Skocz do zawartości

Czy dodatkowy RAM wpłynie na płynność gry?


Recommended Posts

Tak wygląda moje z użycie procesora i pamięci RAM przy odpaleni kampanii w BF3 http://img171.imageshack.us/img171/7294/screencsu.png a zasilacz posiadam taki http://www.arest.pl/produkt/3933/TRACER-4Life-400-400-W-PFC/wlasciwosci Pomożecie mi wybrać kartę graficzną. Powinna mieć 1GB ramu?

tak jak mówią karta graficzna i ram dokup widać że już nie masz :D 2 gb heh dziś min. 4
Link to post
Share on other sites

ram dokup widać że już nie masz :D 2 gb heh dziś min. 4

Kolego w menadżerze zadań masz pokazany "Plik stronnicowania" a nie ram. Dziś min 4Gb ? Po co do budżetowego komputera, który skorzysta z co najwięcej 2Gb ?

 

Autorze nie patrz ma ilość pamięci ... to nie jest wyznacznik wydajności, głównym wyznacznikiem wydajności jest wydajność akceleratora GPU oraz przepustowość pamięci, co z tego że radeon 6670 ma 2Gb jak rdzeń skorzysta z zaledwie z 200mb ?

 

Propozycja z Radeona 4850 jest słuszna z 200zł lepszej grafiki nie znajdziesz, lecz musiałbyś zainwestować w zasilacz conajmniej taki jak Fortron 350W Serii HLN/HLC/GLN/GLC, mój THA-P jest ojecem tych konstrukcji i jak widać z sygny daje radę nawet takiemu potworowi jak 3870x2 (potworowi względem pobieranej mocy :D 190W )

Edytowane przez zakręcony
Link to post
Share on other sites

Procek widać że też nie domaga przy 9500GT działa i tak na 100%. Po wymianie na coś mocniejszego to on z kolei może się stać kulą u nogi. Dokup 1GB ram powinno styknąć i będzie taniej niż 2GB. Co do karty to pomysł z 4850 używanym nie jest zły. Tracer do zmiany miałem takiego to kompa resetował przy e4300 i zintegrowanym 9300GT. 400-450W chiefteca/fortrona styknie.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

A nie jest tak że XP pokazuje ram razem z plikiem wymiany a Vista/7 sam fizyczny ram?

Nigdy nie miałem XP więc nie wiem jak tam jest dokładnie.

@ bullseye "Tak wygląda moje z użycie procesora i pamięci RAM przy odpaleni kampanii w BF3" komp obciążony grą.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Ja bym najpierw oczyścił system bo coś dużo ci wcina ramu, chyba że pokazałeś screen z obciążonego już komputera masą aplikacji itp.

 

Moje zużycie przy odpalonej przeglądarce i masie innych śmieci jest na poziomie 1GB mimo że mam system 64bit.

 

http://img201.imageshack.us/img201/7430/beztytuuhqa.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Ja bym najpierw oczyścił system bo coś dużo ci wcina ramu, chyba że pokazałeś screen z obciążonego już komputera masą aplikacji itp. Moje zużycie przy odpalonej przeglądarce i masie innych śmieci jest na poziomie 1GB mimo że mam system 64bit. http://img201.imageshack.us/img201/7430/beztytuuhqa.th.jpg Uploaded with ImageShack.us

Odpalił kampanie w bfie..

Link to post
Share on other sites

Mi 3GB pamięci starcza do BF3 - ze sporym zapasem. Więc komentarze to negujące są wyssane z palca. Radeon 4850 Ci wystarczy z 512/1GB pamięci. Jeśli zamierzasz grać w FullHD to 1GB jeśli nie to 512. Do tego mocno wykręcony procesor 2 rdzeniowy lub 4 rdzeniowy. Wymień też zasilacz jakaś Delta 450-500W wystarczy do takiego sprzętu w zupełności. Nie pakuj w nic droższego bo się nei opłaca, chyba, że chcesz wymienić całą platformę :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...