Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem :)

Kupiłem laptopa a na routerze nie posiadam włączonej funkcji WifI a ganianie z kabelkiem to trochę:/

Goście podczas montażu internetu zmienili hasło więc nie mam do niego dostępu. Czy jeżeli go zresetuję to wszystkie ustawienia się usunął i net nie będzie działał? Ogólnie potrafię skonfigurować router tylko czy oni tam wpisali jakieś swoje dodatkowe dane typu hasło do ich sieci czy coś? Czy jeżeli zresetuje go to trzeba będzie dzwonić po nich żeby przyjechali?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Tak usuną się wszystkie ustawienia. Jakiekolwiek dane umożliwiające dostęp do ich sieci by wpisali to Ty również powinieneś je posiadać. Jeżeli masz kablówkę to spróbuj podłączyć laptopa bezpośrednio do kabla, jeżeli zadziała internet to resetuj bez obaw router.

W ostateczności dzwoń do nich i spytaj o ustawienia, jak nie podadzą to niech przyjeżdżają i zmienią hasło.

Link to post
Share on other sites

Odłączyłem ten kabelek który wchodzi do routera w gniazdo WAN i podłączyłem do kompa. Net nie chodził dołączam pod spodem screeny z właściwości połączenia oraz z panelu sterowania. Może jakiś sposób na to jest, albo te dane które trzeba by było wbić później w router są gdzieś zapisane w kompie :)

 

http://imageshack.us/f/842/panelsterowania.png

 

 

http://imageshack.us/f/84/wlasciwosci.png/

Edytowane przez DjMoris
Link to post
Share on other sites

Na kompie ich nie będzie. Chyba, że masz na sztywno ustawione w konfiguracji połączenia sieciowego (ale wtedy przeczy to przeczy idei routera ;p). Sprawdź najpierw tam. Później sprawdź czy na routerze nie ma przypadkiem domyślnych ustawień dostępu ;) admin/admin, admin/password itp. Powinno być w instrukcji routera :) A jeżeli nie, to dzwoń bo sobie odetniesz neta na wieczór jak go zresetujesz ;p

 

Masz 2 opcje.

Wprowadzić wszystko na nowo tak jak mówi sympatyczna Pani z telefonu, ofc po resecie jak powyższe się nie uda.

Lub zadzwoń do tych co się bawili routerem. Będzie precyzyjniej :P

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jakąś nazwę użytkownika i hasło które widnieje na umowie :)

Nie no neta nie będę rozwalał. Myślałem, że może te dane są gdzieś na kompie albo da się jakoś wynykać :)

Pisałem że dane dostępu do routera są zmienione :/

 

A jakie dane trzeba by było tam wprowadzać?

Edytowane przez DjMoris
Link to post
Share on other sites

Na pewno te co są na umowie ;p

 

Będziesz musiał ustawić formę pobierania i rozprowadzania adresów, Static, Dynamic itp itd oraz właściwości WiFi ofc.

Chociaż skoro masz login (pewnie z @ w środku) to będzie do ustawienia jeszcze parę ustawień od providerów. A te bywają różne więc najłatwiej będzie Ci zadzwonić do tych co dają neta bo zajmie Ci więcej czasu dyskutowanie z nami niż samo ustawianie ;)

Zazwyczaj jak dostaje do zrobienia coś z Netią/TP itp. to od razu dzwonimy do nich jak nie ma spisanych danych bo nie ma sensu abyśmy tracili czas na domyślne opcje ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...