Skocz do zawartości

grafika luzne pytanko zeby pogadac:)


Recommended Posts

Siemka wszystkim pisze zeby miec o czym pogadac wiec co myslicie:mam saphire radeon 5970 wg was kupic w marcu 7970 badz 7990 jesli takowy bedzie czy czekac do seri 8xxx?hm podzielcie sie rozmyslaniami:)

 

chodzi o to czy jest sens zmieniania teraz karty skoro jest dobra i ma rok z groszem czy czekac?;p wszystkie gry max bf 3 ultra 1920 1080 44 fps min 58 max:) jesli chcecie piszcie o planach sprzetowych na nowy rok;p czy czekacie na ddr4 (ja tak;d) itp:)

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

Ale wiesz o tym że jeśli chciałbyś kupić powyższe katy musiałbyś cała podstawkę wymieniać(mobo,cpu)?;).

 

Te karty będą na PCI-E 3.0 i obsłuży je na razie IB ;)

 

Nie ma sensu wskakiwać na nowe ofc. in my opinion spokojnie można stopniowo kupować coraz lepsze na PCI-E 2.0, następna jaką kupie z 6870->6970/GTX'a X <---jeszcze nie wiem :)

 

 

Edit: Ewentualnie można jeszcze pomyśleć o CF/SLI :), tylko zasilacz 550 W trochę mało ;)

Edytowane przez iCudi
Link to post
Share on other sites

Ale wiesz o tym że jeśli chciałbyś kupić powyższe katy musiałbyś cała podstawkę wymieniać(mobo,cpu)?;)

Bzdura, karta z PCI-E 3.0 jest kompatybilna wstecznie, dlatego nie ma potrzeby wymiany sprzętu. Inną sprawą jest to czy będzie zauważalny wzrost wydajności pomiędzy PCI-E 3.0 a 2.0, lecz przypuszczam, że nie.

 

czy jest sens zmieniania teraz karty skoro jest dobra i ma rok z groszem czy czekac?

Nie warto, chyba że chcesz mieć mniejszy pobór W i nowość dla szpanu. Edytowane przez mcdonald
Link to post
Share on other sites

@mcdonald

Jakieś oficjalne źródło;)?, są przypuszczenia że będzie kompatybilne ale jak to będzie wyglądać w praktyce, przy obecna magistrala wykorzysta potencjał nowy układów?;).

Fakt że na dzień dzisiejszy do obsługi potrzebny jest Ivy Bridge który bd. miał pełne wsparcie dla PCI-E 3.0 i Ram 1600 a nie jak w przypadku SB - 1333, a patrząc na sygnaturkę autora posiada inny socket.

 

Mogę się mylić, proszę o poprawkę jeśli wprowadzam w błąd może czegoś nie doczytałem ;)

Link to post
Share on other sites

Zobacz jak wygląda trzecia część czy to na screenach czy to na różnych filmikach na YT i zrozumiesz aby móc cieszyć się taką grafiką (rozdzielczość 3D 200% i inny pierdółki) będzie potrzeba bardzo mocnej maszynki przewyższającej obecne karty graficzne.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Karta HD5970 jest moim najskrytszym marzeniem :) ... Poszukuję kartę z VLIW 5 i pięknymi Teraflopami ... seria HD5xxx dorównuje szybkości obliczeniowej najszybszej karcie HD7xxx :) ... nie przedkłada się to oczywiście w grach ale w OpenCLu różnica pomiędzy 6850 na przykład (1,7 TFl) a 5870 (2,7TFl) jest przerażająca :) ...

 

 

Morał jak dla mnie to pomyśl o czymś co Ci się naprawdę przyda bo jeżeli Wszystko w co grasz idzie na max płynnie to niepotrzebnie wydasz kasę ... Taka jest moja opinia :)

Edytowane przez szatans666
Link to post
Share on other sites

moze powiecie co planujecie zrobic ze swoim piecykiem w 2012?

Jakieś kabelki/przedłużki czarnego typu przedłużki + wymienić wentyle od CM na Enermax'y. Ogółem takie upiększanie, które miałem zrobić już jakiś czas temu, a w końcu okazało się, iż są inne wydatki.

 

A z tych poważniejszych to jeśli faktycznie wyjdzie lepszy buldożer i będzie kompatybilny z podstawką am3 to zmienię procesor :)

Link to post
Share on other sites

Kazdy ma swoj gust ;p ja lubie swiecace o ile mozna wylaczac podswietlenie ja z moimi sie caly dzien bawilem zeby je wylaczac na przycisku tam gdzie wylaczam podswietlenie glownego obudowy;d ale jak sie oglada film to spoko jest wylaczyc;p

 

w sumie masz te sama bude to wiesz o co kaman;d

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

moze powiecie co planujecie zrobic ze swoim piecykiem w 2012?

Myślę o kupnie starego kompa na Counter Strike: Source / League of Legends i zacząć zbierać właśnie na Ivy Bridge. I koniecznie kupić CASE : Aerocool X Predator - strasznie droga, ale po prostu im więcej na nią patrzę, Ty bardziej chce być w jej posiadaniu %-)

Link to post
Share on other sites

iCudi ładnie wygląda seria cosmos i ostatnio weszła na rynek polska obudowa SilentiumPC Regrum. Jeśli dzisiaj bym był przed wyborem obudowy to wybór padłby na tą właśnie budę :)

 

@death143 jak lubisz świecidełka to zastanów się nad podświetleniem dołu obudowy będziesz miał jak stuningowany samochód :D a to nawet spoko wygląda :)

Tudzież już pod samym biurkiem załóż podświetlenie ledowe na taśmach koszt takiego nie jest bardzo wysoki a daje ładny efekt :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...