Skocz do zawartości

Asus P8P67 Problem przy uruchamianiu


Recommended Posts

Witam!! Mam problem gdyż na początku komputer po wciśnięciu przycisku Power uruchamiał się na 2s wyłączał na 2s i włącza po czym uruchamiał się normalnie. Postanowiłem zrobić update biosu. Wszystko pięknie ładnie nie mam żadnych problemów oprócz komunikatu Please Enter Setup To Recover Bios Setting. Mam do wyboru tylko F1 uruchamia się bios i potem jak wyjdę z biosu wszystko działa ładnie. Dodam tylko że na płycie pali się dioda od Boot_Device. Proszę o szybką odpowiedź !

 

Moja specyfikacja:

 

Processor: Intel i5 2500k 3.3 GHz

Ram:DDR3 Kingston 8GB 1600 GHz

Płyta Główna: Asus P8P67 Evo

HDD: WD black edition 500GB + Segata 250GB

Obudowa:Antec Gamer Nine Hundred Case

Zasilacz:Chiftec 650W

Grafika: Gigabyte OC GTX570 780/1560/1900

System: Windows 7 64

Link to post
Share on other sites

Dobra problem rozwiązałem tylko teraz pojawił się następny i różnie on występuje. Zawsze rano jak włączam komputer to włączy się na 1s wyłączy na 4s i włącza się potem normalnie. Zbytnio mi to nie przeszkadza ale raz uruchamia się za pierwszym razem a nie raz potrafi tak z 2-3 razy się włączyć i wyłączyć :( Ram to: KINGSTON HyperX KHX1600C9D3B1K2/8GX

Edytowane przez matus
Link to post
Share on other sites

Nie robiłem XMP bo nawet nie wiem co to jest. Robiłem MemOK bo mam na płycie przycisk. Te pamięci mi polecili w sklepie oraz czytałem ze uchodzą za dobre. Byłem w sklepie w którym kupiłem komputer i oni powiedzieli że to tak musi być to restartowanie się :o Nie jest to przypadkiem tak zwany dual boot ? Czytałem ze te płyty mają tego typu problemy

Edytowane przez matus
Link to post
Share on other sites

Tak na starym było to samo. Dzisiaj włączył komputer się już normalnie... Nie rozumiem. Może to że na noc wyłączam go z prądu i rano jak włączę prąd to pierwsze co duszę power ? Dzisiaj był godzinę w prądzie i jak włączyłem chwila moment i już chodził pięknie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam tak samo, że raz komp odpala normalnie, a raz się włącza na ok. 3 sek, wyłącza się i po chwili się znowu włącza normalnie. Moja płyta to P8P67 PRO. Wydaje mi się że jest tak, przez OC procka, bo jak nie miałem OC to z każdym razem komp odpalał normalnie.

Link to post
Share on other sites

Mam tak samo, że raz komp odpala normalnie, a raz się włącza na ok. 3 sek, wyłącza się i po chwili się znowu włącza normalnie. Moja płyta to P8P67 PRO. Wydaje mi się że jest tak, przez OC procka, bo jak nie miałem OC to z każdym razem komp odpalał normalnie.

Sam odpowiedziałeś sobie na własne pytanie...
Link to post
Share on other sites

Sam odpowiedziałeś sobie na własne pytanie...

No to co jest w końcu przyczyną dual boot-ów? Raz pracownik pisze, że to wina pamięci, a teraz potwierdza, że wszystkiemu winne OC procesora. A ja myślę, że to poprosta wada płyty, której asus nie jest w stanie albo niechce naprawić. Sam miałem chęć kupić asusa ale jak miałem się martwić o dual boota czy inne problemy z tymi płytami to wziąłem asrocka i takich problemów nie ma. A swoją drogą to coś kiepsko z dostępnością płyt asusa na chipsecie p67

Link to post
Share on other sites

Przyczyn dual-boot jest kilka. Jednymi z najczęściej sygnalizowanych i wyjaśnionych jest nieumiejętne OC CPU i/lub niedopasowanie RAM. Kingston w wersji Blue jest konfliktowy nie tylko z MB Asus. Natomiast seria Gray tej przypadłości nie ma.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wyłącz Oc procesora ustaw na stałe nie na auto i nie będziesz miał dual boota.

 

Ps.Zapraszam do tego tematu wrzuciłem to kila fotek moich ustawień biosu wcześniej też miałem dual boot teraz odpala od razu ;)

 

#58

 

http://forum.benchmark.pl/topic/41684-problem-z-asus-p8z68-v-pro-intel-z68/page__st__40

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...