Skocz do zawartości

Chłodziwo do procka bicha


Recommended Posts

Witam, za niedługi czas chciałem kupić sobie nowe chłodziwo do mojego procka, aby odblokować 4. rdzeń. Na początku może najpierw powiem nieco o temperaturach. Po odblokowaniu rdzenia w idle mam 40c po 6 minutach katowania 2 rdzeni miałem już maksymalną wartość 65c dla mojego athlona ii / phenoma ii. Więc potrzebne mi będzie chłodzenie. poczytałem trochę opinii na temat

SilentiumPC Spartan HE923 CPU Cooler

 

Czy polecacie mi go? Czy schłodzi procka na wystarczające temperatury czy może brać coś mocniejszego? Czekam na wasze porady. Cena max. 130zł

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

W tej cenie SilentiumPC Fortis który jest sporo wydajniejszy za sprawą 12cm wentylatora. Jak chcesz poczytać to na pclab masz ogromny test coolerów na procka.

 

Jesteś pewien że po odblokowaniu pokazuje Ci temp poszczególnych rdzeni??

Link to post
Share on other sites

Witam

Przedewszytskim odblokowanie 4 rdzenia nie powinno spowodować wzrostu temperatur, bo tak na prawdę 4 rdzeń nawet w uśpieniu ciągle wydala ciepło :) Jest to mankament tych konstrukcjii, 4 rdzeń jest wyłączany, ponieważ może być uszkodzony, ale nawet wtedy działa jak "grzejniczek". Ja w swoim Phenomie 435 wybudziłem 4 rdzeń i temperatury nie drgnęły nawet o stopień :)

 

http://i44.tinypic.com/1g6um1.png

Prolimatech Megahelms Rev. B z przejściówka do AMD bez wiatraków w stresie 44C max. Jeśli zależy Ci na wydajności polecam zainwestowanie tych dodatkoywch paru złotych w coś przyszłościowego.

Edytowane przez M.Rosinski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

u mnie temperatury wzrosły. Na standardowych trzech rdzeniach mam max. 51c. Tutaj jak mówiłem na otwartej obudowie przy bad company 2 miałem 65c w 10 minut i chłodziłem go menu głównym ;) Może przesadziłem z tą ceną, bo chcę także kupić nową obudowę za 137zł, no i to chłodzenie. Cięcie w cenie, dlatego takie za 72zł i pytam się was czy wystarczy.

Link to post
Share on other sites

"Jesteś pewien że po odblokowaniu pokazuje Ci temp poszczególnych rdzeni??"

Everest Core1, core2, core3, core4 ;p

Dementor:

pasuje do obudów o szerokości większej bądź równej 185mm

Sorry, po zmianie 182 mm

 

Też nie chcę, aby procesor mi zamarzał, bo raz miałem 18c na boxie po starcie systemu. Ale przeciętnie mam ok 20c a na takich konstrukcjach nie wiem jak będzie, ale Xigmatek fajny.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dlatego postaw na Zalmana Performę, w mojej opinii najlepsze chłodzenie w kategorii cena/wydajność.

Co do obaw o to czy je kupić czy nie to po prostu przejrzyj tematy z propozycjami kompów (patrz cooler cpu) oraz tematy podobne do Twojego w niniejszym dziale.

Najczęściej polecana jest właśnie Performa. Wiesz dlaczego? Jest bardzo dobrym chłodzeniem, gdyby tak nie było nikt by go nie proponował.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sam używam Fortisa i jestem bardzo zadowolony. Jest cicho, a w razie potrzeby wydajnie i chłodno. Za Fortisem przemawia niska cena, ale w zestawie jest raczej kiepska pasta termoprzewodząca, więc przy zakupie tego coolera polecam zaopatrzyć się w inną pastę.

W wakacje udało mi się wyhaczyć na Alle~ Fortis + Gladius 600 za 310zł z transportem i jestem z tego dumny i zadowolony. Pastę termoprzewodzącą miałem już wcześniej, więc jak dla mnie wybór był prosty.

Zalman Performa też jest bardzo dobrym chłodziwem, cena nieco wyższa od Fortisa. Wybierz sam, z obu będziesz zadowolony.

Edytowane przez mickey_mike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...