Skocz do zawartości

Najmocniejsza karta pod mój zestaw


Recommended Posts

Witam, ponieważ mój 8800 GTS 512 był już kilka razy w piekarniku, a po ostatnim wypiekaniu wytrzymał już tylko miesiąc muszę go wymienić.

Mój zestaw to: Athlon 64 X2 6400+, 4GB ram, Asus M3A i zasilacz Chieftec 600W.

Chcę nową kartę i cena raczej nie gra roli. Tak więc jak w temacie co najmocniejszego mogę wsadzić do tego zestawu żeby było wykorzystywane w 100%?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości zmianę całej platformy to możesz zainwestować w naprawdę szybkie GPU. Coś pokroju HD6950 czy GTX560 Ti (Wymagany markowy zasilacz 600W)

 

Jeżeli nie widzi Ci się zmiana platformy to Radeon 6850 będzie maksymalnym sensownym wyborem. Oczywiście ten Radeon albo minimalnie wolniejszyGTX460.

 

Wybór zależy od Ciebie. Te pierwsze to karty z przedziału cenowego 1000zł+ Te drugie da się dorwać za ceny w okolicach 600-700zł.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości zmianę całej platformy to możesz zainwestować w naprawdę szybkie GPU. Coś pokroju HD6950 czy GTX560 Ti (Wymagany markowy zasilacz 600W) Jeżeli nie widzi Ci się zmiana platformy to Radeon 6850 będzie maksymalnym sensownym wyborem. Oczywiście ten Radeon albo minimalnie wolniejszyGTX460. Wybór zależy od Ciebie. Te pierwsze to karty z przedziału cenowego 1000zł+ Te drugie da się dorwać za ceny w okolicach 600-700zł.

To znaczy po wakacjach będę składał sobie całkiem nowy zestaw, ale nie widzi mi się potem wyciąganie karty z tego więc wole wsadzić coś tam na stałe. Chyba zdecyduje się na tego Radka 6850.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości zmianę całej platformy to możesz zainwestować w naprawdę szybkie GPU. Coś pokroju HD6950 czy GTX560 Ti (Wymagany markowy zasilacz 600W)

 

Piszesz bo sprawdziłeś czy przepisujesz oficjalne bzdury pt. "zalecenia producenta"?

 

Do grania na HD6970 jak i GTX560Ti w pełni wystarczy dobre 430W - sprawdziłem obie karty na ud7-p67, 2600k i czterech dyskach.

Link to post
Share on other sites

Piszesz bo sprawdziłeś czy przepisujesz oficjalne bzdury pt. "zalecenia producenta"?

 

Do grania na HD6970 jak i GTX560Ti w pełni wystarczy dobre 430W - sprawdziłem obie karty na ud7-p67, 2600k i czterech dyskach.

Piszę bo wiem. To że wystarczy i 500W jest tylko wartością teoretyczną. Nie każdy ma zasilacz na którym pisze 500W i taką ma on właśnie sprawność. Gdy napiszę 600W to takie karty uciągnie nawet jakiś ibox 600W mimo że ledwo będzie 480W podawał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...