Skocz do zawartości

GTX 570-bezpieczne napięcie do podkręcania


Recommended Posts

Hej

Tak jak w temacie. Przeczytałem gdzieś, że 1.1v ale chciałbym mieć pewność.

Przy okazji, ile byście dali na rdzeń i przy jakim napięciu?

 

Dodam, ze to GTX570 DCII

 

Zapuść Afterburner przesuń suwak napięcia i sprawdzaj małymi krokami ile można maksymalnie podkręcić przy jak najniższym dowoltowaniu, testuj Vantage, jak będzie niestabilnie to się zawiesi już przy pierwszym teście graficznym, przy GTX570 raczej na cuda nie licz, zresztą po co ?

Nie sugeruj się wszystkimi wpisami w necie jakie napięcie itd. nie ustawiaj zbyt wysoko bo skrócisz żywot karty.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy słaba. DirectCU2 ma prawie na pewno powiększoną sekcję zasilania, ale lepiej i tak nie przekraczać 1.1V. Daj mu 1.050V i podnoś stopniowo Core Clock i testuj w Vantage lub 11 do czasu aż się zawiesi. A jeżeli chcesz to możesz spróbować od razu 911Mhz przy 1.075V. U mnie tak przeszła 3D11 bez problemowo a wynik widać u mnie w sygnaturce. Pozdrawiam - kima.

Link to post
Share on other sites

Nie testuj w Furmarku tylko w grach z frapsem albo w 3Dmarku11 jednak nie jest on zbyt miarodajny, ale będziesz wiedział czy w ogóle coś się poprawiło na wykazie fpsów na dole. Ja też nie kręciłem pamięci - prawie nic to nie zmienia.

 

Edit: Bardzo ciekawe, że podkręciłeś do 890mhz bez ruszania napięcia. U mnie bez dowoltowania szła maksymalnie na 820mhz...interesujące xD

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

Co do odczytów sam się zastanawiałem dla mojej 570-tki, Afterburner: 1.025, Gpu-Z : 0.9755 w momencie takiego samego obciążenia, w biosie jest ustawiona ta druga wartość, czyżby Afterburner zawyżał odczyty dla bezpieczeństwa ? Z kolei Furmark 1.025 sam nie wiem :)

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Mój fabrycznie podkręcony gtx580 TF2 przy 800mhz potrzebuje 1,039v (ustawione 1,050v w msiafterburner) by chodził stabilnie, by kręcić dalej na pewno bez podbicia napięcia się nieobędzie. Sprawdziłem ile zmieniło dodatkowe 20mhz i tylko o 1tyś wypełnienia pikseli wskoczyło z 37k na 38k. Sam jestem ciekaw czy by karta na 850mhz pochodziła przynajmniej i ile to daje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...