Skocz do zawartości

SPC Gladius 800 na biurku - kilka pytań


Recommended Posts

Witam. W najbliższym czasie chcę zakupić obudowę SilentiumPC Gladius 800 z oknem.

Obecnie mój komputer znajduje się przy biurku (na półce przy ziemi) ale po zmianie skrzynki chcę go umieścić na biurku, praktycznie kilkanaście centymetrów od mojej głowy i tutaj kilka pytań:

Czy gumowe nóżki dają radę z pochłanianiem drgań (chciałbym odpowiedzi kogoś kto posiada obudowę)?

Czy będzie potrzeba wyciszania/pozbywania się drań dysku twardego?

I jakie polecacie wentylatory do obudowy które będą ciche, trochę wiały i pozwolą pomalować swoje łopatki (na czerwono ; d)?

Jeden wentylator przyda mi się na Zalmana CNPS10x Quiet, bo seryjny wentylator na 1200RPM zaczął hałasować ; /.. ale ten to już wiać coś musi, bo chłodzi Phenoma 955 BE lecącego na 3,8.. a mam apetyt na 4,0..

Link to post
Share on other sites

Tak drgań nie będzie nóżki dadzą radę,lecz ona jest trochę wielka więc trzymanie jej na biurku było by dla mnie dziwaczne ,wręcz idiotyczne.Nie będziesz musiał go dodatkowo wyciszać co do wentylków najlepsze są:

92mm:

Fander Roxo Ultra Silent 92mm

Fractal Design Silent Series 92mm

Enermax UCTB9 TB silence 92mm

Be quiet! SilentWings PURE 92mm

 

120mm:

Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm

Enermax UCTB12 TB silence 120mm

Fander Selekta 120mm

Enermax UCMA 12 Magma 120mm

 

140mm:

Fander Roxo Ultra Silent 140mm.

Fractal Design Silent Series 140mm

Enermax UCTB14 TB silence 140mm

NoiseBlocker BlackSilent XK1

Link to post
Share on other sites

co do wentylków najlepsze są: 92mm: Fander Roxo Ultra Silent 92mm Fractal Design Silent Series 92mm Enermax UCTB9 TB silence 92mm Be quiet! SilentWings PURE 92mm 120mm: Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm Enermax UCTB12 TB silence 120mm Fander Selekta 120mm Enermax UCMA 12 Magma 120mm 140mm: Fander Roxo Ultra Silent 140mm. Fractal Design Silent Series 140mm Enermax UCTB14 TB silence 140mm NoiseBlocker BlackSilent XK1

Eeee, przepraszam bardzo ale w czym one są najlepsze? Owszem są ciche ale przecież ledwo co wieją (nie licząc Magmy) i pomijam już fakt, że oprócz TB Silence i Magmy żaden z nich niespecjalnie nadaje się do pracy w poziomie.
Link to post
Share on other sites

Tak drgań nie będzie nóżki dadzą radę,lecz ona jest trochę wielka więc trzymanie jej na biurku było by dla mnie dziwaczne ,wręcz idiotyczne.Nie będziesz musiał go dodatkowo wyciszać co do wentylków najlepsze są: 92mm: Fander Roxo Ultra Silent 92mm Fractal Design Silent Series 92mm Enermax UCTB9 TB silence 92mm Be quiet! SilentWings PURE 92mm 120mm: Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm Enermax UCTB12 TB silence 120mm Fander Selekta 120mm Enermax UCMA 12 Magma 120mm 140mm: Fander Roxo Ultra Silent 140mm. Fractal Design Silent Series 140mm Enermax UCTB14 TB silence 140mm NoiseBlocker BlackSilent XK1

Kolejny "znawca", który poleca coś, czego na oczy nie widział.

Miałem te niebieskie Noiseblockery i wyły jak szalone. Najgorsze wentylatory, z jakimi się kiedykolwiek spotkałem. Ktoś, kto je poleca, zasługuje na karę chłosty.

Link to post
Share on other sites

W sumie od zawsze chciałem magmy, ale tak się głębiej zastanawiam, to nie potrzebuję takiego nawiewu, wolę za to ciszę.

Do magm musiałbym kupić ograniczniki do 5V, a tak wezmę sobie coś z stałym 1000RPM pod 3 pin które wepnę prosto w mobo.

Tylko chcę coś, co i w pionie i w poziomie da rade, a i podatne na malowanie także będzie. W sumie do fractali już się nastawiłem, tylko nie wiem właśnie jak u nich z kulturą pracy w poziomie.

/Edit: Ewentualnie jeszcze myślę o SPC Sigma EVO, ale nie wiem, czy da radę pomalować takie łopatki.

 

/drachenfeles: Może to głupie, ale błyszczący plastik ramki mnie odstrasza. Wiem, że to dobre wentylatory, ale jednak wole mat.

Edytowane przez Galaxy
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej od razu kupić TB Silence?

 

Magmy na 5V słychać. Ale to też zależy gdzie masz komputer. Ja mam na biurku, w rogu, a od góry jest ograniczony regałem - więc może dźwięk się potęguje. Jak mieszkasz w dużym mieście (a duże miasta są głośne), to nie będziesz ich słyszał.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

W dzień hałas nie przeszkadza, ale ze mnie taki nocny Marek, lubię do pierwszej - drugiej w nocy posiedzieć, wtedy mnie hałas, oczywiście gdy nie gram lub nie słucham muzyki tylko przeglądam np. benchmark - irytuje. Piecyk chcę dać w to miejsce:

http://iv.pl/images/25303644781804049037.jpg

Rozmazałem zawartość półek, sorki ale nie chce się tym chlewem chwalić ;d

 

Wypowie się ktoś jeszcze jak to z tymi magmami na 5V ?

Link to post
Share on other sites

Wypowie się ktoś jeszcze jak to z tymi magmami na 5V ?

szumią, ale już minimalnie, niemniej jak w pokoju będzie cisza to nie ma takich wentyli, których nie będziesz słyszał, zwłaszcza, jak będziesz miał ucho przy budzie, a magmy przynajmniej coś zdziałają na tych 5V, bo można niby wziąć t.b silence i skręcić na 5V i będą cichutkie, ale nie będą też przy tym wiały

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to już postanowiłem - wezmę magmy (ale po czasie, jak fundusz będzie), a w piątek zamawiam Gladiusa wraz z 30cm katodą Revolteca.. całość w wnętrzu będzie czarno-czerwona, ale katodę wezmę białą, bo jednak dodatkowo czerwona katoda to była by lekka przesada. Po zakupie obudowy, katody, następnie wentylatorów, planuje zamówienie oplotów i jeśli kasa pozwoli to TB. Silence 140mm do fanswapu zasilacza. Jeszcze jakby dysk mi nie dawał spokoju to mam zepsuty napęd w szafce, wezmę z niego zrobię skrzynkę bitumiczną (:

Jak na mój wiek i moje fundusze plany niezłe, no ale też trzeba wszystko wprowadzać fazami.

Chyba na tyle w tym temacie, dzięki wszystkim za odpowiedzi. :ups:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...