Skocz do zawartości

Pomcy błagam!!!Nie ma obrazu na monitorze!!!


Recommended Posts

Złożyłem po raz pierwszy raz komputer ahh strasznie mocny i wg.Wy mi doradzaliscie tez części.Wlaczam go zaczynaja sie kręcić wentylatory zapalac diody i nagle zgasl i uruchomił sie troche głośniej ale na monitorku nie ma obrazu odrazu mowie ze wszystkie kontrolki sie pala.Postaram sie wrzucić zdjecia.Prosze o pomoc bo jeśli nie będzie dzialac to 8tys poszło sie jeba***Monitor jest sprawny bo na starym kompie działał bez problemowo.

Edytowane przez cieciurka1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Nie panikuj bo wściekły umysł to wąski umysł. Wyślij zdjęcia, przeczytaj dokładnie raz jeszcze instrukcje od płyty głównej bo może coś tam źle porobiłeś, tutaj źle Ci nikt nie doradził ani nie doradza... Spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś napisał, sprawdź czy wszystko jest dobrze podłączone. Może monitor nie jest podłączony do zasilania, albo do karty graficznej? Albo w karcie coś pykło. Wtedy na gwarancję. I nie panikuj. Może to z twojej winy, a nie z błędu podzespołów, więc podaj zdjęcia ;)

Edytowane przez bati999
Link to post
Share on other sites

Zasilacz:

Seasonic ss 760km x-760w 80+gold

Procesor:

Intel core i5 2500k Lga1155

Płyta główna:

Asus maximus IV gene-z

Dysk SSD:

Crucial 128gb

Obudowa:

Antec twelve hundred vs atx

Grafa:

Asus matrix gtx580 platinium

Cooler:

Phanteks

Nagrywarka:

Liteon ihas124

Hdd:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Ramy:

Goodram 8gb (2x4gb) 1600mhz cl9 play

 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Koleś - sprawdź ramy. Mają być w slotach 1 i 3 jak nie działa to przepnij do 3 i 4. Też miałem płytę asusa, złożyłem zestaw i nie było obrazu, przepiąłem ram i było git. Potem pytałem na forach czy to coś nie tak z płytą. Okazuje się że nie, po prostu dwa dodatkowe sloty działają dopiero jak w każdym masz kości. Piszesz, że składałeś pierwszy raz... czaisz, że kości mają być wpięte 1-0-1-0 albo 0-1-0-1 ?

Gdzie 1 oznacza slot z ramem a 0- pusty. Nie panikuj, szansa, że coś z nowych podzespołów jest uwalone jest jak 1:0000. Po prostu coś z podłączaniem po************ś. Tak jak piszą - daj zdjęcia. No... i mam nadzieję, że porządnie założyłeś pastę na procka ;) Kiedyś z kumplem, ze 20 lat temu, przy pierwszym składaniu, nie wiedzieliśmy nawet do czego ona jest :D Wiadomo jak to się skończyło... :)

Link to post
Share on other sites

Brak sygnałów z płyty głównej nie wróży nic dobrego. Proponuje rozpiąć wszystko do podstawowych komponentów. Sprawdzić czy głośniczek od obudowy podpięty jest prawidłowo. I próbować wystartować tylko zasilacz, procesor, płytę, grafikę i ram, bez podpinania reszty urządzeń. Odpiąć wszystko, diody od obudowy, przyciski, USB,SATA. Zostawić tylko głośnik i zasilania podzespołów. Resztę można zbadać później(dysk, nagrywarka). Bez ramu można odpalać zasilacz, płytę z procesorem i grafiką. Charakterystyczne piszczenie płyty. Powie ci czy to ram. Do sprawdzenia wystarczy jedna kość. Bez obsadzania w dualu. Bez grafiki też idzie odpalić sprzęt. Sygnał dźwiękowy będzie inny, ale dowiesz się czy płyta jest ok. I czy problem leży w grafice. Brak sygnałów z płyty to objaw złego montażu procesora, albo niesprawności płyty(za duży docisk chodzenia). Może pomóc reset ustawień(Clear CMOS, wyjęcie baterii i próba startu na sucho bez kabla zasilającego wpiętego do zasilacza, po to by rozładować elektrolity na płycie).Jak to nie pomoże to demontaż chłodzenia, sprawdzenie docisku i nóżek w podstawce pod procesorem czy nie są pokrzywione. Płyta ma też wyświetlacz diagnostyczny komunikat na nim może ci pomóc w rozszyfrowaniu problemu ze startem.

Link to post
Share on other sites

Nie bo niestety ale za bardzo nie mam czasu jak tylko zrobię zdjecia lub coś wykombinuje dam znać.A jaka jest szansa ze ramy albo procesor jest uszkodzony?Bo nie wiem jak sprawdzi.Na grafie świeca sie kontrolki od pcie i napis więc dziala a przez płyte przebiega prąd.A jeszcze jak wyjme bateryjke to mogę coś uszkodzić?

Edytowane przez cieciurka1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...