Skocz do zawartości

Alternatywa do Logitech Z-5500 lub coś lepszego ?


Recommended Posts

wiesz, alternatywa powoduje uśmiech na twarzy każdego faceta, który cokolwiek wie o nagłośnieniu

aha i mam nadzieję, że masz miejsce w pokoju

 

 

to

http://allegro.pl/unikat-quadral-tribun-20kg-szt-i1998426685.html

 

podłączasz do tego:

http://allegro.pl/amplituner-yamaha-cr-440-super-stan-rarytas-i2006488670.html

 

 

a efekt wgniata w fotel do tego stopnia, że lądujesz na ścianie

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję sprzęt z lat '80, '90. W stereo się w sumie nic nie zmieniło - tyle, że więcej elektroniki. Sam posiadam Tosce 303 i Space '86 i dźwięk jast duużo lepszy od moich starych Logitech X-530. Tak się składa, że słyszałem Z-5500 i jak dla mnie brzmienie było dużo gorsze od moich Space. Barwa dźwięku dużo sztywniejsza, wysokotonowych brak, taka ledwo słyszalna średnica - to gra basem niczym więcej. Jeśli chcesz kupować głośniki to kup amplituner + zestaw 2.1 albo 5.1 - 2.1 do muzyki albo 5.1 do filmów i gier - musisz sobie zadać pytanie - do czego Ci ten sprzęt potrzebny. Nieprawdą jest że musisz inwestować 1600zł w sprzęt audio. Kolega złożył sobie zestaw ampli + 5.1 (ampli firmy Denon i głośniki Tonsila) za jakieś 1250zł. Więc cena bubla od Logitecha. A gra to bardzo fajnie :) Nie kupuj nowego sprzętu - nie opłaca się. To się nie psuje, chyba że grasz na FULL na imprezach przez całe noce :) Patrz tylko na dobry stan techniczny i wizualny.

 

Swoją Tosce odremontowałem za koszt ok. 30zł + dokupiłem głośniki - nie kolumny (oryginalne - nic nie modyfikowane, budy nie krojone na chińskie kombinacje typu bass reflex itd). Wydałem na cały ten biznes z 330zł. Wcale nie dużo a zestaw przewyższa pod każdym względem microlaba, logitecha, geniusa - komputerowe "głośniczki". Jak chcesz extra jakości nie inwestuj w głośniki komputerowe tylko w kino domowe.

Link to post
Share on other sites

Ja też się zastanawiałem nad lepszym dźwiękiem i w końcu postanowiłem, że nie będę pakował pieniędzy w wynalazki typu wspomniane przez kogoś z-5500. Kupiłem sobie amplituner Denon Dra 345-R do niego 2 kolumny i za nic nie będę już korzystał z wyrobów stricte komputerowych :) Nawet na biednej dźwiękówce jaką posiadam dźwięk, który wybrzmiewa z kolumn jest genialny, a wydałem sporo mniej aniżli miałbym brać z-5550 :) mam wśród znajomych wielu wielbicieli czy to zestawów microlab czy też posiadaczy drogich logitechowskich nagłośnień a i tak robili wielkie oczy (no może wielkie uszy) jak czysto potrafi taki zestaw z nie najnowszym już amplitunerem zagrać i za całkiem niewielkie pieniążki.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o "komputerowe audio" to polecam „świeżaka”, czyli Corsair SP 2500. Nie wiadomo, kto im robił te głośniki, ale przyłożyli się do tematu ;) "gonią" dotychczasowe topowe modele Logitech-a i Creative-a. Przy takim budżecie warto również zainteresować się tak jak wyżej wspomniano "normalnym" audio.

Wracając do Corsir-a to szkoda, że reszta producentów nie inwestuje w nowe rozwiązania. Basowe zamulacze to raczej nie jest jakiś większy szał, ludzie jednak chcą tego typu rozwiązań stąd np. w SP 2500 specjalne ustawienie EQ do „basolubów”...

Link to post
Share on other sites

"nie inwestuj w głośniki komputerowe tylko w kino domowe" tylko jeśli oczekuje łupania basem. W innym wypadku "zdrowe" stereo da dużo większą "frajdę" i statysfakcę z słuchania muzyki ;)

 

to akurat żadne osiągnięcie, topowe modele creative'a i logitecha nie mają startu do kolumn, które wyjmiesz za 50zł

Zgodzę się :) jednak czemu nikt do tej pory ich nie pogonił? Jak najbardziej brawa dla Corsair-a, że odważył się ich wykpić :) biamping w "pierdziawkach komputeorwych" ;)

Link to post
Share on other sites

"nie inwestuj w głośniki komputerowe tylko w kino domowe" tylko jeśli oczekuje łupania basem. W innym wypadku "zdrowe" stereo da dużo większą "frajdę" i statysfakcę z słuchania muzyki ;) Zgodzę się :) jednak czemu nikt do tej pory ich nie pogonił? Jak najbardziej brawa dla Corsair-a, że odważył się ich wykpić :) biamping w "pierdziawkach komputeorwych" ;)

Kolego nie cytuj zdań wyrwanych z kontekstu. Przeczytaj cały post i wtedy komentuj. To raz.

 

Dwa. Nikt ich nie pogonił bo dzieciaki jakie by gó**o nie wypuścili na rynek to i tak to kupią - "przecie to panie Logitech".

 

Tego Corsaira nie słyszałem ale podejrzewam, że rewelacji nie ma. Chociaż mogę się mylić :)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie "kolego" przecież Ci wyrzutów nie robiłem. Skorzystałem z stwierdzenia, aby przedstawić swoje poglądy. "Dwa. Nikt ich nie pogonił", a "widział”, co się w świecie porobiło? Po premierze SP2500 na zagranicznych forach polecane są one zamiast zestawów Logitech-a, Creative-a, a nawet bardziej "wyszukanych" producentów.

Nie twierdzę, że ten zestaw to mega, hiper nie wiadomo co.

Ale za tą cenę i kompaktowe wymiary (kolumn, bo sub ma całkiem "zdrowe" rozmiary") gra to całkiem przyjemnie. Co najważniejsze nie zalewa basem- oczywiście jest specjalna opcja DSP do tego ;) Jakby mogli o basolubach zapomnieć.

Sam jestem raczej "wrogo" nastawiono do "komputerowych" pierdziawek. Jednak dwudrożna konstrukcja, co ciekawe z biampingiem jest raczej rzadko stosowana. Szkoda, że Logitech nie próbuje "czarować" z satelitkami. Ciągle tylko jeden przetwornik...

Link to post
Share on other sites

społeczeństwo zawsze będzie się składało z laików, ergo produkty dla laików zawsze będą się lepiej sprzedawały, bo niestety dawno minęły piękne czasy, gdy nie każdy producent myślał tylko o minimalizacji kosztów i wciskaniu szajsu w ładnym opakowaniu, a o jakości swoich produktów, mamy jeszcze kilka takich korporacji (co ciekawe japońskich) ale nawet oni muszą czasem zejść ze standardów, by sprzedać coś na czym można zarobić lub czeka ich wypadnięcie z rynku

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Panowie, a może i nawet Panie :)

 

Oficjalnie podłączam się pod temat. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakieś "cacko", które mogłoby zastąpić Z-5500. Które zmiażdżyłoby Z-5500, pod względem muzyki. Podłączenie również do komputera. Cenowo może być 1000, może trochę więcej, jeśli miałoby to wiele zmienić, ale może być i mniej :) Oczywiście używany sprzęt z allegro mi nie przeszkadza.

Pokój mam taki z 3,5 x 5,7, a będę siedział od kolumn max. 2,8-3 m. Muzyka: rock, house, dance, pop, soul mniej więcej. Z góry dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

temat jest w zasadzie wyczerpany, wystarczy przeczytać dwie pierwsze strony

Było dużo propozycji wzmaków, mało kolumn. Niektórych już nie ma na allegro. Te typowo komputerowe mnie nie przekonują, tzn. edifier itp. Altusy w ogóle przemilczę. Zostaje KEF C 1, WD 10.0, NS-333. Jakby nie za dużo... Czy te kolumienki naprawdę mogą "zmiażdzyć" Z-5500 ? Nagłośnią pokój prawie 20 m2, wygenerują dobre odczuwalny bas, będą dynamiczne itp. ? A zapomniałem, że było o solo 7c. Miałem okazję słuchać i moim zdaniem przerzucenie się z Z-5500 na Microlaby nie ma sensu...

Poza tym miałem nadzieję, że może ktoś z nudów podrzuci mi coś więcej i coś aktualnego. Ja mogę mieć cały sprzęt używany, kolega wcześniej jednak nie.

Naprawdę będę wdzięczny, jak ktoś zechce podzielić się wiedzą.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

z szybkiego przepatrzenia allegro:

 

takie dualki

http://allegro.pl/dual-cl-281-top-stan-i2032109025.html

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Dual_CL_281

 

to tego jakiś wzmak, wspomniana yamaszka CR 440 trochę za słaba, ale jakby znaleźć numer mocniejszą to będzie tip-top

Link to post
Share on other sites

z szybkiego przepatrzenia allegro: takie dualki http://allegro.pl/dual-cl-281-top-stan-i2032109025.html http://www.hifi-wiki.de/index.php/Dual_CL_281 to tego jakiś wzmak, wspomniana yamaszka CR 440 trochę za słaba, ale jakby znaleźć numer mocniejszą to będzie tip-top

Jak ktoś wie czego szukać, to widzę nie jest ciężko :) Tylko, hmm, chyba stary sprzęt to jest, używany ok, ale ot takie staruszki to mnie odstraszają. Mogą być droższe, tak myślę, z 500 zł za parę...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...