Skocz do zawartości

Padł Chieftec (CFT-850G-DF) 850W co zakupić?


Recommended Posts

Witam,

Padł mi zasilacz z mojej sygnaturki, po prawie dwóch latach bezproblemowego działania. Niestety z tego co się dowiedziałem w Komputroniku ten model nie jest już produkowany i propozycja jaką dostałem to wybór zasilacza jakiegokolwiek do kwoty 547 zł z oferty komputronika ewentualnie jeszcze czekam na propozycję ze strony chiefteca jakiegoś zamiennika, który mają mi zaproponować.

Moje pytanie czy moglibyście polecić jakiś dobry zasilacz o zbliżonych parametrach do tego który miałem i w miarę dobrej jakości?

Sprzęt jaki posiadam widnieje w sygnaturce, dodatkowo tylko mam jeszcze 3 HDD dołączone do całości i planuję dokupienie w najbliższym czasie jeszcze jednego HD 5870.

Będę wdzięczny za wasze opinie, sugestie, pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

 

CPU: AMD 955 BE 3.2GHz@3.8GHz

MOBO: ASUS Crosshair III

GPU: SAPPHIRE HD 5870

RAM: Patriot PGS LLK DDR3 2x 2GB 1600MHz Cl7

HDD: RAID 0 - 2 * Samsung F3 500GB

DVD: BENQ 1670

PSU: Chieftec (CFT-850G-DF) 850W

CASE: Chieftec DA

OS: Win 7 64bit pro

MON: HP LP2475W

Edytowane przez Hermas
Link to post
Share on other sites

pewnie nie ma opcji, żebyś dopłacił różnicę, jak chcesz trochę droższy niż to 547?

 

tak czy owak do tej kwoty z PSU pasujących do konfigu:

 

http://www.komputronik.pl/product/113042/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Antec_High_Current_Gamer_HCG_620W.html

 

 

http://www.komputronik.pl/product/134179/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Corsair_TX650M_80_PLUS_Bronze_High_Performance_Modular_650W.html

 

http://www.komputronik.pl/product/139381/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/be_quiet_Straight_Power_E9_CM_580W.html

 

 

i parę innych, ale nie chce mi się kompuździernika przetrząsać

Link to post
Share on other sites

Nie warto łączyć 5870 w cross'ie dlatego że mierna będzie z tego wydajność sprzedaj obecną i kup sobie 6850 (pojedyńczy 5870 krąży w okolicach 300zł) będzie sporo wydajniejsze niż nawet dwa 5870 jako że ledwo w niektórych tytułach skalują się do 60%, a w późniejszym czasie możesz dokupić drugą 6850 jako że seria 68xx/69xx skaluje się w 100%

 

http://www.komputronik.pl/product/129517/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Thermaltake_Toughpower_XT_new_775W_80_Bronze_Modular.html <- ten jeśli nie jesteś cichofilem (ale nie znaczy że chodzi jak suszarka). modularny, DC-DC, Bardzo dobra elektrycznie platforma.

 

http://www.komputronik.pl/product/129857/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Corsair_CMPSU_850TXV2_850W.html <- Wyższa moc niż thermaltrake jest również cichszy o parę dB, lecz brak odpinanych kabli

 

 

 

@up jak na moje oko to Antec ma dość słabą linię 12V, 54A to bardzo mało jak na zasilacz wysokiej klasy

Edytowane przez zakręcony
Link to post
Share on other sites

Jak można posiadać za mocne PSU ? Kupi lepsze wystarczy mu na dłużej i na ulepszenie konfiguracji, skoro podał taki budżet to wykorzystałem go. Tylko chyba zarobiłeś focha bo Corsair ma dość słabą linie 12V, a mianowicie 54A

Edytowane przez zakręcony
Link to post
Share on other sites

Jak można posiadać za mocne PSU ?

to łatwe, wystarczy dokonać nieprzemyślanego zakupu

 

Kupi lepsze wystarczy mu na dłużej i na ulepszenie konfiguracji

wyjaśnij mi w jaki sposób nadmiar W wpłynie na żywotność PSU?

 

Tylko chyba zarobiłeś focha

"zarobić focha"... ciekawa nowomowa

 

skoro podał taki budżet to wykorzystałem go

tu zgoda, tylko zdajesz sobie sprawę, że wyższa liczba W nie czyni zasilacza lepszym?

 

Antec ma dość słabą linie 12V, a mianowicie 54A

48, co i tak wystarczy

Link to post
Share on other sites

wyjaśnij mi w jaki sposób nadmiar W wpłynie na żywotność PSU?

jeśl psu jest cały czas wykorzystywany w 90% to zużywaja się szybciej części elektorniczne,a w konsekwencji czego spada jego sprawność

 

że wyższa liczba W nie czyni zasilacza lepszym?

To że podłączysz lepszy sprzęt też nie czyni komputera lepszym ?

Edytowane przez zakręcony
Link to post
Share on other sites

Im bardziej optymalnie (obciążenie max powyżej 50-60% mocy) dobrane PSU tym lepsza sprawność także skłaniałbym się do czegoś porządnego w przedziale 600-700 W ;)

Oczywiście różnicy w cenie nie rekompensują ?

Może XFX-a ?

http://www.komputronik.pl/product/120163/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/XFX_XXX_650W_Modular_135mm_80_bronze_SLI_PSU.html

 

Swoją drogą sprawdziłbym tego Chifteca co mu dolega czy czasem nie poszły tylko elektrolity ;)

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

Kupiłem taki zasilacz ponieważ nie mam ochoty zmieniać zasilacza jak będę dokupywał karty czy zmieniał konfig na nowy bardziej wymagający. Osobiście wyszedłem z założenia, że wolę mieć większy zapas niż później zmieniać zasilacz na nowy.

Dzięki za opinie/pomoc!

Co do grafiki może to i pomysł zmienić na 6850 niemniej jeśli już miałbym zmieniać to raczej na 6970 a za jakiś czas dokupiłbym kolejną, acz chyba warto byłoby zaczekać na 7970;) Nad tym teraz jednak nie będę się zastanawiał. Póki co zasilacz jest moim zmartwieniem.

Link to post
Share on other sites

No dobra ale to zależy czy autor chce rozbudować kompa bo nie ma sensu znów za rok wyrzucać w błoto 500 ziko a teraz zapłacić trochę więcej

 

@up najpierw poczekaj na testy 7970, kto wie jak będą działać nowe XDR'y :P

Edytowane przez zakręcony
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Im bardziej optymalnie (obciążenie max powyżej 50-60% mocy) dobrane PSU tym lepsza sprawność także skłaniałbym się do czegoś porządnego w przedziale 600-700 W ;) Oczywiście różnicy w cenie nie rekompensują ? Może XFX-a ? http://www.komputronik.pl/product/120163/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/XFX_XXX_650W_Modular_135mm_80_bronze_SLI_PSU.html Swoją drogą sprawdziłbym tego Chifteca co mu dolega czy czasem nie poszły tylko elektrolity ;)

Zasilacz był na gwarancji - zepsuł się akurat na 3 tygodnie przed jej upłynięciem :) ufff
Link to post
Share on other sites

acz chyba warto byłoby zaczekać na 7970

 

wszystko wskazuje na to, że tak

 

 

Kupiłem taki zasilacz ponieważ nie mam ochoty zmieniać zasilacza jak będę dokupywał karty

 

zgadza się, tylko konfig z CFX z dajmy na to pary 6850 weźmie w pełnym stresie ~500W, pamiętajmy, że pełny stres powodują praktycznie tylko benchmarki, w grach takie obciążenie nie występuje, także 850W PSU jest przerostem formy nad treścią

 

jeżeli możesz to wstrzymaj się do pierwszych testów siódmej serii HD (to niedługo) zobaczymy jaki apetyt na prąd będą miały nowe radki i się dobierze PSU pod nowy planowany zestaw

Link to post
Share on other sites

No czyli kasę możesz przeznaczyć na coś innego :), tylko nie daj sobie wcisnąć jakiegoś Modecom'a Tracera czy Feela :D

 

zobaczymy jaki apetyt na prąd będą miały nowe radki

7970 wg. nieoficalnych danych ma pobierać 180W a ma być wydajniejszy o 30%

 

O ile w TDP można uwierzyć bo szykuje się niższy proces, to wydajnosć stoi pod znakiem zapytania :P

Edytowane przez zakręcony
Link to post
Share on other sites

Kupiłem taki zasilacz ponieważ nie mam ochoty zmieniać zasilacza jak będę dokupywał karty czy zmieniał konfig na nowy bardziej wymagający. Osobiście wyszedłem z założenia, że wolę mieć większy zapas niż później zmieniać zasilacz na nowy.

Hmm można teraz wysnuć wniosek trzeb było iść w jakość nie ilość Watów ;)

650 W wystarczy na 2x HD5870 choć zapas byłby już zapewne poniżej 100 W ;)

 

 

Zasilacz był na gwarancji - zepsuł się akurat na 3 tygodnie przed jej upłynięciem :) ufff

 

W 70-80% przypadków wymiana kondziołów po stronie czynnej wystarczy na odratowanie takiego sprzętu ;)

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

800W na linii 12V

Nie patrz na ilość tylko na jakość, tętnienia, sprawność, stabilność, fabrykę która to składała (zapewne CWT) i użyte podzespoły nie jest dziełem przypadku że masz 200 W więcej za takie same pieniądze ;)

Śmiem twierdzić że obecne szefy to już nie to samo co te dawne.

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

No ten chief obecny zły nie jest 800W na linii 12V to bardzo dużo, chyba że zaproponują inny.

Tego już niestety podobno nie dostanę dlatego w ogóle moje pytanie tutaj:) Propozycja Komputronika była bym wybrał sobie za cenę tego czyli 547 zł jakiś inny lub zaczekam na propozycję innego zasilacza od Chiefteca.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...