Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam za nie cały miesiąc może troche dłużej zamierzam kupić nowy sprzęt więc już powoli zaczynam o tym myśleć. Do wydania mam +-5500.Sam złożylem coś takie i mam pare pytań:

Procesor - Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX(1109zł) + Scythe Mugen 2(187zł) i będzie OC do 3Ghz i tu pierwsze pytanie czy ten Scythe Mugen 2 będzie dobry?

Płyta Główna - Asus Rampage II Extreme Intel X58 (1300zł) czy ta płyta będzie dobra i czy warto w nią zainwestować

Dysk Twardy- 2x WD Caviar Black 500GB (498zł za oba)

Obudowa - Antec Gamer Nine Hundred Two Case (575zł)

Karta Graficzna - GeForce GTX 285 Asus TOP 1GB (1279zł) lub Radeon 4890 Sapphire 2GB VAPOR-X (999zł) jak będzie trzeba na czymś zaoszczędzić

Pamięć - OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL7 Platinium (389zł)

Zasilanie - nie mam pojęcia ale żeby by dobry

Napęd - też nie wie

Ceny są podane z http://www.komputronik.pl gdyż tam kupuje komputer. Czekam na ocene i ewentualne korekty.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

płyta najlepsza pod i7

Najlepsza? Chyba do OC. Ułożenie slotów PCI-E ma beznadziejne jeśli ktoś chce np. 2 karty i dźwiękówkę albo tuner. Do stacji roboczej też się nie nadaje :)

 

@Panda

 

Dyski wymień na Samsung'a F3, napęd proponuję Pioneer'a a zasilacz Corsair HX620 :)

Link to post
Share on other sites

Procek będzie D0 tylko zapomniałem dopisać , dyski zamienie na Samsunga a co do płyty nie będe robił SLI lub CF więc w tym przypadku rozmieszczenie nie ma znaczenia ale czy warto kupić tą płyte czy może jakiś tańszy model asusa?

A zasilacz kupie chyba Corsair620 HXEU czy może Corsair 650TXEU ale tu chyba dużej różnicy nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Jak będzie OC do 3GHz to bierz najtańszą płytę pod i7, na każdej praktycznie zrobisz 3,8-4GHz spokojnie.

 

Co do zasiłki to właśnie HX620 i TX650/750 będą najodpowiedniejsze. HX620 bierz jeśli zależy ci na mega ciszy, a jeśli ma być po prostu cichy to TX650/750

 

Jeśli naprawdę OC tylko do 3.0 GHz to z Corsairem 550W będzie miał zapas mocy nawet.

 

procesor tanio kupisz w sklepie enter

Nie kupuj tam, ten slep nie jest godny polecenia, robią jakieś przekręty często nawet ci faktury/paragonu nie dadzą.
Link to post
Share on other sites

Polecam taki zestawik:

 

Procesor: Intel Core i7-920 QuadCore /2.66 GHz,4.8 GT/s Transfer,8MB,LGA1366,45nm,BOX/

Płyta Głowna: ASUS P6T SE /intel X58,Triple DDR3 1333,SATA2,RAID,CF,IEEE,GBLAN,ATX/

Pamięc: 3x2GB 1600MHz CL7 OCZ Platinium DDR3

Dysk Twardy: 1TB Samsung Spin Point F2EG HD103SI Serial ATA/300 32MB cache

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 295 1792MB DDR3 2x448bit

Napęd DVD±R/RW: LG GH22NS50 SecurDisc 22x SATA Black

Zasilacz: 700W REVOLTEC BeQuiet StraightPower E6

Obudowa: Antec Twelve Hundred

Link to post
Share on other sites

Ja złożyłem takie coś:

 

1. Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX(1 109,00 zł)

2. Asus Rampage II Extreme Intel X58(1 300,00 zł)

3. Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2(182,90 zł)

4. OCZ DDR3 3x 2GB 1333MHz CL7 Intel Extreme XMP(629,00 zł)

5. Radeon 4890 Sapphire 2GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX(999,00 zł)

6. 2x WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II(498,00 zł)

7. OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLI(407,00 zł)

OCZ ModXstream PRO 600W(352,00 zł) jak do OC 3.0GHz

8. Antec Gamer Nine Hundred Two Case(575,00 zł)

Link to post
Share on other sites

Ja też coś skleciłem :

Płyta główna : Asus Rampage II GENE Intel X58 (855zł)

Procesor : Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX ( 1 109 zł)

Pamięć Ram : OCZ DDR3 3x 2GB 1333MHz CL7 Platinum Triple Channel (619 zł)

Karta graficzna : GeForce with CUDA GTX 275 Galaxy 896MB (929 zł)

Dyski : 2x Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) (458 zł)

Zasilacz : OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLI ( 407 zł)

Obudowa : CoolerMaster CM 690 Black z oknem - bez zasilacza (434 zł)

 

Wszystkie ceny są z komputronika

Link to post
Share on other sites

płyta najlepsza pod i7

Najlepsza? Chyba do OC. Ułożenie slotów PCI-E ma beznadziejne jeśli ktoś chce np. 2 karty i dźwiękówkę albo tuner. Do stacji roboczej też się nie nadaje ;)

 

@Panda

 

Dyski wymień na Samsung'a F3, napęd proponuję Pioneer'a a zasilacz Corsair HX620 :D

i7 kupuje sie do gier i programów bardzo wymagających a kompa do oglądania telewizji se możesz kupić dużo tańszego albo lepiej kupić duży telewizor gościu a dwie karty wejdą i dźwiękówka np asus xonar D2

 

Na początku będzie tylko do 3.0Ghz poźniej zrobie więcej a co do płyty to albo Asus P6T Intel X58 lub Gigabyte GA-EX58-UD5 jak myślicie a i czy ten Scythe Mugen 2 będzie dobry do OC powyżej 3.0Ghz

3ghz??? hahaha tyle to na boxie zrobisz minimum se daj na początek 3.8ghz morze potem sprubuj na 4.2 lub 4ghz (jak sie uda model modelowi nie taki sam ale z tego co widze to każdy gra na 4ghz kurde )

Link to post
Share on other sites

ale po co podkrecac tego procka jak on przez 2 lata bez podkrecania bedzie dawal sobie swietnie rade z kazda gra, po 2-3 latach mozna sie pobawic w oc by poprawic osiagi chodz i tak watpie by cos lagowalo przez procka ....

 

a zuzycie energii jest duzo wieksze przy podkreconym procku.

Link to post
Share on other sites

i7 kupuje sie do gier i programów bardzo wymagających a kompa do oglądania telewizji se możesz kupić dużo tańszego albo lepiej kupić duży telewizor gościu a dwie karty wejdą i dźwiękówka np asus xonar D2

Nie chce mi się z Tobą kłócić ale niektórzy chcą mieć wszystko w kompie i ta płyta im nie wystarczy. Np. 2-3 karty graficzne, karta dźwiękowa i tuner. Nie wspomnę o kontrolerze do dysków. Ta płyta, owszem, jest bardzo dobra ale nie dla hardkorowców.

 

PS skończmy ten głupi OT :->

Link to post
Share on other sites

Ta płyta, owszem, jest bardzo dobra ale nie dla hardkorowców

raz ze mu chyba na pewno chodzilo o oc, dwa to zalezy co rozumiesz pod pojeciem hardkorowcy : czy to ze ktos zapelnia wszystkie sloty czy przeciaza ja na maksa wykorzytujac do oc ??

poza tym koles nie chce stacji roboczej tylko do gier i pewnie do oc jak mu ktos wytlumaczy albo sam poczyta :D ( albo juz wie ;) ;) )

Link to post
Share on other sites

 

procesor tanio kupisz w sklepie enter

Nie kupuj tam, ten slep nie jest godny polecenia, robią jakieś przekręty często nawet ci faktury/paragonu nie dadzą.
A ja kupilem ;) Sklep po prostu kupuje części nie płacąc vatu :D
inaczej mówiąc robią przekręty i kupują części gdzieś zagranicą (firma cypryjska?) pytanie co będzie jak będziesz musial skorzystać z gwarancji? ;-) chcesz zaoszczędzić parę zł. a później na tym stracić - Twoja sprawa, ja wolę mieć pewną gwarancję, bo kto wie czy sprzedawca w obliczu ewent. problemów nie zniknie - a Ty nie pozostaniesz na lodzie ze sprzętem którego w Polsce Ci nikt nie uzna na gwarancję ;)
Link to post
Share on other sites

Asus Rampage II GENE Intel X58

ta płyta w szczególności wystarczy jeśli nie masz zamiaru ostro żyłować procka a 3.0 to nawet nie poczuje.

Co do ramów jak i7 to tylko triple i właśnie kase którą zaoszczędzisz na płycie do żuć do pamięci no i może jakieś wentyle do obudowy....

Link to post
Share on other sites

Zdaje mi się ze temat najbardziej aktualny jeśli chodzi o i7 - więc się podczepię.

na dniach będę jechał po sprzęt

płyta i procek wybrane 920 i rampage 2 extr. natomiast mam pytanie co do pamięci... ze sklepów komputronik wypada chyba najlepiej cenowo i dostępnym sprzętem a z racji, że potrzebuję zapłacić za całość kartą, odpadają hurtownie i zamawianie przez net :P - no ale do sedna nie mogę namierzyć ocz 3x2gb cl7 reaper na stronie producenta jest ten produkt ale u nas widzę że bardzo ciężko dostępny...

dlatego chciałem się dowiedzieć co wybrać...

Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL7 Core i7 Dominator with DHX

OCZ DDR3 3x 2GB 1600MHz CL7 Platinum Triple Channel

chyba, że macie jeszcze jakąś alternatywę?

no i druga sprawa chłodzenie...

Noctua NH-U12P SE1366

Scythe Mugen 2

które z tych dwóch polecacie? obudowa to Chieftec BA-01B-B-B

zasilacz 750W też chefa.

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A jak bardzo chcesz podkręcić i7?

 

Bo imo Asus P6T SE jest wystarczający, OCZów jeszcze nie sprawdzałem (na razie max 1645MHz CL7). Na mugenie zrobiłem 4.32 GHz ale temperatury były już ekstremalne. Na 4.0 GHz nawet nie doszło do 80 stopni :P Ale możliwe że to zasługa bardzo dobrej wentylacji.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...