Skocz do zawartości

Czy Gateway to szmelc?


Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu monitora. Myślałem nad LG E2370V-BF, ale tata zniweczył moje plany podsyłając coś takiego:

http://allegro.pl/przecena-led-gateway-2303l-hdmi-gw24m-ce-basmar-i2022670050.html

Myślę "wtf?". W domu jest już jeden gateway, 22". Kolory na nim są brzydkie po prostu, czcionki rozmazane jakby. Już mój dużo starszy i mniejszy monitor wyświetla obraz lepiej.

Czy ten monitor to po prostu, brzydko mówiąc, g**no? Wiem, że tak, ale nie wiem jak wytłumaczyć to ojcu. Gdzie byś kupił dobry monitor 24" FullHD za 400zł -.-?

Proszę o opinie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem T_T

Zarzeka się, że nie miał problemów ze swoim monitorem, że to dobra firma i słyszał o niej same pozytywne opinie(Kozaczek umie zmyślać ;D). Szlag trafiał :D

Jak wytłumaczyć mu, że ten LG jest 1000x lepszy, mimo "tych samych parametrów"? Sama matryca tego Gateway to śmiech na sali :D

Link to post
Share on other sites

Gateway robil i robi dalej bardzo dobre monitory za bardzo niewielka cene.

Mam u siebie FHD2400 FPD2485W i stara 19tke tez Gatewaya na moment obecny i biorac pod uwage cene jaka za nie dalem to lepszych monitorow znalesc sie nie da.

Wszystkie swietnie wyswietlaja obraz po dzis dzien.

 

Jezeli obraz jest rozmazany u Ciebie czy cokolwiek w ten desen to sprobuj podlaczyc monitor poprzez zlacze DVI.

Link to post
Share on other sites

Nie jest może jakoś specjalnie rozmazany, ale nie ostry. Ciężko ogarnąć cały obraz, bo to 22 cale, a kolory są jakieś nienasycone, po prostu jakoś mi to nie pasuje.

Teraz okazuje się, że też mam Gateway(FPD 1830), ale ze względu na to, że jest wykonany w starszej technologi, wyświetla ten obraz lepiej, bo nie mam innego wytłumaczenia ;)

Przecież monitora nie kupuje się raz do roku, chciałbym aby ten LG służył mi przez już cały okres w domu, dopóki po prostu z niego nie wyfrunę(a jak wyfrunę, to razem z nim). I z tego co wiem, to dobry monitor.

Tego Gateway'a nie chce, bo już nawet nie patrząc na to, że ma te obtarcia i rysy, jest hamerykański to ma tą matrycę dla telewizorów, a nie dla użytku pro-gamingowego i multimedialnego(min. tworzenie filmów). Bo nie mówcie, że ten GW będzie wyświetlał taki obraz jak LG...

Link to post
Share on other sites

już raz pisałem, że matryca ma marginalne znaczenie, w Eizo i NEC też często są matryce od LG i Szajsunga, a obraz jest bez porównania lepszy, bo to elektronika, podświetlenie i parę innych elementów budowy monitora czyni z niego lepszym/gorszym, a nie matryca

 

w ogóle żeby była jasność na świecie mamy aż 4 producentów matryc LG-Philips, Szajsung, Hitachi i AUO

Link to post
Share on other sites

Matryca to glowny element decydujacy o jakosci obrazu, elektronika, podswietlenie itd. to tylko dodatki polepszajace lekko jego jakosc.

niestety się mylisz, w takim Eizo za 5k może być taka sama matryca, co w LG powiedzmy za 1k, a jednak różnica jest znacząca i to właśnie elektronika, jakość użytych materiałów, podzespołów czy w ogóle obecność części podzespołów, które w budżetówkach nie mają miejsca, oczywiście, żeby było jasne mówimy o takiej samej matrycy, dajmy na to H-IPS, a różnica będzie kolosalna, na samych lampach począwszy, przez równomierność, tablicę LUT, gamut itd

 

To kto produkuje matryce dla sharpa?

sami produkują, mea culpa, ale to dlatego, że myślę o nich tylko w sferze TV to mi umknęli

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli nic nie rozumiem z waszych wywodów :D

Czuję jednak w kościach, że na tym Gateway'u prędzej czy później bym się zawiódł. Oraz te ryski na matrycy i obudowie nie brzmią zbytnio zachęcająco.

Np. Mój monitor o którym napisałem kilka postów wyżej potrafi zrobić się czarny, tj. Obraz robi się czarny i nie wraca. Trzeba go włączać i wyłączać. 2 razy był już u naprawy przez to, i psuje się 3 raz. Przypomniałem sobie dzisiaj, jak znowu się wyłączył(jak co dnia), i to kolejny z powodów, aby tam nie kupować :)

Link to post
Share on other sites

GreQonE

 

na wuj zamęt wprowadzasz? Piąte przez dziesiąte coś tam słyszałeś i teraz tylko ferment siejesz i się idiotycznie bronisz. Autor tematu zagubiony i koniec końców guzik wie. Posłuchaj drachena to się może czegoś dowiesz.

 

Teraz do ogółu.

 

Czy gateway to szmelc? Tak, to monitory słabej klasy

 

Czy każdy monitor można skalibrować? Nie. Przy czym często słowo skalibrować de facto odnosi się do oprofilowania ale wiele ludzi korzysta z tego zamiennie, z niewiedzy bądź lenistwa.

 

Czy każdy monitor można oprofilować? Tak

 

Czy to prawda, że elektronika i oprogramowanie matrycy ma decydujący wpływ na prezentację obrazu? Tak. Przy czym należy stronić tutaj od wielkości skrajnych: matryca TN nie jest fizycznie w stanie wyświetlić tego co PVA lub IPS. Zatem porównujemy te same technologie, najlepiej od jednego producenta.

Link to post
Share on other sites

na wuj zamęt wprowadzasz?

Po to, aby autor byl w stanie wybrac odpowiedni dla niego sprzet, a nie od tak posluchac pierwszej lepszej rady.

W koncu po to tu jestesmy.

 

Posłuchaj drachena to się może czegoś dowiesz.

Piąte przez dziesiąte coś tam słyszałeś i teraz tylko ferment siejesz i się idiotycznie bronisz.

Z wyprawkami osobistymi podczas kulturalnej rozmowy pomiedzy forumowiczami to idz sobie na podworku pocwicz.

Staramy sie tu zachowac jakis poziom kultury podczas wypowiedzi, byloby bardzo milo gdybys zadal sobie trud i sie do niego dostosowal.

 

dla odróżnienia od sprzętowej kalibracji, coś czuję, że przez nomenklaturę się nie możemy dogadać

Heh, heh :)

Terminologia terminologia, dalej uwazam, ze matryca to podstawa a "softowa" kalibracja za kazdym razem ustapi tej sprzetowej :)

Link to post
Share on other sites

dalej uwazam, ze matryca to podstawa

zgadza się, jak porównujemy TN do IPS lub VA to wiadomo, że największą widoczną różnicę zrobi matryca, ale jak porównujemy IPS do IPS, (dla ścisłości ustalmy, że oba to H-IPS) to już nie, wynika to z konstrukcji i metody działania LCD

 

a "softowa" kalibracja za kazdym razem ustapi tej sprzetowej

jak najbardziej, co do tego nie ma wątpliwości

 

EDIT: zresztą PLS nadchodzi dużymi krokami i za rok-dwa IPS i VA będą uznawane za tanie dziadostwo

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...