Skocz do zawartości

Wzrost cen ddr3


Recommended Posts

Jak w tytule , chyba szykuja nam sie wzrosty cen pamieci ddr3(DDR2 juz tak sa drogie :D ) .

Wlasnie czytajac sobie news-y na innych stronkach , natknolem sie na artykul ze spekulacjami wzrostu cen pamieci komputerowych ( ddr3) . Po przeczytaniu postanowilem sprawdzic jak to sie ma co realiow i ....

 

3 dni temu skladalem sobie nowy zestaw - mobo,cpu, i miedzy innymi ddr3 a dokladnie 8GB (2x4GB) Corsair DDR3 Vengeance Jet Black LP, PC3-12800 (1600), Non-ECC, CAS 9-9-9-24, XMP, 1.5V i tak :

 

podczas zakupu ( 3 dni temu) zaplacilem 30.13 funtow szterlingow

Dzisiaj taki zestaw kosztuje juz 39.36 ( 30% wiecej)

 

Jak myslicie jest to spowodowane owymi "spekulacjami" czy moze raczej swiateczna goraczka zakupow ?

 

Jak ceny w waszych sklepach ?

Link to post
Share on other sites

Po nowym roku można się spodziewać wzrostu cen pamięci,wystarczy popatrzeć na inne podzespoły które zdrożały np dyski twarde.Praktycznie wszystko idzie w górę.

 

dyski poszły w górę z powodu powodzi a ze producenci zwiększyli cenę to sprzedawcy tez i dlatego teraz dyski 500GB chodzą jak dyski z 1.5TB a co do pamieci to ja w kwietniu kupowalem 4 GB dual OCZ z timingami 9-9-9-24 i 1600mhz za 200zł z dożywotni ą gwarancją a teraz chodzą one jeszcze taniej wiec ja nie widzę wzrostu cen

Edytowane przez marjox
Link to post
Share on other sites

Pamięci Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz w połowie maja 2011r kosztowały mnie 168zł, a kolejną kość nabyłem pod koniec grudnia za kwotę 83,15zł. Akurat trafiłem na podwyżkę bo z tego co zaobserwowałem cena wahała się i waha się do dziś od 76-80zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...