Skocz do zawartości

Alternatywa do Logitech Z-5500 lub coś lepszego ?


Recommended Posts

chyba stary sprzęt to jest,

tak, ale lata siedemdziesiąte to najlepszy rocznik dla Duali

 

Mogą być droższe, tak myślę, z 500 zł za parę...

ale nie muszą, marka dual jest mało znana, stąd niska cena, a paczki są klasy braunów i quadrali z tego samego okresu, za które zapłacisz 2-3 razy tyle

Link to post
Share on other sites

A ja napisze tak, mam Z-5500 (kupione za... 100zl) i po odpowiednim ustawieniu karty dźwiękowej, wymianie przednich satelitek (te plastikowe to jakaś porażka), wytłumieniu subwoofera, wymianie transformatora, dołożeniu kondensatorów i jeszcze paru bajerów i najważniejsze!!! przeprogramowaniu centralki grają baaardzo zacnie.

Logiszajs się nie popisał. Tak zaawansowany DSP jest zamontowany w sterowniku i jedyne co robi to reguluje głośność. Wymiana programu i dołożenie kilku funkcji pozwoliła na uzyskanie o wiele lepszego efektu. Wreszcie sam mogę ustawić sobie częstotliwości cięcia pasma a nie tak jak to firma chciała.

Od razu zaznaczam, że się nie podzielę programem. Wszystko jest napisane na sieci a Cirrus-Logic chętnie udostępnia sample.

Link to post
Share on other sites

120W mocy muzycznej wystarczyłoby spokojnie do nagłośnienia ~dwa-trzy razy większego pomieszczenia, jak je rozkręcisz na 20m to oczy ci wypłyną uszami, sporo oczywiście zależy od tego co masz w pomieszczeniu i jak rozstawisz kolumny, tzn gdzie będziesz siedział podczas odsłuchu

 

ale jak nie klasyczne Duale to może coś w ten deseń:

http://allegro.pl/quadral-all-craft-ac-3150-300w-okazji-i2035984922.html

 

maskownice do wymiany, ale to betka

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

120W mocy muzycznej wystarczyłoby spokojnie do nagłośnienia ~dwa-trzy razy większego pomieszczenia, jak je rozkręcisz na 20m to oczy ci wypłyną uszami, sporo oczywiście zależy od tego co masz w pomieszczeniu i jak rozstawisz kolumny, tzn gdzie będziesz siedział podczas odsłuchu ale jak nie klasyczne Duale to może coś w ten deseń: http://allegro.pl/quadral-all-craft-ac-3150-300w-okazji-i2035984922.html maskownice do wymiany, ale to betka

Pokoj mam kiepski akustycznie. Siedze w poprzek na sofie 2,5-3m od TV, ktory jest na przeciwnej scianie. Kolumny by stały po obu stronach tv jakies 1,5 m od siebie. miedzy sofa a tv jest niski stolik szeroki na 100 cm. Takze tak wyglada pozycja odsluchowa. Te quadrale niestety w droga strone, zbyt rosłe. I widze, ze skupiles sie na oldschoolowym sprzecie :)
Link to post
Share on other sites

Kolumny by stały po obu stronach tv jakies 1,5 m od siebie.

trochę za blisko siebie tak ~metr za blisko

 

I widze, ze skupiles sie na oldschoolowym sprzecie

tylko taki kupisz za kilka stówek i zagada, jakbyś chciał nówkę na tym poziomie to dolicz ze 2-3k za same paczki

 

Te quadrale niestety w droga strone, zbyt rosłe.

no bez jaj, innych nie ma, albo klasyki z stylu duali, albo takie "rosłe"

różnią się tylko poszczególnymi wymiarami i to nieznacznie

Link to post
Share on other sites

trochę za blisko siebie tak ~metr za blisko tylko taki kupisz za kilka stówek i zagada, jakbyś chciał nówkę na tym poziomie to dolicz ze 2-3k za same paczki no bez jaj, innych nie ma, albo klasyki z stylu duali, albo takie "rosłe" różnią się tylko poszczególnymi wymiarami i to nieznacznie

A co powiesz na to ?

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-dali-104-i2034227569.html

Tylko chyba ktoś za dużo sobie za nie życzy...

Edytowane przez csapda
Link to post
Share on other sites

Zastanów się też na nieco starszym - no dobra bardzo starszym sprzętem. Za niewielkie pieniądze gra bardzo fajnie, po co wydawać 1000zł na audio? Średniej póki za tą kwotę nie osiągniesz, ba nawet za 2000.

 

Proponuję kolumny: http://allegro.pl/tonsil-altus-140-nietypowy-zestaw-super-stan-i2026406548.html

 

Plus Amplituner: http://allegro.pl/amplituner-stereo-yamaha-rx-530-rs-warto-i2037720743.html

 

Oczywiście zestawik drogi, ale można zlożyć coś tańszego na Unitrze - która gra też bardzo fajnie, dodatkowym atutem jest ew łatwa naprawa lub modyfikacja. Najlepiej doradzą Ci forumowicze z Unitra.ew - jeśli byś był zainteresowany sprzętem tej firmy. Sam mam Space i Toske i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

ceni je sobie niewątpliwie, zresztą sądząc po opiniach fajne paczki, ale nie dałbym za nie więcej niż 6-7 stówek - za dużo równie dobrych alternatyw w podobnej lub lepszej cenie

Dzięki tak właśnie za 6-7 to bym je kupił. A miałeś jakieś konkretne alternatywy na myśli ?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...