Skocz do zawartości

Wybór wentylatorów do obudowy


Recommended Posts

Witam, chciałbym wymienić swoje dotychczasowe wentylatory w obudowie. Mam teraz obudowę SilentiumPC Brutus 410. W obudowie mam 2x fabryczne wentylatory z obudowy Cooler Master 334, i dwa wentylatory z Brutusa 410.

 

Chce wymienić te dwa wentylatory CM, i do tego kupić jeden na górną część obudowy.

 

Więc tak, potrzebuje dwóch wentylatorów które będą chodzić w pionie, jeden na przód obudowy, drugi do wyciągania powietrza z tylu, i jeden wentylator który będzie pracował w poziomie.

Głównie chodzi mi o to żeby wentylatory były wydajniejsze i cichsze od tych co mam teraz.

Cena za wentylator to 30zł +/-

 

Jak dotąd zainteresowały mnie wentylatory:

SilentiumPC sigma evo

Arctic Cooling F12

Arctic Cooling F12 Pro Pwm.

 

Proszę o pomoc w wyborze bo ja mam już mętlik w głowie :)

Link to post
Share on other sites

do pionu spokojnie wystarczą zephyr'ki lub jak chcesz trochę lepiej to slip stream'y

do poziomu sigma evo lub enermax t.b. silence te ostatnie możesz w zasadzie kupić na wszystkie otwory wentylacyjne, bo są klasę lepsze od pozostałych tu wymienionych

Link to post
Share on other sites

Szukałem jeszcze na allegro i natknąłem się na jeszcze 2 ciekawe wentylatory.

Noiseblocker BSF XLP rev.3.0

 

SCYTHE KazeJyuni Slip Stream 1200 RPM

 

 

Ma ktoś jakieś testy do tych wentylatorów (wydajność i cisza). Albo czy miał ktoś z nimi jakąś styczność żeby powiedzieć coś o nich więcej?

Edytowane przez krzesny
Link to post
Share on other sites

Albo czy miał ktoś z nimi jakąś styczność żeby powiedzieć coś o nich więcej?

SS'ek używam od 2 lat, imo najlepsza konstrukcja budżetowa względem wydajności, z hałasem też nie jest źle, w prawdzie po tych 2 latach nie są już takie ciche, ale nie należy spodziewać się więcej po ślizgowych łożyskach

Link to post
Share on other sites

Ja polecam VECTRON WAVE AIR HOGS normalnie tak zarąbistych wentylatorów jeszcze nie widziałem,możesz je zamontować gdzie chcesz i jak chcesz a jak nie masz ochoty to nie musisz wcale montować same sobie znajdą miejsce bo posiadają czujnik odległości,wystarczy nacisnąć jeden guzik :rotfl: a i muszę sobie drugi dokupić bo jeden nie ogarnia z chłodzeniem wszystkich elementów a tak dwa będą sobie fruwać w budzie :)

 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=1981516992&source=showbests

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...