Skocz do zawartości

Grafika pytanie


Recommended Posts

Nie...Od tego ma swoją pamięć i w przypadku dwuprocesorowych kart graficznych tej pamięci jest stosunkowo więcej. Czasy HyperMemory odeszły w niepamięć...i dobrze.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

hmm

To dlaczego na dwurdzeniowej grafice zjada mi cały ram a na jednordzeniowej zostaje mi na styk?

Przykład

Na 5970 włączam grę Serious Sam 3 i mi zjada cały ram i dysk cały czas pracuje

A na 6950 zostaje mi na styk ramu

Mam za mało ramu tak? Przy grafice 5970?

Edytowane przez Rozpruwacz
Link to post
Share on other sites

Weź to na logikę - HD5970 ma 2GB pamięci, a Twój HD6950 pewnie 1GB (?) Żadna z tych kart nie korzysta z HyperMemory mimo że to AMD/ATi. HD5970 jest nieco starszą konstrukcją dwuprocesorową i AMD nie wspiera jej już pod względem optymalizacji jak pojedynczą HD6950. Wg mnie to nie kwestia samej ilości GPU.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

6950 mam 2 GB Sterowniki mam najnowsze do 5970 2 GB ale to dwa jajka więc nie wiem czemu tak mam. Sterowniki bym musiał zmienić na 5970?

Raczej nic z tym nie zrobisz, bo zmieniając sterowniki na starsze utracisz profil dla Serious Sam 3. Nie wiem kiedy dokładnie wyszedł Serious Sam 3, ale możesz cofnąć się z wersją sterowników do max miesiąca po premierze gry...

Tyle możesz zrobić.

 

Zresztą...Dlaczego tak strasznie martwi Cię ilość wykorzystanej pamięci RAM ? Masz system 64bit ?

Link to post
Share on other sites

Mam win 7 64 Ultimate a martwi mnie to że nie mogę sobie pograć w SS 3 dlatego że mam jakby gra stawała w miejscu i zero reakcji. I w tym momencie mam 0 dostępnej pamięci systemowej.

Nie wiem co zrobić.

No nie wiem czy stery miały by aż taką dużą różnice?

Link to post
Share on other sites

Stery nie sprawią, że nagle odzyskasz większość pamięci...Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokupienie pamięci RAM. Najwidoczniej sama gra wykorzystuje tyle pamięci ile wykorzystuje. Sam pisałeś że także na HD6950 pamięci masz na styk. RAM - w przeciwieńskie do HDD - bije obecnie rekordy niskich cen. To wg mnie najlepszy moment na zaopatrzenie się w dodatkową pamięć, tym bardziej jeśli masz już 64bit system operacyjny.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

No, sam widzisz, że w wymaganiach 4GB są zalecane...Tak jak pisałem, to nie wina samych sterowników, choć nie od dziś wiadomo, że z optymalizacją kart dwuprocesorowych nie jest łatwo, to jednak 4GB - nawet wg samych wymagań sprzętowych gry - to nieco mało...

 

Dokup pamięć RAM, bo sam HD5970 to potworek który nie będzie miał problemu z uciągnięciem grafiki.

BTW: chyba się pomyliłeś w swoim ostatnim poście, bo napisałeś "HD6850" ? :) Tak czy inaczej, +2GB będzie najlepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

tak pomyliłem się z nazwami grafik dzięki

Tylko jeśli dołożę pamięci systemowej to tego problemu już nie będzie raczej co?

 

Tylko problem mam taki jak gram na wszystkie detale na ULTRA w serious sam 3 ale na 5970 a na 6950 już nie mam problemu na ustawieniach ULTRA

Edytowane przez Rozpruwacz
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej - winowajcom może być sama optymalizacja sterowników pod kartę dwuprocesorową i jednoprocesorową.

Nie ma to jednak nic wspólnego - tak zakładałeś w pierwszym poście - z samym faktem posiadanie 2x GPU lub 1x GPU na płytce PCB karty graficznej. To kwestia sterowników, ale że sama ich wymiana (na starsze, bo przecież nie wyskoczysz w przyszłość) nie przywróci Ci nagle większej ilości pamięci, to dokupienie RAM jest najszybszym rozwiązaniem problemu.

 

Po wymaganiach widać, że 4GB RAM wystarcza na styk - co zresztą potwierdza konfig z HD6950. To że na HD5970 jest jej już zbyt mało, to kwestia sterownika, nie samej architektury karty, bo z HyperMemory karty AMD/ATi nie korzystają już od dłuższego czasu.

Na ustawieniach ULTRA gra z pewnością wykorzystuje większa ilość pamięci - stąd problem, a że na HD6950 można pewnie liczyć na nieco lepszą optymalizację, to...jest jak jest.

 

Nie lubię się powtarzać, a że robię to już od kilku postów, myślę że wszystko jest już jasne ? :P

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...