przepustowości 2.0 a nowe złącze zwiększa możliwości dwukrotnie.

Obecnie to zwykły chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...