Skocz do zawartości

Czy dodatkowy RAM wpłynie na płynność gry?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie pamięci RAM w moim komputerze. Sprzęt na którym aktualnie siedzę to

- 2 GB RAM DDR2

- Geforce 9500GT 1 GB RAM

- Procek AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+ 2,80 GHz

- Windows 7 64-bit z SP1

 

Wczoraj kupiłem grę Battlefield 3 ale powiem szczerze że za płynnie to nie chodzi. Ustawiłem wszystko na LOW co się dało to powyłączałem. Rozdzielczość ekranu ustawiłem 800x600 ale za dobre rozwiązanie przy panoramicznym ekranie to nie jest :/

 

I teraz moje pytanie brzmi. Czy dokupienie kolejnego 2 GB ramu zmniejszy siadanie FPSów? Bo chciałbym płynnie pograć :/

Link to post
Share on other sites

Czyli dodatkowy RAM nic nie pomoże? Na co w ogóle ram wplywa?

Na to ile danych możesz zmieścić w pamięci.

Jeżeli masz go wystarczająco, aby zmieścić swoje dokumenty i gry, to dodawanie więcej nic nie daje.

Duże ilości RAM wymagają programy graficzne czy wideo.

Załadowanie pliku z wieloma warstwami, może wymagać sporej ilości pamięci, żeby nie korzystać w czasie pracy z wolniejszego pliku wymiany.

 

Uruchom menedżera zadań i zakładkę wydajność. Pouruchamiaj programy czy gry. Jeżeli ilość zajętej pamięci będzie mniejsza od ilości zainstalowanej pamięci to dokłądanie nic nie da. Jeżeli twoje programy i BF zajmą ponad 2 GB, to dołożenie 2 GB poprawi sytuację, ale niewiele, bo karta graficzna marna strasznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupisz lepszą, ale minimalne wymagania to 8800 GT (tak ze 2x szybsza od 9500)

Wejdź tu:

 

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Sprawdzaj wydajność i szukaj używanej jak najlepszej.

 

Może nawet znajdziesz jakiegoś Radeona 4850.

No i sprawa zasilacza. Takie karty będą wymagały zasilacza 450-500W.

Edytowane przez tiges
Link to post
Share on other sites

Procesor ledwo zipie, ale pamięci jeszcze starcza.

Do radeona 4850 wystarcza dobry zasilacz 450W, a nie wyrób zasilaczopodobny :P

512 MB ci starczy. I tak nie uruchomisz tego ja ustawieniach high czy ultra, ale medium powinno działać.

Link to post
Share on other sites

Za bardzo nie mam zaufania do używanych kart. Czy nie kupię np. na komputroniku jakieś karty do tego komputera + zasilacz. Mógłby ktoś zaproponować mi jakieś zestawienie tych dwóch rzeczy w granicach 400zł? Czy ewentualnie po takiej zmianie zaskoczy mnie różnica w grze? Nawet na ustawieniach LOW?

Link to post
Share on other sites

Jak kupuje używane, to moja taktyka polega na tym, że sprzęt musi być blisko aby go sprawdzić na miejscu.

Z nowych to do 250 zł znajdzie się 5570 lub GT430 (one będą działać na zasilaczu 400W), ale będą 2x wolniejsze od 4850.

Edytowane przez tiges
Link to post
Share on other sites

apmiec ram wplywa na gre ale nie w takim duzym stopniu jak karta graficzna zamiast pamieci ja na twoim miejscu wziął bym kartę graficzną ati radeon 5750 z sapphire z chłodzeniem vapor-x zwłaszcza ze jesli znajdziej gdzies takowa to droga nie bedzie a duzo da w przeciwieństwie do gt9500 i jak juz pozniej kase uzbierasz to jeszcze dokup 2 gb pamieci ram albo odwrotnie najpierw ram a potem karta graficzna zalezy jak chcesz bo ceny za ddr2 rosną

Link to post
Share on other sites

Mam praktycznie to samo(3GB ram, Athlon 64x2 5600+ 2.91GHz, 9500GT 1GB) i się wstrzymuje w granie w cokolwiek. Na takim sprzęcie nie da się grać. Karta graficzna jest za słaba, możesz sobie pozwolić, żeby zagrać na niej w CoD2 albo Fable na porządnych FPSach ;) Ram nic nie zmieni. Uzbieraj trochę funduszu i kup nowy sprzęt, bo to chyba się opłaci najbardziej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...