Skocz do zawartości

Radeon HD7000 Series - Southern Islands 28nm


Recommended Posts

Mam zagwostkę. Znajomy leci w ten weekend do USA. Zapytał mnie czy chcegoś nie chce... i właśnie zastanawiam się, czy nie kupić ASUS HD7970-DC2T-3GD5 za 1930 zł, czy MSI Radeon HD 7950 Twin Frozer III za 1540 zł... Co radzicie? Brać, czy czekać aż w Polsce będą po takich cenach?

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Właśnie wertuję Internet szukając nowych recenzji. I wpadłem na Sapphire HD 7950 3GB OC GDDR5. MSI, czy Sapphire? Od razu dodam, że nad produktem ASUS też się zastanawiałem, ale zajmuje zbyt dużo mijesca w obudowie. W przyszłości gdybym jakiś cudem znalazł na ziemie 2000 zł nie rozbuduję PC w CrossFireX.

Link to post
Share on other sites

When the 6950s launched, they were around $300 for stock models and went up from there. The 7950 is releasing at $450 and going up from there.

Cytat z...

Już dwa lata temu rynek trąpił o końcu tanich podzespołów. Niestety rok 2012 przyniosi potwierdzenie tych tez.

Link to post
Share on other sites

Hah i wyszła c***nia z tych nowych 77xx :) Znacznie poniżej oczekiwań :) A cena godna pożałowana.

Kolejny co by chciał żeby karty za darmo rozdawali... Wprowadzenie nowego procesu to niewyobrażalne koszta, a firma przecież musi jeszcze na tym zarobić. Poza tym po odliczeniu "podatku od nowości" i faktu że KT to jednak dość drogi sklep całkiem realne wydaje się nabycie 7770 za ok 450zł (w niedalekiej przyszłości).

 

A w tej cenie dostać można co najwyżej starsze technologicznie i mniej wydajne GTX 550 Ti albo 6790, ewentualnie decydować się na coś z drugiej ręki a jak wiadomo niesie to pewne ryzyko.

Link to post
Share on other sites

@up, ale puki co cena 600zł, a za prawie tyle samo można kupić 6870 który jest mocniejszy... Jeśli nawet 7770 stanieją do tych 450 zł to również 6870 polecą w dół z racji swojego "wieku" więc nadal 7770 będzie mało ciekawą opcją.. Aż w końcu 6870 przestaną produkować i będzie trzeba kupować gorsze 7770 w cenie lepszych już niedostępnych 6870.. ;)

Link to post
Share on other sites

Seria 68xx tak szybko nie stanieje... Nie ma ona bowiem odpowiednika wydajnościowego wśród nowych GPU. 78xx będą bardziej bezpośrednimi następcami 69xx, zaś 79xx to już zupełnie nie ta półka...

 

Jeśli ceny się utrzymają zgodnie z przewidywaniami (79xx i potem 78xx), to AMD nie będzie miało karty dla graczy w mainstream'ie. Bo trudno nazwać produkty za kolejno 1400 (7870) i 1100zł (7850) produktami dla mas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo trudno nazwać produkty za kolejno 1400 (7870) i 1100zł (7850) produktami dla mas.

Skąd te ceny? :) a wiadomo już mniejwięcej kiedy premiera 78xx? Nie mogę się doczekać testów :) Jeśli rzeczywiście takie ceny się sprawdzą to tylko czekać aż trafią do sklepów :)
Link to post
Share on other sites

Ceny przeliczone z przewidywanych cen w dolarach, z uwzględnieniem że u nas to przelicza się je ale z euro i oczywiście "podatek od nowości". Ale te ceny jakieś szałowe nie są... biorąc pod uwagę że 7850 ma się "wstrzelić" pomiędzy 6870, a 6950.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gruby123

Bierzesz cenę HD 7970 oraz cenę HD 6970 z dnia premiery. "Zapisujesz" różnice w ujęciu procesntowym. I dodajesz do 6870. Wychodzi Ci cena HD 7870. 1400-1500 zł.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

ja mam na to wyjebane ile to kosztuje człowieku

tylko mnie to ro********a ze jakis cwel mi sie do mojego komantarza do*******a jak by był h** wie czym ....

nie mowie tu o ujemnym....

jak dla mnie to za ta kase wole jechac na deske niz miec 20 klatek wiecej tyle na temat

Edytowane przez gruby123
Link to post
Share on other sites

Zabolała duma? W kraju wolności słowa mogę sobie mówić co chcę, na jaki temat chcę i w jaki sposób chcę (pamiętając o nie obrażaniu innych). Konstruktywna krytyka nie jest "dopierdalaniem się", za to twój komentarz był zwyczajnie idiotyczny. Nie potrafisz skleić zdania bez wulgaryzmu, no ja współczuję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wolnosc slowa to raczej chyba kraje pomyliles koles...

od kiedy niby wolnosc slowa istnieje chyba tylko na papierze....jeszcze z pieluch nie wyszedes jak wierzysz w te bzdury :)

baraki ale jakie biurowe, sanitarne, morskie czy magazynowe :)

part 2

co to cie obchodzi jak to napisales wolnosc slowa jest pfff wiec twoje fanaberie tym bardziej sie gryza z tym w co wierzysz :)

Edytowane przez gruby123
Link to post
Share on other sites

Kolejny co by chciał żeby karty za darmo rozdawali... Wprowadzenie nowego procesu to niewyobrażalne koszta, a firma przecież musi jeszcze na tym zarobić. Poza tym po odliczeniu "podatku od nowości"

Mnie podobnie jak większość osób gó**o obchodzi gdzie, jak i przez kogo firma swoje zabawki produkuje liczy się cena oraz wydajność danego produktu.

A niech sobie nawet na księżycu produkują byleby ich produkty były konkurencyjne.

Link to post
Share on other sites

Mnie podobnie jak większość osób gó**o obchodzi gdzie, jak i przez kogo firma swoje zabawki produkuje liczy się cena oraz wydajność danego produktu. A niech sobie nawet na księżycu produkują byleby ich produkty były konkurencyjne.

Ale za wydajność i jakość się płaci. To tak samo jakbyś miał 10 tysięcy w kieszeni i chciał kupić nową s-klasę. Na cenę układu graficznego nie składa się jedynie "widzimisię" firmy. Komponenty z których wykonana jest taka karta też mają swoją cenę, którą AMD przecież musi zapłacić podwykonawcom. Dochodzą do tego koszty samego projektu, a także pieniądze idące na poczet tzw. "odrzutów", a tych im proces niższy tym jest więcej.

 

Młodsi użytkownicy z pewnością nie pamiętają czasów świetności serii Xxxx i X1xxx ale wówczas normalnością były ceny rzędu 2500 za hi-end, czy 600-700zł za dolną partię średniego segmentu (za taką uważam 77xx). Radeon X850 XT po unormowaniu się cen kosztował w granicach 2300-2400zł i wtedy to było całkowicie normalne. Ostatnio jakoś ludziom się ubzdurało że dobre karty graficzne są tanie.

 

Bo taka nVidia przez kilka lat karmiła nas kolejnymi wariacjami G80, a AMD rozwijało architekturę znaną jeszcze z HD 2900 (niekiedy ją nawet "tnąc"). Bo z technicznego punktu widzenia seria 38xx była krokiem w tył. A seria 58xx to "tylko" podwojony chip z serii 48xx. Nie wspominając już o 69xx, które w GPGPU od swoich "poprzedników" zwyczajnie dostawały po plecach.

 

Teraz wprowadzili nową, ciekawą architekturę to ceny naturalnie powędrowały w górę... Czy gdyby 7900 GTX nazwać hi-end'em i sprzedawać po 200zł (tak hipotetycznie, przy założeniu że nic nowego się nie ukazało) to dalej chcielibyście siedzieć na 7900 GTX i męczyć engine Quake'a 3?

Link to post
Share on other sites

Ale za wydajność i jakość się płaci.

Odpowiem tylko na to ponieważ reszta to opowiadanie historii.

Gdzie TY widzisz odpowiednią wydajność oraz jakość aby płacić za kartę więcej ? Jak stanieje owszem nada się b.dobrze do tańszych komputerów jednak w czasie UWAGA teraz nie opłaca jej się kupować. A jeśli bym stał przed zakupem komputera teraz to tylko by mnie to interesowało.

Link to post
Share on other sites

Po prostu dla mnie ta cena jest całkowicie normalna jak za kartę tej półki wydajnościowej, ani drogo ani tanio - standardowo. To tylko ostatnim czasem rynek przyzwyczaił nas do jakoś dziwnie tanich kart graficznych. 600zł za dolne partie średniej półki to norma i nie ma tutaj rozprawiać nad tym... realia rynku komputerowego.

 

Że 6850 i 6870 są wydajniejsze i tańsze? Są... ale w grach. Są też głośniejsze, mają większy "apetyt". Nie każdy potrzebuje PC do grania... 7750 w wersji pasywnej do domowego centrum multimedialnego jest jak znalazł.

Link to post
Share on other sites

Po prostu dla mnie ta cena jest całkowicie normalna jak za kartę tej półki wydajnościowej, ani drogo ani tanio - standardowo.

Obecnie można spotkać te karty w komputroniku i tam kosztują ~100zł więcej aniżeli podali w artykule na benchmark.pl ale on jest z reguły droższy.

 

To tylko ostatnim czasem rynek przyzwyczaił nas do jakoś dziwnie tanich kart graficznych. 600zł za dolne partie średniej półki to norma i nie ma tutaj rozprawiać nad tym... realia rynku komputerowego.

Producenci jako tacy nie mieli aż tak dużego wpływu na zawirowania cenowe (a tym samym opłacalności zakupu danych podzespołów) w przeciwieństwie do niestabilności Pana złotego http://www.kurs-dolara.pl/ . 600zł heh :) patrz wyżej cenę w komputroniku w innych sklepach zapewne będzie taniej ale zobaczymy o ile :).

 

Są też głośniejsze

To zależy od chłodzenia.

mają większy "apetyt"

Pewnie :) Niższy proces = mniej papu aczkolwiek do dziwne jak na amd (buldki :P ).
Link to post
Share on other sites

Producenci jako tacy nie mieli aż tak dużego wpływu na zawirowania cenowe (a tym samym opłacalności zakupu danych podzespołów) w przeciwieństwie do niestabilności Pana złotego http://www.kurs-dolara.pl/ . 600zł heh :) patrz wyżej cenę w komputroniku w innych sklepach zapewne będzie taniej ale zobaczymy o ile :).

Złotówka złotówką, ale kiedyś sprzęt poszczególnych klas (oczywiście biorąc poprawkę na upływ czasu) był droższy... pamiętam (nie taka znowu prehistoria) jak 8600 GTS kosztował nieco ponad 800zł, a przecież była to raptem 1/4 układu G80. Wcześniej było jeszcze gorzej... Kiedy karty średniej półki stały grubo ponad 1000zł...

Link to post
Share on other sites

Ludzie po prostu nie rozumieją, że czas tanich podzespołów definitywnie się skończył. Po ponad 4 latach ciągłe obniżania cen przyszedł czas na ich wzrost. W latach poprzedzających XXI wiek cena 3000 zł za hi-end była ceną nikogo nie szokującą. GeForce 2 Ultra o ile pamięć mnie nie myli kosztował 3500 zł.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...