Skocz do zawartości

Karta graficzna do zestawu


Recommended Posts

Cześć

 

Sprzęt:

Procesor - AMD Athlon II X2 2.80 GHz

RAM - 4 GB DDR2

Płyta główna - MSI 785GTM-E45

Karta graficzna - Zintegrowany ATI Radeon HD 4200

 

1. Jak zapewne zauważyliście sprzęt nie jest za dobry a zintegrowana i mało wydajna karta graficzna rzuca się w oczy. Postanowiłem zainwestować w lepszą kartę graficzną. I tutaj nasuwa się moje pierwsze pytanie a mianowicie czy warto inwestować w ATI Radeona HD 6770 jeżeli reszta sprzętu jest tak słaba?

2. Drugie pytanie dotyczy karty ATI Radeon HD 6770. Jestem ciekawy czy karta ta będzie pasowała do mojej aktualnej płyty głównej?

 

Wolałem spytać niż kupić nową kartę graficzną bez żadnego przemyślenia a później żałować, że spontanicznie podszedłem do sprawy.

 

P.S: Jeżeli istnieje lepsza karta GeForce w podobnej cenie do tego Radeona to chętnie dowiem się jaka.

 

Forum polecił mi kolega,

Z góry dziękuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wyczytałem, że karta wymaga minimalnie zasilacz 450W.

Konfiguracja z Core i5 2500 i HD 6870, pobiera z gniazdka niecałe 300W przy maksymalnym obciążeniu programem OCCT procesora jak i karty graficznej (nie wiem czy jest gra, która by powieliła podobne obciążenie). 300W z gniazdka, uwzględniając sprawność zasilacza to sprzęt pobiera 270-280W. Oczywiście mówimy o markowym zasilaczu.
Link to post
Share on other sites

W przypadku ASUSa direct CU który zaproponował Ci kolega, masz znacznie lepszy system chłodzenia na karcie graficznej niż na podobnym cenowo Gigabyte. Do tego dochodzi jeszcze usztywnienie (płytki PCB)na boku karty, ale to już tak ważne nie jest.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Skoro twierdzicie że Asus będzie lepszy od GIGABYTE to zamawiam Asusa. Sprawdziłem zasilacz i jest to "Take.Me" 400W. Słaby... Jak myślicie? Wystarczy?

 

Wracając do karty, dopiero teraz zauważyłem, że ten Asus jest w cenie 430~zł a więc nie mam zamiaru dokładać 90zł do lepszego modelu bo tak można dodawać i skończy się to na 1000zł.

Edytowane przez Tiases
Link to post
Share on other sites

Czym nie będzie się martwił kolega? Do jego komputera, który potrzebuje maksymalnie 300W po naprawdę mocnym podkręcaniu (wraz z nową kartą)potrzebuje według Ciebie markowego zasilacza 500/550W?

 

Kolego Tiases, firma Take Me odpada całkowicie, krótko pisząc jest to niebezpieczny szrot. Wystarczy Ci spokojnie dobry zasilacz 400W markowy ( OCZ, Seasonic, BeQiuet, Tagan, Chieftec, Fortron, Corsair ...). Mocniejszy będzie Ci tylko potrzebny jeśli planujesz wymieniać w niedalekiej przyszłości sprzęt na coś bardzo wydajnego, bądź różnica w cenie między 400/430W a 500/550W będzie bardzo mała.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Pozostaje jeszcze kwestia że lekkie podkręcenie procesora na pewno by Ci nie zaszkodziło;) Na boxowym chłodzeniu powinieneś spokojnie machnąć te 3.2GHz lub ewentualnie za zaoszczędzone pieniądze na karcie graficznej kupić jakieś fajne chłodzonko na CPU które przyda się nawet jeśli kiedyś w przyszłości zmienisz procesor...

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem zakupić zasilacz z OCZ 550W patrząc przyszłościowo. Tym bardziej, że crap z firmy Take.Me i tak jest do wymiany.

 

A jeśli chodzi o podkręcenie to wole nie ryzykować. Kilka GHz chyba aż tak wiele nie zmieni.

 

Myślicie ze Windows 7 64-bit będzie lepszy od Windows XP? Biorąc pod uwagę, że mam 4 GB RAM i trochę ta resztka się marnuje na XP-ku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...