Skocz do zawartości

gtx 560ti (448) kiedy w Polsce?


Recommended Posts

Rozgladam sie za ta karta, znalazlem 2 sklepy i koszmarne ceny. Ma ktos moze jakas wiedzie na temat tych kart w Polsce? beda, kiedy beda i czemu tak drogie? Aktualnie ceny sa podobne a nawet wyzsze od gtx 570.

Nie zawracaj sobie głowy jakimś GTX 560Ti 448 core skoro możesz kupić kartę tańszą,a jednocześnie wydajniejszą od GTX 560Ti 448 jak i GTXa 570 :]

 

Allegro

Link to post
Share on other sites

@up chyba żartujesz, 480 ciągnie prąd jak smok przy czym osiąga wysokie temperatury. GTX 560ti Hawk ma taką samą wydajność co 480, a przy tym jest tańsza o 300zł. Jeśli chcesz czekać to pewnie jeszcze miesiąc poczekasz...

Link to post
Share on other sites

@up chyba żartujesz, 480 ciągnie prąd jak smok przy czym osiąga wysokie temperatury. GTX 560ti Hawk ma taką samą wydajność co 480, a przy tym jest tańsza o 300zł. Jeśli chcesz czekać to pewnie jeszcze miesiąc poczekasz...

GTX 570 nie ciągnie wcale mniej ( tym bardziej po OC - http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2011/11/29/zotac-geforce-gtx-560-ti-448-cores-review/7 ) ,a jeśli chodzi o wydajność to GTX 560 Hawk czy jakoś tam to inna półka wydajnościowa i to tak jak byś porównywał Mercedesa do Fiata :P Zresztą ten GTX 480 to wersja niereferencyjna od Zotaca fabrycznie podkręcona-wystarczyło chociaż popatrzeć :pajac:

 

Allegro

 

Nawet nie wiem jak byś miał wykręconego GTXa 560Ti to i tak będzie wydajnościowo poniżej GTXa 480-GTXa 570

 

W Twoim profilu widnieje wynik 5583 pkt w 3Dmark 11 więc wszystko jasne :D

 

2500k@5.1Ghz+ Prolimatech Megahalems

Asrock P67 Pro3 B3

GTX 560Ti Hawk@1025/1135

2x2Gb 1600Mhz Cl9

Samsung F3

OCZ ModXStream Pro 700W

Pokaż mi choć jednego GTXa 560Ti z takim wynikiem :

 

 

http://obrazki24.pl/images/lostfiucu.jpg

 

 

Poniżej masz test GTXa 560Ti w ekstremalnej wersji od Gigabyte czyli SOC :P Jakoś nie widzę by nawet po takim OC plasował się on wydajnościowo powyżej GXTa 570 czy GTXa 480 :D

 

http://www.legionhardware.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_560_ti_soc,3.html

 

Do autora :

 

Bierz GTXa 480 od Zotaca będziesz mega zadowolony :)

 

To najlepsza opcja pod kątem cena-wydajność !!!

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Wytrzymaj trochę, ceny niedługo spadną jak wyjdą HD7xxx i wtedy kupisz kartę.

Najlepiej to czekać na HD7850, zapowiada się naprawdę wydajna, a prawie o połowę tańsza niż HD7950.

Jak na dzień dzisiejszy polecam HD6950 MSI TFIII lub ASUS DCII.

Link to post
Share on other sites

Wytrzymaj trochę, ceny niedługo spadną jak wyjdą HD7xxx i wtedy kupisz kartę. Najlepiej to czekać na HD7850, zapowiada się naprawdę wydajna, a prawie o połowę tańsza niż HD7950. Jak na dzień dzisiejszy polecam HD6950 MSI TFIII lub ASUS DCII.

Ta kija w dól pójdą :) Będziemy płacić większy podatek, a ty chcesz obniżek? Co najwyżej podwyżek :)

 

DCII STRASZNIE WYJĘ, więc odradzam.

Link to post
Share on other sites

Nie wygląda mi na to, aby 560 ti 448 wszedł do sklepów w Polsce. W innych krajach te karty są już dawno, a jeśli 560 ti 448 nie pojawił się w przeciągu 2 miesięcy w Polsce, to IMO się nie pojawi.

Pixmanii nie liczę, bo to zagraniczny sklep.

Link to post
Share on other sites

Pewnie nowe GeForce będą tak samo wydajne jak co roku na poziomie Radeona, chyba że będą konkurowały z przyszłą serią HD na co się nie zapowiada.

Gdzie widzisz różnicę wartą 300zł? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GTX_560_Ti_-_premiera-3578/strona/12978.html

Przykro mi że kupiłeś taki szajs jakim jest 480 ale nie wciskaj jej każdemu.

Link to post
Share on other sites

Pewnie nowe GeForce będą tak samo wydajne jak co roku na poziomie Radeona, chyba że będą konkurowały z przyszłą serią HD na co się nie zapowiada. Gdzie widzisz różnicę wartą 300zł? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GTX_560_Ti_-_premiera-3578/strona/12978.html Przykro mi że kupiłeś taki szajs jakim jest 480 ale nie wciskaj jej każdemu.

Nie podniecaj się szajs to ty kupiłeś i chciał byś by był na poziomie wydajniejszych kart :mlotek: Cudów nie ma

 

Co ty chłopie porównujesz jakiegoś złamanego Hawka "kastrata" ( obciętego z jednostek ROP,szyny,SP i pamięci ) do topowych kart graficznych :sciana:

 

Widać że masz zero pojęcia w temacie

 

Skoro sugerujesz się tylko stroną benchmark.pl i mówisz że nie ma różnicy pomiędzy GTX 480,a co za tym idzie i GXT 570 to chyba palisz za dużo zielska :pajac:

 

Specjalnie dla ciebie kolejny link z testami wydajności GTX 560Ti który jest na poziomie GXTa 570,GTXa 480 i prawie GTXa 580 :D

 

TECHSPOT :

 

http://www.techspot.com/review/359-nvidia-geforce-gtx-560ti/page3.html

 

Hardware Canucks :

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/40552-nvidia-geforce-gtx-560-ti-roundup-asus-evga-gigabyte-msi-9.html

 

Jasne jest że chcąc uzyskać wydajność np referencyjnego GTXa 570-480 trzeba takiego 560Ti dość mocno wykręcić jak to pokazano w testach powyżej jak i poniżej.Nasuwa się tylko pytanie : po co kupować już na starcie mocno podkręconą kartę typu GTX 560Ti skoro wydajnościowo i tak nie przeskoczy wyższych modeli,a tym samym łyknie niemal tyle samo prądu w stresie co GTX 570-580 !

 

bit-tech.net :

 

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2011/05/17/zotac-geforce-gtx-560-1gb-amp-review/3

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Czyli nie zapowiada sie gtx w Polsce (jednak mamy dziwny kraj) w sklepie ddr2.pl sa tez te karty ale jakis dziwny ten sklep. Czytalem ze ma siedzibe w Lodzi ale nie wiem co z gwarancja itd.

Co do czekania na nowego Radka to widze to nastepujaco:

premiera poczatek stycznia

sklepy, moze polowa lutego?

cena zaporowa, stare karty tanieja o pare zl

czerwiec lipiec okres wakacyjny wiec jak bedzie dobry kurs zl to cena bedzie z 1200zl

 

Osobiscie nie wydam na karte wiecej niz 1k zl

 

Jesli chodzi o gtx 480 to dziekuje, za glosno i za cieplo

aa i za drogo :)

Mialem r 4890 i juz mam dosc halasu, pozniej dostalem gtx 460 z dziwnym chlodzeniem, na wysokich obrotach byl tak wysoki dziwiek ze az sie unosilem ;)

teraz jade na gtx 260 i zastanawiam sie co kupic na przelomie styczen luty :)

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o gtx 480 to dziekuje, za glosno i za cieplo aa i za drogo :)

za głośno za ciepło ??? Czy w ogóle patrzyłeś na link który podałem :?:

 

Zapodam foto bo już brak mi słów :

 

 

http://obrazki24.pl/images/2019262788.jpg

 

Jak ta karta jest gorąca i głośna to już nie wiem o co chodzi :lol:

 

 

Za drogo to wychodzi GTX 570 i tym bardziej GTX 448core

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

@UP Nie szczyć tak tej karty :) To, że ty ją masz nie oznacza, że ona jest najlepsza :) Dla mnie ona jest zbyt głośna i ciepła...

Ja mam inną i się nie szczycę tylko proponuje najlepszą opcję jeśli chodzi o wydajność w tej cenie dziecinko :P

 

Jak ta jest za głośna i za gorąca to kup sobie referenta GTX 570 lub coś podobnego wtedy zobaczysz co to hałas :D

 

Kończę daremną dyskusję bo nie mam zamiaru uświadamiać laików nie znających się w temacie.Nara buraku :P

 

Możesz dać nawet 3k za grafę mam to gdzieś

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Polecam GTX 570 TF3 PE/OC jeżeli musisz kupić już natychmiast, ale jeżeli możesz się wstrzymać to radzę poczekać na kolejne Radki z seri 7XXX, tam może się pojawić coś godnego rozpatrzenia, a nawet na pewno się pojawi.

 

Co do GTX 480 z chłodzeniem Zalmana to jest to dobra karta, ale prądu je naprawdę dużo jednak GTX 560Ti podkręcony do tej wydajności "zje" nie wiele mniej.

 

@ivanos - Tylko 6400?!?! Weś no jeszcze coś z tego poczciwego GTXa 480 wyciśnij, stać go na więcej bo sam cisnę na GTX 570 dużo więcej :P

Link to post
Share on other sites

Ivanos daj juz luz, to nie temat o wyzszosci "twojej" karty nad innymi.

 

Dalem sie skusic na porownania, prosze

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2010/06/21/zotac-geforce-gtx-480-amp-review/3

 

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2011/11/29/zotac-geforce-gtx-560-ti-448-cores-review/4

 

czas nie jest laskawy dla "twojej" karty ;)

 

acha, wyzywajac od burakow sam stajesz najbardziej dorodnym buraczkiem :)

Klase sie nabywa z wiekiem, mam nadzieje ze masz duzo czasu na to :)

Edytowane przez Sol515
Link to post
Share on other sites

Jak bym miał GTX 480 na pewno nie umieszczał bym go w sygnaturze tylko jak najszybciej sprzedał za min jeszcze się nie spalił. Nie bierzcie 480 bo nie dożyje wiosny przy Battlefieldzie.

Różnica pomiędzy 560ti (która ma lepszy potencjał oc) i 480 to 10% a cena 30% w tym że ta druga jest używana.

Co do 570 to nie jestem przekonany gdyż jest trochę za droga na swoje możliwości. Jak trafmy na dobrą sztukę którą będzie można ładnie podkręcić to fajnie, jak nie to lipa.

Edytowane przez fireseba
Link to post
Share on other sites

Mi się osobiście podoba ten 480 co Ivanos link zapodał. Plusy takie, że za 1250 mamy coś niereferencyjnego z mocą porównywalną do 570. Prądu pewnie bierze trochę więcej. Co do temperatury to nie wiem ale wydaje mi się, że jednak niżej niż Twin Froz 570 nie zejdzie. Masz jakieś info Ivanos bo nie znalazłem tej informacji o tym Zotacu?

 

Tak czy inaczej dobra karta za w sumie rozsądne pieniądze i co ważniejsze - w odróżnieniu od niedawnych propozycji z innych postów dotyczących kupna 480 referenta + zmiana chłodzenia na Arctica - 18 miesięcy gwarancji. Minusem na pewno będzie fakt, że ta karta powoli znika ze sklepów.

Link to post
Share on other sites

GTX 570 nie ciągnie wcale mniej ( tym bardziej po OC - http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2011/11/29/zotac-geforce-gtx-560-ti-448-cores-review/7 ) ,a jeśli chodzi o wydajność to GTX 560 Hawk czy jakoś tam to inna półka wydajnościowa i to tak jak byś porównywał Mercedesa do Fiata :P Zresztą ten GTX 480 to wersja niereferencyjna od Zotaca fabrycznie podkręcona-wystarczyło chociaż popatrzeć :pajac:Allegro Nawet nie wiem jak byś miał wykręconego GTXa 560Ti to i tak będzie wydajnościowo poniżej GTXa 480-GTXa 570 Pokaż mi choć jednego GTXa 560Ti z takim wynikiem : http://obrazki24.pl/images/lostfiucu.jpg Poniżej masz test GTXa 560Ti w ekstremalnej wersji od Gigabyte czyli SOC :P Jakoś nie widzę by nawet po takim OC plasował się on wydajnościowo powyżej GXTa 570 czy GTXa 480 :Dhttp://www.legionhardware.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_560_ti_soc,3.html Do autora : Bierz GTXa 480 od Zotaca będziesz mega zadowolony :) To najlepsza opcja pod kątem cena-wydajność !!!

Co Ty chłopaku pokazujesz jakiś puste wyniki z benchamarków? Totalne kretyństwo i brak wiedzy po Twojej stronie. MSI GTX560 Ti Hawk w grach dorównuje wydajnością do referencyjnego GTXa570 a przy tym kosztuje 300zł mniej. Więc nie mąć autorowi tematu ok? On w przeciwieństwie do Ciebie będzie grał w gry np BF3, a nie siedział w 3 dniowych slipach przed komputerem i oglądał jak mu punkty (i nie tylko) rosną.

Link to post
Share on other sites

Wyświetl postUżytkownik KOXsu dnia 29 grudzień 2011 - 17:30 napisał

 

Ta,co do wydajności to ty już chłopiec milcz jak masz pisać brednie.

 

Wyświetl postUżytkownik KOXsu dnia 29 grudzień 2011 - 19:28 napisał

 

Jeszcze raz tobie : ty nie wciskaj głupot,bo nie masz żadnej wiedzy jak wielu innych na temat kart a szczególnie o gtx480.

 

Wyświetl postUżytkownik Sol515 dnia 29 grudzień 2011 - 22:20 napisał

 

Ty jak masz bardzo dobrą propozycje to się zastanów chociaż czy jest sens płacić za syf którym jest gtx560Ti o ile ci zależy na wydajności,no chyba że liczysz sie z każdym groszem.

 

Wyświetl postUżytkownik kima2 dnia 29 grudzień 2011 - 23:31 napisał

 

kima2 chcielibyście karty w h.j mocne a pobór najlepiej 70W może :D myślcie trochę a gtx480 zapewniam cię stać na więcej i po OC nie tak w benkach jak grach twój gtx570 dostaje w du*e,chociaż masz swoją karte wykręconą. :P

 

Wyświetl postUżytkownik Sol515 dnia 29 grudzień 2011 - 23:37 napisał

 

Kup sobie 8800GT a za reszte idz sie najarać :hahaha:

 

Wyświetl postUżytkownik fireseba dnia 29 grudzień 2011 - 23:47 napisał

 

Następny znawca ! strzelić w łeb i do piachu :hahaha:

 

Wyświetl postUżytkownik Tulio20 dnia 30 grudzień 2011 - 12:29 napisał

 

OK OK ten syf nie jest aż taki zły jak na swoją wydajność ale cena :co: można przecież wybrać lepiej,niestety ale w tej karcie nie licz na wiele. a twoje 10% to :hahaha: i odradzanie 480 bo co ? ludzie się pomału przekonują jakie są problemy z serią 5xx uważaj byś ty nie miał problemu ze sprzedażą swojej wadliwej sztuki :rotfl:

 

Wyświetl postUżytkownik elkey dnia 30 grudzień 2011 - 02:22 napisał

 

elkey jedno i drugie rozwiązanie jest bardzo dobre to zależy kto co chce ale proponowane tu syfy! wcześniejsze to zdecydowanie wolał bym tego Zotaca bez dwóch zdań.

 

 

 

Sorki ale prócz elkeya reszta powinna pracować w serwisach jako wieszaki na kable i przyglądać się robociznie i prawdziwym testom :P

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Płacić za coś 45% więcej co ma wydajność 10% większą to jest głupota. Co z tego że ma tyle punktów w 3dmarku jak nie przekłada się to na wydajność w grach. Jeśli chcesz wydajności o weź 295 w SLI i tą 480 wciągną bez opamiętania.

mistrzu widać że żyjesz w świecie fikcji i niewiedzy za co bardzo Ci współczuje. Jeśli 560ti jest syfe to tym bardziej 480, gdyż jest dużo droższa a tylko trochę wydajniejsza.

Link to post
Share on other sites

Chyba na odwrót w grach nie benkach.

 

Co !? co dużo droższą gtx 480 ? hahahah chyba kpisz sobie człowieczku,ci co mają zamiar kupić gtx580 za 2 kółka a ci co chcą zaoszczędzić naprawdę wiele to ten Zotac z niereferencyjnym chłodzeniem który był polecany tu jest taniochą a po OC taką 480-ke mamy wydajność gtx580 to gdzie ty się ciśniesz z zasraną 560Ti :hahaha::rotfl: chłopcze ogarnij się i myśl ale nie pisz więcej.

 

a o sli proszę cię nie wyskakuj bo nowa seria bije na łeb i szyję serie 200 nie wspominając o sli fermiacza.

 

 

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Zawsze można zrobić SLI z 480 :D. Cena podobna tej 448 i 480 od Zotaca przy czym 480 to mocniejsza karta bez dwóch zdań. Więcej RAMu i 384 bity. Zauważcie, że 560ti podjeżdża pod 480/570 dopiero po podkręceniu a i 570 i 480 da się jeszcze podkręcić choć lepiej podkręca się 480 (z tego co czytam). Według testów Bit-Techa przytoczonych wyżej wszystkie trzy biorą podobną ilość prądu (145-150w). O temperatury bym się nie bał.

 

Ogólnie żal mi to przyznać ale przekonuję się do tego, iż sam dokonałem słabego wyboru kupując 570. Nie znam się więc sprostujcie moją metaforę ale ten 560ti bardziej kojarzy mi się z wyżyłowanym 400konnym silnikiem o pojemności 2l podczas gdy 480 ma tyle samo mocy ale w 3,5l. Ja bym brał 480. Jej jedyny - dla mnie - minus to fakt, że jak będzie się chciało zrobić za jakiś czas SLI albo ci się karta posypie to będzie problem z dostaniem nowej albo wymianą przez producenta. Na dobrą sprawę gdyby mieli ci oddać całość pieniędzy to w sumie czemu nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...