Skocz do zawartości

Karta PCI-e 16x na PCI-e 1x


Recommended Posts

Siemka. Otóż właśnie zbieram kasę na dokupienie drugiej GPU (GTX560 non ti DCII TOP).

Kilka pytań mnie dręczy. Oto one:

 

1. Czy można podłączyć kartę x16 na x1?

2. Czy będzie minimalny wzrost wydajności, czy może bardzo duży, albo wcale?

3. Czy zasilacz wytrzyma?

 

Mój sprzęt:

 

AMD Phenom II 955BE @ 3.2GHz (dzisiaj kręce na 4.0/4.2 GHZ, tylko jak dostane Perfome)

MSI 870-C45

6GB Geil Enhance Plus 1750MHz

600W Corsair

GTX560 non ti DCII @ 960/1920/2200 MHz

Link to post
Share on other sites

Sprzedaż GTX 560(non TI) tak podkręconego i wymianę na 6950? Przecież to mija się z celem, a pieniądze które dołoży nie były by warte zyskanej wydajności.

Zasilacz by wystarczył do drugiego GTX 560, pewnie przejściówki do podłączenia kart by Ci były potrzebne co najwyżej.

A co do pytania do PCIe to masz w ogóle jakąś inną płytę pod ręką z PCIe x1 i PCIe x16?

Link to post
Share on other sites

Wlaśnie nie mam pod ręką. Mam tylko tą. Zaraz ci udowodnie, że płyta ma PCI-E 1x i 16x

 

Złącza PCI-E 16x:

1 szt.

Złącza PCI-E 1x:

2 szt.

Złącza PCI:

3 szt.

Złącza USB 2.0:

12 szt.

 

Jak się nie znasz na tej płycie to się nie wypowiadaj proszę.

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites

"proponował bym sprzedaż GTX 560 dołożyć i kupić Radeona 6950"

http://www.anandtech.com/show/4344/nvidias-geforce-gtx-560-top-to-bottom-overclock/5 test karty kolegi Anoizmrox na tle HD 6950. Ile Twoim zdaniem kolega musiałby dołożyć do takiej zamiany i czy to by było tego warte?

Anoizmrox co do przejściówek chodziło o to aby podłączyć zasilacz do karty, bo pewnie masz tylko 2 takie kable w swoim zasilaczu, a do dwóch kart by Ci potrzebne były 4. Trochę nieprecyzyjnie napisałem wcześniej i może źle zrozumiałeś, nie ma przejściówek z PCIe x1 na PCIe x16 do płyt.

Czy to jest Twoja płyta główna http://pl.msi.com/product/mb/870-C45.html ?

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Napewno mniej niż na drugą taką samą kartę której i tak nie wsadzi

Przecież już wyjaśniło się, ze kolega SLI nie zrobi więc po co miałby kupować drugiego GTX 560 bez zmiany płyty?

To nie mądrzejszym wyborem jest poczekać choćby do premiery Radeonów serii HD 78xx, karty Nvidii obecnej generacji na pewno czeka wtedy obniżka.

Nawet testy na benchmarku pokazują, ze tak mocno podkręcony GTX 560 od ASUSa potrafi się zrównać z HD 6950, a autor tematu jeszcze bardziej ją podkręcił niż ASUS "fabrycznie".

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Ta karta u mnie pewnie wbije na jeszcze 980/1000MHz, bo mam w planach WC. W 3D Marku i innych smarkach sterowniki dopiero przestają współpracować na 1025MHz.

 

Tak to ta płyta.

 

Ze świat wpadnie 500 zł, więc jaką kupie mobo ( nie orientuję się w temacie mobo ;d) Z kartą rzeczywiście się wstrzymam do premiery nowych GPU. Może stanieją. Sry za nie aktywność w temacie, ale montowałem Zalmana Performę na proca i narazie 4.0 GHz na równym 1.4V

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...