Skocz do zawartości

SilentiumPC Regnum L50


Recommended Posts

Ktoś z ekipy cooling.pl pisał, że żeby przełożyć kabel EPS z tyłu płyty głównej, to jego długość powinna wynosić 55-60 cm.

lub po prostu kupic przedłuzacz EPS bo faktycznie jest z tym problem, kolejny bajer to owe wentylatorki.

1Ciche bo ciche ale na minimum

2delikatnie drgania przenoszą na obudowe (sprawe załatwiaja gumowe kołeczki)

 

z plusów tej budy na dzisiaj to to ze jest

a) przestronna

b)łatwy montaż podzespołów, napędów cd/dvd

c)łatwy montaż hdd i tu mi brakuje chociaż jednego koszyczka na ssd, a co do montażu hdd to troche to takie dziwne bo trzeba ze tak powiem "rozgiąć" koszyczek na boki i dobrze celowac w dziurki od dysku

 

 

Btw: kupiłeś juz obudowe ??

Link to post
Share on other sites

lub po prostu kupic przedłuzacz EPS bo faktycznie jest z tym problem

;)

 

 

kolejny bajer to owe wentylatorki. 1Ciche bo ciche ale na minimum 2delikatnie drgania przenoszą na obudowe (sprawe załatwiaja gumowe kołeczki)

Mi też się wydają ciche dopiero na minimum ale słusznie bo na max mają 1300-1500 RPM ;)

 

 

i tu mi brakuje chociaż jednego koszyczka na ssd, a co do montażu hdd to troche to takie dziwne bo trzeba ze tak powiem "rozgiąć" koszyczek na boki i dobrze celowac w dziurki od dysku

Czy ja wiem czy to dziwne, to raczej kwestia wprawy ;)
Link to post
Share on other sites

"rozgiąć" koszyczek na boki i dobrze celowac w dziurki od dysku

Teraz opanujesz sztukę rozwierania i trafiania w dziurki to w przyszłości z pannami problemu nie będzie %-)

 

Co do samej budy byłbym za jej zakupem. Bardzo atrakcyjna propozycja w tym przedziale cenowym. Że kopia jakiegoś tam corsaira czy czegoś? Że tańsza? SPC pokazał na przykładzie takich obudów jak oba gladiusy , pilum i brutusy, że potrafi robić dobre skrzynki. Ale zaraz- czyżbym wymienił wszystkie modele tego producenta...? No, to chyba o czymś świadczy ;)

Link to post
Share on other sites

Buda. Ja sie kupuje raz na 10 lat a winows... zaraz wyjdzie w8 ;p

Wygrała opcja w7 zważywszy ze za w7 pro 64 bit zapłaciłem 250 zł to można powiedzieć ze opłacało się.

 

P.S.

W8 ma w sobie szpiegującego syfu i kodów zdalnego dostępu do wykupienia ze MS powinien rozdawać to za darmo albo wręcz dopłacać aby ktokolwiek chciał to zainstalować

 

P.S. 2

Dzięki @t.luk za filmik na pewno przyda mi się w przyszłym miesiącu

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Teraz opanujesz sztukę rozwierania i trafiania w dziurki to w przyszłości z pannami problemu nie będzie %-)

hehe no to wygrałem flaszke :D

 

 

a tak z innej beczki to jakie bys polecił wentyle t.luk ??

Edytowane przez maniuu
Link to post
Share on other sites

Do obydwu. Jakies podświetlane (red) bo szukam i szukam.... i nie moge sie zdecydowac

 

kurcze niby wszystko robi przeciąg w obudowie a taki problem przy wyborze, narazie pozostane jednak przy wentylach pionowych. Poziome zostawię na potem.

Edytowane przez maniuu
Link to post
Share on other sites

Do obydwu. Jakies podświetlane (red) bo szukam i szukam.... i nie moge sie zdecydowac kurcze niby wszystko robi przeciąg w obudowie a taki problem przy wyborze, narazie pozostane jednak przy wentylach pionowych. Poziome zostawię na potem.

Podświetlane na czerwono to np. Enermax TB Apollish lub Revoltec Dark Red ;)

 

 

t.luk, jak już będziesz wybierał podświetlane wentylatorki, to przy okazji może wybrałbyś coś niepodświetlanego?

Enermax TB Silence, Noiseblocker PL2 lub be quiet! Silent Wings :)
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem regnum w niedzielę, dziś kurier przywiózł paczkę. Po blisko 3 godzinach uporałem się z montażem i chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.

http://img38.imageshack.us/img38/9522/dscn4892a.th.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/3742/dscn4891f.th.jpg

Ogólnie nie jest źle. Obudowa prezentuje się ładnie. W środku jest całkiem dużo miejsca. Jak widać na załączonym zdjęciu, kabelki w środku da się ładnie rozłożyć. Nie musiałem niczego rozginać żeby przełożyć wtyczkę EPS(dzielona). Kabel 60 cm wystarczył, przy 55 cm mogłoby być trochę ciężko podpiąć, ale jest to do zrobienia. Niestety z drugiej strony obudowy mam prawdziwy sajgon :/ Możliwe, że dałoby się jakoś lepiej rozłożyć te kable. Mi się ta sztuka nie udała. Boczną płytę ledwo udało mi się założyć. Montaż napędu jest prosty, a sam napęd trzyma się dobrze. Niestety ramka adaptera 5.25 => 3.5 już nie chciała się trzymać. Ciężko mi powiedzieć cokolwiek o fabrycznych wentylatorach, gdyż dołożyłem do nich 4 inne (3 enermaxy i jakiegoś sterego coolermastera). Wszystko podpiąłem pod regulator w obudowie. Gdy jest skręcony na minimum jest całkiem cicho, przy ok 50% też nie jest źle ale szum wiatru słychać. Przy pełnej mocy zaczyna się robić głośno.

Teraz taka mała dygresja. Obudowę zmieniłem głownie po to, żeby poprawić wentylację w środku, co miałem nadzieję przełoży się na spadek temperatury CPU. Efekt jest taki, że mam na rdzeniach temp. od 31 do 37 stopni przy zamkniętej obudowie. W starym cooler masterze elite 331 z 2 wentylatorami, przy zamkniętej klapie miałem max 40 stopni. Szału nie ma, ale na szczęście jest jakaś poprawa.

Wracając do regnum, filtry są, ale ciężko mi powiedzieć czy dobre :) Minie miesiąc, to może zajrzę do środka i zobaczę co się dzieje. Jeżeli będzie czysto, znaczy się filtry spełniają swoją rolę.

To by było na tyle. Jeżeli coś pominąłem, to pytać śmiało.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, że tych kabli z tyłu tacki nie widać na co dzień ;) A tak to nawet nawet :) Montaż dysków w tych sankach jest banalny prawda? :)

Z tymi kablami z tyłu może być jeszcze inny problem, boję się czy czasem nie zdeformują lekko płyty, która je nakrywa. Dyski faktycznie montuje się banalnie łatwo i bardzo wygodnie. Wystarczy delikatnie rozgiąć sanki i już. Przy przypadku dysku 2,5" jest trochę więcej pracy, bo trzeba wyjąć z jednej strony sanek takie coś co trzyma 3,5" dysk i przykręcić dysk śrubkami. Bardzo podoba mi się podpinanie dysku od drugiej strony. Żaden kabelek nie plącze się po wnętrzu obudowy.

 

No i chyba regnum poleci do serwisu :/ Pozmieniałem dzisiaj trochę wentylatory, włączyłem kompa i na wszelki wypadek zerknąłem do wnętrza, czy wszystko się kręci. Kręciły się tylko wentylatory na CPU, reszta podłączona pod regulator obrotów stała w miejscu. Sprawdziłem podłaczenie, zmieniłem wtyczkę zasilającą, ale efektów brak. Przy obracaniu regulatora wiatrak lekko drga. Gdy pomogłem mu się zakręcić, to już dalej dawał sobię radę, ale bardzo wolno się kręcił. I teraz najzabawniejsze, sprawdziłem multimetrem czy jest napięcie w gniazdkach od regulatora - 12V w każdym czyli jakby dobrze. Po skręceniu regulatora napięcie spadło do 10V. Nie wiem co jest grane ale nie podoba mi się to.

 

EDIT

Po podpięciu wentylatora pod regulator obrotów, zapięcie na innych wtyczkach (i chyba całym układzie) spada do ok 1,7V. Znaczy się regulator obrotów padł. No pięknie :/

Edytowane przez dstefanski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...