Skocz do zawartości

Zasilacz do Gigabyte GeForce GTX 590???


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad zakupem wyżej wspomnianej karty, ale zastanawiam się jaki zasilacz będzie wymagany.

Może przedstawię specyfikacje mojego aktualnego sprzętu: płyta główna MSI P67A-GD65; I7 3,4 GB; 8 GB Ram Kingston Hyper X oraz dysk SSD Kingston Hyper X, zasilacz Seasonic X-series 80 plus Gold 660w, obecna grafika Geforca GTX 560 TI OC Zotaca.

Najlepiej by było jakbym nie musiał ni zmieniać oprócz wymiany samej karty.

Link to post
Share on other sites

no tak, od 700, ja mam 660 to wydaje się niewielka różnica. Czytałem testy na benchmarku tej karty i tam napisali coś takiego:

Niemniej jednak, pobór całej platformy na poziomie ok. 530-540 W trudno uznać za niewielki. Kupując którąś z dwuukładowych kart graficznych zalecamy dobrej jakości zasilacze, o mocach od 650 W w górę. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Pobor_energii%2C_temperatury-3715/strona/13710.html

Pisali tam o całej platformie, czyli razem z procesorem, mam rozumieć, tak???

Sprzęt mam taki jak napisałem powyżej: płyta główna MSI P67A-GD65; I7 3,4 GB; 8 GB Ram Kingston Hyper X oraz dysk SSD Kingston Hyper X, zasilacz Seasonic X-series 80 plus Gold 660w, obecna grafika Geforca GTX 560 TI OC Zotaca, oraz dysk twardy WD Black 1 tb i dźwiękówka Audigy 2 ZS. Oprócz tego mam mysz Rocat Cone, klawiature Roccat Isku oraz hub Roccat Apuri (ale on ma swoje zasilanie). Monitor, telewizor i głośniki skoro maja swoje zasilanie chyba nie ciągną dodatkowo mocy, prawda??? Jakby co mam kompa podłączonego pod monitor Led 24 i Plazme 42, głośniki mam Logitech Z-5500. No i drukarke Brothera wielofunkyjną, ale to chyba bez znaczenia. Mam też podłączony dysk zewnętrzy 1,5 tb ale 3,5 cala więc on też ma swoje zasilanie i jeszcze wifi. Acha nagrywarka DVD i czytnik Blu-ray. To w tej chwili cały mój sprzęt komputerowy.

 

Ktoś pytał po mi ta karta. Cóż powodów jest kilka, ale to w tym miejscu jest nieważne. Ważne czy muszę zmieniać zasilacz, bo wtedy będę musiał przełożyć zakup karty na później, więc to dla mnie bardzo ważne pytanie.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie podajesz modelu twojego procesora... :P, po drugie jakie obroty ma twój dysk (zakładam że 7200 rpm), po trzecie ile wentylatorów jest w twojej obudowie?

z tej strony wynika:

http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

że tak z 634 wat będzie pobierało to wszystko, jak wyżej pisałem, 750 wat markowego zasilacza i będziesz miał spokój, to nie za dużo i nie za mało też, jeszcze zasilacz z certyfikatem to już w ogóle

Link to post
Share on other sites

Zważ na to, że 634 W to moc, jaką jest w stanie oddać zasilacz (chyba, że pomiary przeprowadzane były już przy gniazdku). Zatem przy sprawności 80% potrzeba min. 793 W na wejściu.

 

Polecam:

http://allegro.pl/corsair-tx850m-850w-modularny-12v-70a-fv-sklep-wwa-i2009450299.html

Edytowane przez barszcz
Link to post
Share on other sites

Nic nie trzeba zmieniac, wszystko powinno hulac ;)

 

Tak jak kolega adi zalinkowal - cala platforma z ta karta w testach pobierala ~500W juz po dodaniu sprawnosci zasilacza.

 

Ja bym sie nie przejmowal i wrzucal ta karte pod obecny zasilacz.

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...