Skocz do zawartości

Sound Blaster Audigy SE vs ASUS Xonar DG


Recommended Posts

Sound Blaster Audigy to naprawdę okrojona wersja karty dźwiękowej. Audigy SE jest zwykłym kodekiem bez wsparcia sprzętowego (przy którym trzeba się jeszcze dodatkowo nagimnastykować z nieoficjalnymi sterownikami aby uzyskać lepszą jakość niż oferowaną przez sterowniki oryginalne). Zdecydowanie lepsza będzie karta od ASUS'a, chociaż z doświadczenia wiem, że jakiegoś super dźwięku też się na niej nie uzyska. Tylko z tego co pamiętam Xonar nie ma wsparcia dla EAX, można go tylko emulować za pomocą systemu GX 2.0, co może powodować sporadyczne problemy w grach jak np. niepożądane dźwięki etc. Więc jak zależy Ci bardziej na bajeranckich efektach dźwiękowych w grach niż na piękniejszym dźwięku to bierz Audigy. Jednak ze swojej strony wolałbym wziąć używaną X-Fi Music ~140zł albo Audigy EAX (SB090) ~100zł.

Link to post
Share on other sites

Więc jak zależy Ci bardziej na bajeranckich efektach dźwiękowych w grach niż na piękniejszym dźwięku to bierz Audigy. Jednak ze swojej strony wolałbym wziąć używaną X-Fi Music ~140zł albo Audigy EAX (SB090) ~100zł.

jakich efektach EAX ? tego już nie ma kilka lat w grach wychodzących

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Podłączę się do tematu choć od ostatniego postu mineło pół roku. Mój Sound blaster X-FI Xtreme Audio chyba odwalił kitę (wygląda na to że siadło wejście na głośniki) i teraz jestem w rosterce: czy kupić taką samą kartę (karta generalnie jest spoko tylko problem w tym że nie ma już dla niej wsparcia i może być problem w postaci braku sterowników pod windows 8), kupić jakiś audigy (wszędzie słyszę że te karty wszystko robią programowo a więc wolniej) czy zdecydować się na Xonara DG. Zależy mi na obsłudze EAX szczególnie w Unreal Tournament 2004 czy Call of duty 2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...