Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiem, że kolejny tego typu post, ale nie mogłem odnaleźć nic ciekawego w innych tematach. Miałem już temat z komputerem do 3.5 tysiąca, ale ze względu na fundusze, muszę go pomniejszyć do 2.5 tysiąca. Chciałbym złożyć komputer do gier (głównie: FPS, MMORPG,) i oglądania filmów, przeglądania stron. Nie mam żadnych podzespołów kupionych.Wszystko chciał bym włożyć w obudowę: Silentium PC Gladiusa 800 (200 zł). Procesor w który wchodzi w grę to tylko intel. Nie mam zamiaru podkręcać. Kartę graficzną jaką bym widział to: GTX 560Ti Hawk, ale nie wiem czy budżet na to pozwoli. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Procek i5 2500k na płycie z P67, 8GB RAMu, reszta jak wybrałeś i wszystko będzie śmigać zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Czy zmieścisz się w 2,5k to zależy od producenta podzespołów które wybierzesz. Jeżeli masz możliwość to zrezygnuj z zakupu dysku twardego na jakiś czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak myślicie, po nowym roku ceny spadną, czy raczej na to nie liczyć (wzrost cen paliwa, te sprawy). Bo tak to może poczekam, aż tak mi się nie spieszy w sumie. A co to tej karty, jest sens ją brać, czy lepiej kupić coś trochę tańszego np. Radka 6870 i i5 wtedy? Czy jednak korzystniej z gorszym prockiem a lepsza grafa ? :> Pozdrawiam i dzięki :)

Link to post
Share on other sites

A jak myślicie, po nowym roku ceny spadną

-cena spadną gdy okres świąteczny się skończy

-ceny Sandy Bridge spadną podczas premiery Ivy Bridge

 

+ceny wzrosną po nowym roku bo wchodzi VAT 24%

+ceny wzrosną razem z paliwem

 

 

WEDŁUG MNIE NIE WIELE SIĘ ZMIENI :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem tak: Mam budżet 3000 zł, ale w tym musi zmieścić się klawiatura i słuchawki, już wybrane: Sidewinder x4: 180zł i do tego Creatvie Aurvana Live 230 zł, czyli razem 410 zł +/- wysyłka i dodatkowy wiatraczek to wyjdzie 500, więc zostaje 2500 zł na kompa. Ewentualnie 200 zł znajde ;> A więc +/- 2700 jest do przeżycia. Dzięki za zainteresowanie tematem ;)

Link to post
Share on other sites

-cena spadną gdy okres świąteczny się skończy -ceny Sandy Bridge spadną podczas premiery Ivy Bridge +ceny wzrosną po nowym roku bo wchodzi VAT 24% +ceny wzrosną razem z paliwem WEDŁUG MNIE NIE WIELE SIĘ ZMIENI :D

Na to bym nie liczył, patrząc na obecne ceny i5 750/760.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra czyli poczekam jeszcze z 3 dni i zamówię, zestaw kreuje się następująco: http://www.morele.net/inventory/info/RcGKT6/

Dobra jest ta karta graficzna? Czy coś innego w tej cenie? Jakiś inny komponent zamiast wybranego? Tą kartę wymienić na tego GTX 560Ti Hawk, tylko czy się opłaca i czy będzie mocny przypływ wydajności, czy kombinować z czymś innym (230 zł około jeszcze do zagospodarowania)

Edytowane przez ckaka
Link to post
Share on other sites

Czyli zamiast tego radeon HD 6970 wezmę GTX 560Ti Hawka. Wychodzi delikatnie ponad 3000, to moze jak dolar zejdzie bedzie równo :D Dzięki wszystkim za zaangażowanie :) Czy zasilacz może być? Bo tak go wybrałem, ale w sumie nie wiem czy da radę przy tym Hawku który pobiera niecałe 200 W. :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze właśnie myślę, czy ryzykować i czekać czy jednak kupić jakoś pod koniec jeszcze tego roku. Muszę się z tym przespać. Czyli pytając jeszcze raz: Lepiej dołożyć do tego Hawka niż dokładać do jakiegoś lepszego procka, bo i tak za dużo to nie da tak(mam na myśli do innego i3, czy i5)? A jeszcze co do tego dysku, ktoś posiada hdd tej firmy(Western Digital)? Jak się sprawuje, bo nie wiem czy nie dołożyć do jakiegoś samsunga czy seagate. Dzięki i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...