Skocz do zawartości

Upgrade'ować komputer o ssd i windows 7?


Recommended Posts

Witam! Z góry przepraszam za możliwość dodania tematu do złego działu, ale nie wiedziałem gdzie on się nadaje.

Ponieważ wigilia się skończyła i moje oszczędności zostały pomnożone o dodatkowy kapitał zacząłem się zastanawiać, czy nie przerzucić się z poczciwego XP na Windows 7 + dokupić dysk ssd, ale koszt tej operacji to ~800zł i zastanawiam się czy ta decyzja będzie opłacalna. Chciałbym, żeby komputer był ogólnie sprawniejszy (szybszy start systemu, przeglądarki, brak zawieszeń itp. Dlatego zwracam się z prośbą o powiedzenie czy warto zrobić powyższy upgrade i czy będzie on warty tych pieniędzy. Komputer używam głównie do: słuchania muzyki (zestaw 2 wieże + wzmacniacz), oglądania filmów, przeglądania internetu, okazyjnego grania (CS, seria Assassin's Creed, Heroes 3, Portale itp.) oraz nauki (taa...). Obecna konfiguracja to:

Płyta główna: Asus P5K

Procesor: Intel C2D E6550 @2,6 GHz

Ram: 2x 1GB DDR2 Kingston 667

Karta graficzna: Asus Ati Radeon HD 5550

1 GB GDDR2 Silent

Karta dźwiękowa: Asus DX/XD PCI-Ex

Dysk: 500GB HDD Seagate SATA

Nagrywarka DVD Lite-on

Edytowane przez Jac0Q
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przy tych cenach... SSD jest dla tych co mają w swoim zestawie już wszystko i nie mają co robić z pieniędzmi (vide ja - mam dwa dyski SSD :) )

Patrząc na Twoją platformę, uważam, że lepiej tą kaskę spożytkować jakoś inaczej. Np dozbierać 5 stówek i kubić coś takiego http://allegro.pl/asrock-p67-pro3-intel-core-i5-2500k-qos-james-bond-i1997392513.html Da o wiele bardziej zauważalnego kopa niż SSD.

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym budżetem to jest dość zamknięty temat, bo są niestety jeszcze inne wydatki... także jeżeli miałbym coś modernizować to maksymalnie mogę wydać 700zł na części + 400 na windows 7. Czy w tej cenie faktycznie dałoby się coś znaleźć, co by polepszyło wydajność oraz komfort użytkowania?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestam za a nawet przeciw.

Racja, mozna by wrzucic procka i plyte.

Ale zeby grac w Heroes 3, CS, i to okazyjnie nie potrzebujemy nie wiadomo jakiego kompa.

A SSD, jak sam wiesz daje niesamowitego kopa, a przyjemnosc obcowania z komuterem, wszystko otwiera sie natychmiastowo.

Zreszta sam wiesz, masz SSD, a nawet dwa, to tak jak ja :-).

Wiec moja rada jedt nastepujaca, czy wybierzesz CPU+pl,gl, czy SSD. Obie odpowiedzi sa poprawne.

Natomiast ja bym poszedl w SSD, ale jakos w lutym, jak ceny wroca do normy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie grasz dużo i nie zależy ci przede wszystkim na ilości klatek animacji/s przy max detalach to kup ssd. Na allegro jest Agility 3 120GB za 649 zł z Agito. Dobry dysk z zaufanego sklepu w niezłej cenie. Wystarczy na system i kilka gier i dodatki + wystarczającą ilość wolnej przestrzeni. Sam się zastanawiam czy go nie kupić.

http://www.agito.pl/dyski/ocz-agility-3-agt3-25sat3-120g-25-120gb-sata600.0.452371.html

Edytowane przez Player1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady! Z tym windowsem to kupię 7 dlatego, że testowałem ostatnio tę wersję testową 8 i nie przypadła mi do gustu, a po drugie za 1,5-2 lata planuję kupić jakiegoś laptopa.

 

SSD wybrałem taki: http://www.saturion.pl/product/137846/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Corsair_2_5_SSD_Force_60_GB_Serial_ATA3_550MB-s_490MB-s_80k_IOPs.html

Edytowane przez Jac0Q
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bardziej opłaca się inwestować w modele 120GB. Tam jest najatrakcyjniejszy przelicznik GB/zł i cywilizowany komfort użytkowania. 60GB to dość niewiele i niekończące się żąglowanie plikami.

 

Eeee tam mam 60 na którym mam win 7 i jeszcze 35 gb wolnego w tej chwili :P

 

ps system ma 8 miesięcy.

Link to post
Share on other sites

I z kupnem Win 7 sie wstrzymaj, zaraz 8 wychodzi.

Nie mam pojęcia kto tą 8 będzie używał na PC.Miałem wersję testową i czułem się jakbym używał jakiejś nakładki typu "media center" na normalny system :D

 

Mam ten sam dylemat co autor tematu z tą różnicą że mi wystarczy 32-64Gb na system (64 aż nadto)z tym że ja chciałem kupić tani używany SSD(do 250zł) i że składam nowy zestaw a nie modernizuje istniejący.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...