Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do procka AMD Athlon 64 X2 4200+ ?


Recommended Posts

jeżeli chodzi o ten konkretnie procek to na pewno nie bardzo wydajna karta graficzna bo i tak nie wykorzystasz jej potencjału,sam miałem amdx2 5000 i nawet trochę podkręconego do 3.0 Ghz a a karta (460 gtx) była ,,zużywana'' na około 50-65/70 %.Dopiero gdy zmieniłęm na 4 rdzeniowca karta chodzi na full. Jak do twojego procka to musisz coś szukać pokroju 450 gts lub cos zblizonego dotego gts od stajni amd ;),,to jest tylko moja propozycja karty którą obecnie jeszcze można dostać,czekamy na innych propozycje

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, wymiana 4850 na 6870 przy tym samym procku nie dała mi nic... No dobra 500 punktów więcej w 3DM06 czytaj 11k. Tyle to na 4670 można zrobić zapewne :P

Więc jak autor nie planuje wymieniać procka to brałbym po prostu tańszą kartę która nie będzie się marnować PS. O graniu w BFa zapomnij na tym procku, co prawda 30FPS na low jest ale dropy straszne i średnio się gra

Link to post
Share on other sites

Ale tu nie chodzi o smarki tylko o gry. W jednej grze zysku nie będzie, w innej będzie spory. Za jakiś czas zechce wymienić procek i kartę już ma. Zresztą to jeszcze zależy co autor posiada w swoim kompie.

3DM to tylko przykład. Oczywiście, w grze która bardzo mało używa procka(teraz np. nowe Anno 2070, użycie procka 20%/4 rdzenie a karta 80%) różnica będzie, ale teraz gra która mniej ciągnie na procku starego X2 64 ciągnie w 100% więc to już nie ma różnicy :P
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedna gra wymaga mocniejszego procka, inna nie. Nie słuchaj głupich porad, że nie wykorzysta. Bierz taką na jaką Cię stać i jaką zasilacz uciągnie.

haha dobre dobre to niech od razu weźmie 590 gtx albo 6990 ,a co tam ;),,w benchmarkach bedzie roznica to na paewno ale w grach nie wykorzysta kart 460 gtx+ na tym procu choćby podkręconym.

Edytowane przez adikos45
Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć że ten zasilacz nie pociągnie tej karty? przepraszam że tak pytam ale nie mam znam się po prostu na tym.

Pociągnie, ale w każdej chwili może "klęknąć" i załatwić całą resztę na czele z nowiutką kartą graficzną ;) Edytowane przez simon78
Link to post
Share on other sites

Przyjdzie 3 postowiec i będzie herezje głosił %-) %-) :P

Premium nie jest złym zasilaczem, szału nie robi ale bez problemu utrzyma każdą z kart które chciałbyś włożyć.

 

I lepiej już kupić jakiegoś GTS250: http://allegro.pl/gainward-gts-250-komplet-gwarancja-i2000681283.html Czy nawet 9800(to jest to samo, tylko z inną nazwą ;)) za 200zł tyle że na razie na allegro nie ma żadnej wersji z fajnym chłodzeniem, a w glaciatora bez radiatorów na VRMach na pewno bym nie szedł.

Ewentualnie jak już chcesz wydać ponad 300PLN to GTX260.

 

Wszystkie wymienione karty są wydajniejsze od 6670, i jedyna przewaga nad nimi to pobór prądu i teoretycznie DX11, teoretycznie bo nawet mój 6870 czasami potrafi złapać zadyszki pod DX11, a gdzie tu taki low-end

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

przepraszam za odświerzenie tematu ale po co mam zakładać drugi o identycznej treści - możliwe że za niedługo dostanę tego procka z płytą AM2 i 7300gs . Nie chciałbym inwestować w grafikę nie wiadomo ile. Jaka by się nadała z tych tańszych do grania w starsze gry a z nowych to mogę nawet grać na low. rozglądałem się za jakimiś 8600gs/gt i 9600gt/gso. dobre te karty ? za pierwszą w granicach 80zł a za drugą około 140zł. Czy odpuścić sobię jak i tak nie gram za dużo i dorwać jakąś 7600/7800/7900 za 50zł?

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie jak już chcesz wydać ponad 300PLN to GTX260.

 

haha, zesra się ten procek, mam mocniejszego AMD Phenom X4 9850 ~2,5GHz i co w trzeciej grze nie daje rady z ta kartą graficzną GTX260...

 

proponuje MAX HD6670, HD4850 lub 9800GTX, tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...