Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spróbuj też MSI Afternurnera - też świetny program do OC kart graficznych, możesz zmienic prędkość wentylatora na ile chcesz. BTW, tak z ciekawości pytam zmieniałeś może karcie napięcie czy w ogóle go nie ruszałeś??

 

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

nissky, coś próbowałem z napięciem a to na maxa a to na minimum, i albo poplątały mi się wyniki, albo im wieksze napięcie tym gorszy wynik, a im mniejsze napięcie tym lepszy wynik. próbowałem też cośz pamięcią, ona chyba podnosi wydajność ale też nie zabardzo wiem jak poznać,kiedy jest max pamięci.

Link to post
Share on other sites

Musisz wejść w opcje i zaznaczyć unlock voltage control i jeszcze jdeną pozycję niżej. Napięcie zwiększaj lekko, nie na maksa bo tylko kartę grzejesz nie potrzebne i nic dziwnego że nie przechodzi 3dmarka.

Link to post
Share on other sites

Nic nie daje ;/ troszke pochodziło i padło. Na dodatek czasem zauważam ( w heavenie) dziwne błyski/plamki na mikrosekundę dosłownie.. czy to.. ?

 

Wentyle na 100 %, GPU +100

 

http://3dmark.com/3dm11/3950178

 

Max OC +117 GPU i Wentyle na 100 i jużcoś lepiej

 

http://3dmark.com/3dm11/3950285

 

Jak bym podkręcił pamięć może by jeszcze lepiej było ?

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Te plamki to artefakty graficzne. Jeśli podnoszenie napięć nic nie daje to możliwe że osiągnąłeś limit OC na Twojej karcie. Pamięć też możesz próbować kręcić - też podnosi wydajność

Link to post
Share on other sites

Prosze, kolega przy słabym taktowaniu procesora prawie 9,5 k w grafice ;>

 

http://3dmark.com/3dm11/3950285 lepiej coś ?

 

Mam wrażenie, żę pamięć podkręcona osłabia wynik.

 

To są artefakty ? Normalne to jest?

 

To masz dobre wrażenie bo zbyt przetaktowana pamięć zaniża wyniki ,włącza się wtedy korekcja błędów pamięci co spowalnia kartę

chłopaki z overclokers.uk już to pór roku temu rozpracowali.

Link to post
Share on other sites

Artefakty to nie normalne zjawisko - są wtedy gdy rdzen pracuje ze zbyt wysoką częstotliwością. Zazwyczaj pomaga podniesienie napięcia, ale w pewnym momencie nawet podnoszenie napięcia nie pomoże. Obniż trochę częstotliwość na rdzeniu to i artefakty znikną.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Yacko powiedz mi proszę jak Ty osiągasz takie wyniki na procku? Mój smark (fakt, że do 4, pokazuje takie cyferki. Przecież to jest przepaść...

Jak sam zauważyłeś mam procesor ustawiony na 5GHz a Ty na 4,8GHz. Po drugie mam wysoko taktowane pamięci RAM a one mają spore znaczenie w teście fizyki.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...