Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam u mojego kolegi na laptopie robią się dziwne rzeczy w przeciągu ostatnich dwóch dni wczoraj coś mi pokazywał i włączyła się strona xxx a dziś Windows sam się wyłączył bez powodu skany wychodzą dobrze.

Czy to wina jakiegoś wirusa ja na wirusach się nie znam więc proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

To nie do końca antywirusy. Tylko programy do pozbycia się malware - czyli złośliwego, utrudniającego korzystanie z komputera oprogramowania :P kiedyś moja ciotka wgrała na kompa straszny shit. Aplikacja wyłączała przeglądarkę po 30sec i nie pozwalała nic ściągnąć, przeglądarka otwierała się tylko normalnie na stronie producentów malware, windows się wyłączał niby dla aktualizacji co 30 min CHYBA że - i tu wyskakiwał łudząco podobne okienko do komunikatu systemowego że trzeba przeprowadzić skan i że sys. jest nieaktualny i trzeba ściągnąć łatkę ze strony.

Antywiry różnej maści nie pomogły niestety bo to program któremu "zezwoliłeś" na instalację, zapodaj tak jak golojg pisał Malwarebytes Anti-Malware i na przyszłość nie klikaj w byle-co :P

Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę o tych antywirusach. Osobiście używam Nod32 ale ten niestety płatny jest. A co do lapa to nie traciłbym czasu na skanowanie tylko od razu format zrobił.

Proszę nie dziel się więcej radami jeśli mają one być na takim poziomie.

Po pierwsze jest wiele rzeczy o których nie słyszałeś (i ja również) a po drugie, format dobra rada na wszystko?.... Brawo. Skanowanie max kilka minut (dokładne kilkadziesiąt), format z instalacją wszystkich aktualizacji/programów/gier itp to ponad godzina. I Ty mówisz o stracie czasu.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Nie godzina. Jezeli umie sie zintegrowac win z sp. (Tak wiem, jestem za******y %-)) Co do problemu. Przeskanuj lapka programem tym co ci polecaja panowie z gory. Jak to nic nie da to zostaje format (ale to juz ostatecznosc). Chyba, ze macie jakies inne pomysly.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...