Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem zainteresowany zakupem słuchawek nausznych zamkniętych do 300 zł (posiadałem Razer Orca, ale się zepsuły więc jaskrawy kolor mnie nie odrzuca) Słuchawek będę używał do gry (mile widziane odłączane mikro lub jego brak) i do słuchania muzyki. Po za tym słuchawki powinny raczej fajnie wyglądać, żeby nie wyglądały tandetnie. Chodzi mi głównie o brzmienie (i dobry bass). Zaintrygowały mnie nowe RAZER Electra, ale chyba mają słaby sound? Ktoś używał? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Teraz mam jakąś lipną, ale przy zakupie nowego kompa to zintegrowaną jakąś. Bardziej chodzi mi żeby podłączyć do Ipoda czy innego odtwarzacza i słuchać muzyki (słucham reggae, dubstepu i takich klimatów). Bo w grach na zabójczej jakości dzwięku aż tak mi nie zależy ;>

Link to post
Share on other sites

Jestem zainteresowany zakupem słuchawek nausznych zamkniętych do 300 zł

teraz nie jest najlepszy okres na zakupy, dzięki z okazji świąt niektóre modele poszły do góry po 100%

 

wyżej polecane CAL! jak najbardziej, one jakby nie zostały objęte "promocjami"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak chcesz przyzwoicie brzmiące słuchawki to zapomnij o razerach, steelseries, creative'ach i całej reszcie plastików, CAL! są tu wyjątkiem, bo tyle w nich creative'a co w nazwie, a tak poza tym rozejrzyj się za np za: Sennheiserami HD, Shure, AKG lub KOSS w cenie 200-300

chyba, że szarpniesz się na Sennheisery PC360

Edytowane przez drachenfeles
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok czyli odpuszczam te razerki :D Coś możecie polecić oprócz tych creative(wydają się bardzo interesujące)? Może z tych Sennheiserków albo AKG ? a jak Sennheiser HD418 lub HD438?

btw. Zjechał bym trochę z ceny do 250, chyba że dołożenie trochę da sporo korzyści. Chciałbym żeby te słuchawki zakrywały całe ucho, i żeby były jak najwygodniejsze. Oczywiście jestem otwarty na wszystkie propozycje :)

Edytowane przez ckaka
Link to post
Share on other sites

Bardzo spodobały mi się te Aurvany :> Tylko mam takie małe problemy: - czy są wygodne przy dłuższym słuchaniu (czasami nie zdejmuje słuchawek przez ponad 5h) i jak duże są "nauszniki" (nie wiem jak to nazwać, ale to co zakrywa ucho- jaką masz szerokość i wysokość. tak wiem że dziwne pytanko). I jeszcze jak kabel, bo wszystkie posiadane słuchawki miały tendencje do przecierania się kabla ;/ ? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

trudny wybór,

senki, są solidne, mają kabel po jednej stronie muszli, a to wbrew pozorom super wygodna sprawa, no i bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne

z drugiej strony CAL to też bardzo dobra opcja, w końcu to Denon AH 1001 zamknięty w opakowaniu creative'a

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

najlepiej jakbyś odsłuchał obu modeli, bo nie można jednoznacznie stwierdzić, że te grają lepiej, a te gorze, oba modele mają swoją charakterystykę,

 

w recenzjach CAL! najczęściej określane są jako fantastycznie brzmiące jak na swoją cenę, charakteryzują się sporą ilością basu, który dla niektórych jest zbyt buczący, całkiem ładnymi średnimi oraz ostrą górą

 

HD418 z kolei określane ogólnie jako bardzo ciepłe i nabierające jasności z czasem, dół bijący lecz dający trochę za mało detali, średnie i góra nieco wybijające się, przy czym średnie nieco stłumione

 

oczywiście to na tyle, na ile można wierzyć w to co o nich piszą, natomiast nadal nie odpowiedziałeś na moje poprzednie pytanie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w recenzjach CAL! najczęściej określane są jako fantastycznie brzmiące jak na swoją cenę, charakteryzują się sporą ilością basu, który dla niektórych jest zbyt buczący, całkiem ładnymi średnimi oraz ostrą górą

To tez zależy jaki przetwornik się trafi. Z CALami jest podobno tak, że jedne graja znakomicie, a drugie mocno przeciętne. bynajmniej takie opinie można przeczytać od ludzi zajmujący się recablingiem cali . Fostex chyba na polecenie kretona zaczął pakować inne wersje ów przetwora. Zdaje sobie sprawy, że komputerowcy słuchów nietoperza nie mają i byle gó**o można im wcisnąć, ci i tak się nie zorientują . A same Aurvany jak opisałeś są to nieco zamulone słuchawki, więc do ciepłego źródła nie będą pasować za bardzo, ale jak się kabelek zmieni wtedy graja znakomicie ze wszystkim.

 

Bass, tony, barwa :D ?

 

Bardzo dużo niekontrolowanego rozlazłego basu, czasami bardzo przeszkadza choć niekiedy słuchane utworki maja swój klimat. Średnica przysłonięta basem , zamglona. Wysokie tony na szczęście energiczne, a same słuchawki wyróżniają się analitycznością, co akurat pasi

 

 

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to jeszcze więcej do myślenia. Odsłuchu raczej nie zasmakuje, bo ubogo w sklepach w moim mieście, więc zostają zakupy przez internet. Chodzi, że nie odpowiedziałem na: "zależy co rozumiesz pod hasłem lepszy" ? Które po prostu lepiej dla was grają, lub wydają się lepiej grać. Jak już mówiłem słucham głównie Reggae, Dubstepu, trochę Dance Hallu. Czyli w tym zestawieniu lepiej CAL'e tak? czy jednak te Sennki? Które według was będą lepsze do tych gatunków? Dzięki i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Czyli w tym zestawieniu lepiej CAL'e tak? czy jednak te Sennki?

jedne i drugie są wart polecenia, co nie wybierzesz będziesz zadowolony, ale drugiej strony dopóty sam ich osobiście nie posłuchasz nie będziesz do końca wiedzieć, która lepiej gra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odświeżając, które będą wygodniejsze w użytkowaniu, Cal'e czy sennki hd 418 w sensie używanie ich "na mieście" które lepiej nosi się na szyi, kiedy nie są używane? Bo jestem bardziej przekonany do Creative, ale Sennki też mnie korcą. Twardy orzech. Co byście wy wzięli :D? Wiem, że to nie wy je kupujecie, ale jeżeli mieli byście, to które?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...