Skocz do zawartości

Kolejny zestaw do 3000 zł - zakup w styczniu


Recommended Posts

Witam!

 

Związku z tym, że również przymierzam się do zakupu PC za 3k to chciałbym się zapytać na jakie spadki cen, o ile jakieś będą, można liczyć w styczniu? Pomijając kursy walut itp. to prosiłbym o jakaś podpowiedź z Waszego doświadczenia. Czy spadki rzędu 5% są możliwe?

 

Jak na razie chodzi mi taka konfiguracja po głowie i5 2500k na dość często proponowanej płycie asrocka p67 pro3. Karta graficzna to MSI GTX 560Ti Hawk albo TFII. 8GB ram (przyszłościowo). Zasilacz OCZ ZS 650W. Dysk na SATAIII raczej skromnej pojemności (320GB?), podłączę posiadany SATAII i wystarczy.

Napęd DVD-RW posiadam, system też.

 

Nie bawię się w regularne rozbudowy, kupuje sprzęt na około 4 lata. Aktualnie wydawane gry mają chodzić w Full chociaż w 1280x1024 (w końcu pogram w Wiedźmina 2 :D) jednak w planach jest też zmiana monitora więc i pod 1600x900 mogły by na full chodzić ;)

W podkręcanie też się nigdy nie bawiłem jednak możliwe, że kiedyś i na to przyjdzie czas. Wtedy ew. zmiana chłodzenia procesora z BOXowego na coś konkretnego.

Nie wymieniłem obudowy bo skorzystam z obecnie używanej (szału nie robi). Później coś kupię o ile znajdę z portami USB w górnej części panelu przedniego. Chyba, że ktoś coś ciekawego od razu poleci :) Co sądzicie o Aerocool?

 

Ogólnie komputer używam do wszystkiego. Rozrywka, kontakt ze światem, nauka - praca.

Edytowane przez Ejdem
Link to post
Share on other sites

Dzieki za podpowiedzi! :)

według http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych 560ti wypada lepiej. Rozumiem, że z innych powodów jednak lepiej kupić hd6870, jakich?

 

Przez noc konfiguracja się troche wyklarowała :) HDD sobie daruje. Zasilacz pewnie ten co polecasz, czyli coś z OCZ. Ramy też podobne wybrałem.

Obudowa odpada - usb musza być na szczycie obudowy. tego "wymagania" nie zmienię. Może mieć tylko 2-3 miejsca na 5,25", 2-3 miejsca na 3,5" i styka. Więc może poszukam mniejszej i tańszej obudowy :)

Reasumując obudowa+zasilacz+ram = +- 700zł, zostaje 2300.

Z kwestii płyty głównej to bym jednak został przy P67 wraz z i5 2500k, da mi to ew opcje OC w przyszłości. Wg, Agito proc + mobo = +- 1200zł. Zostaje 1100 na grafikę.

Powiedzmy, że ceny spadną i po świętach coś dołożę więc czekam na ciekawe propozycje kart w cenie 1300zł :) Czy różnica między 1GB a 2GB przy tej samej prędkości pamięci dużo poprawia wydajność?

Chchiałbym pozostać przy nVidii ze względu na Wiedźmina 2 i zalecane Pixel Shader 3.0

Edytowane przez Ejdem
Link to post
Share on other sites

dalem 6870x2 czyli 2 gpu na jednej karcie :P jesto to wydajniejsze od gtx 580.

na i5 2500k mi juz nie starczylo, ale ten i5 tez spokojnie starczy. glownie liczy sie grafa.

wiedzmin tak samo bedzie Ci chodzic na radeonie jak i na geforcie...

obudowa... http://www.morele.net/obudowa-aerocool-pgs-vx-9-battle-edition-bez-zasilacza-aeropgsvx-9bat-ed-363796/ tu masz usb na gorze

Link to post
Share on other sites

To spory orzech do zgryzienia. Domyślam się i wierzę, że dobrze radzisz i pewnie wkurza jak ktoś pisze, no ale.....

no ale... :).. może lepiej kupić 570? Ogólnie jakoś bardziej lubie nVidie niż Radeony - wiem wiem, to jak kupowanie auta ze względu na kolor :)

Obudowa bardzo dobra! Dzięki :)

 

 

edit: widze, że 6870x2 wypada na poziomie gtx 580

 

Czy na prawdę opłaca się kupić słabszy procesor a mocniejszą grafikę? Jak ew z podkręceniem procesora, który poleciłeś? Podkręcenie za rok byłoby po to aby dalej cieszyć się wydajnym sprzętem w grach :)

Edytowane przez Ejdem
Link to post
Share on other sites

oplaca sie dac mocniejsza grafe kosztem procka, nawet rezygnujac z OC.

podkrecanie niby jest zablokowane w tym procku, ale mozesz bawic sie trybem turbo, tak aby proc ciagle pracowal na 3,2 GHz.

"Co z resztą procesorów? Paradoksalnie, zablokowany mnożnik w i5 oraz i7 też można podnieść! Czy to wystarczająco dobra wiadomość? Tak, o ile decydujemy się na OC wynoszące maksymalnie +500 MHz. Bo o tyle właśnie można podnieść mnożnik w nieodblokowanych modelach. I trzeba przyznać, że jest to całkiem niezła propozycja - szczególnie jeśli do tego dodamy włączone Turbo Intela, które dodatkowo podbije nam mnożnik w zależności od liczby obciążonych aktualnie rdzeni. Okazuje się, że zablokowany Core i5-2400 taktowany domyślnie 3,3 GHz po podniesieniu mnożnika i pozostawieniu działającego Turbo zaoferuje nam do 4,1 GHz w przypadku pracującego jednego rdzenia. W przypadku wykorzystania 4 rdzeni będzie to +500 MHz, czyli 3,8 GHz."

za rok nawet podkrecajac procka, ale maja ogolnie slabsza grafe, i tak bedziesz stratny na wydajnosci.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Czyli np rezygnując z 2500k na rzecz....powiedzmy 2300 zaoszczędzę 100zł. Jest to jakaś opcja. Pewnie skończy się tak, że kupię i 2500k i 6870x2 :D

To już mam trochę jaśniej w głowie :) Nie mniej jednak jestem dalej otwarty na proozycje i na ew wskazówki dotyczące tego, czy warto czekać na styczeń :)

 

p.s: pytanie regionalne :P net-s, ram.net a może agito czy coś podobnego?

p.s2: ups, nie ma jej na agito :(

Edytowane przez Ejdem
Link to post
Share on other sites

jezeli mozesz troche dolozyc, to ten zestaw moglby wygladac inaczej:

2500k

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=38224 oczywiscie znajdziesz taniej

i dwie karty, ktore polaczysz w CF: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=36532 cena podobna wyjdzie, ale bedzie ciszej i ta sama wydajnosc.

skoro bierzesz 2500k, to musi byc plyta na p67, a skoro tak, to mozna wziac w dorbej cenie taka co ma 2x PCIE x8.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Niestety 1 link nie działa.

Chyba się zdecyduje na i5 2300 na p67 pro3 (se czy b3). 6870x2, OCZ ZE750W (czy 650 może być?). plus obudowa i ram. To daje 3364 na esc.pl wiec możliwe, że w styczniu wyjdzie 3k.

 

Nie wiem co jest w 1 linku ale rozumiem, że konfiguracja za około 3300pln?

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=38224 to jest w pierwszym: MSI P67A-G45 B3

jezeli i tak chcesz brac procka bez k, to po co Ci plyta na p67?

jak brac na p67 to tego msi i 2 oddzielne karty- bedzie ciszej

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=34785 P67A-GD55 (B3)

a taka jak bys chcial SLI z dwoch gtx 560

Link to post
Share on other sites

P67 chciałem ze względu na lepsze opinie od H61. Czy może coś pomyliłem? Generalnie na plycie nie chciałbym oszczędzać ale i nie chciałbym wydawać na nią np. 600zł. Okolice 400 to jest optimum ekonomiczne i psychologiczne :)

Teraz to już sie trochę pogubiłem :) Musze sobie zapisać różne konfiguracje. Nie bardzo wiem czy chce się bawić w dwie karty. To zawsze więcej prądu i możliwość kolejnej awarii :D

W przypadku 6870x2 lub 2x6870 lub 2x gtx560 potrzebuję zasilacza 750 czy 650 wystarczy?

 

Z tym głośne i ciche to jest tak, że nie jestem na to aż tak wrażliwy. Aktualnie grafa mnie wkurza bo wiatraczek chyba już sie zatarł (galaxy 8600gt). Mam uszkodzony słuch więc to co jest lekko słyszalne przez "zdrowe" uszy to ja nie słyszę w ogolę :) Przy be quite i ww 8600gt i boxowym chlodzeniu CPU E6550 w nocy go nie słyszałem jak chodził z programem na u :)

Link to post
Share on other sites

650W starczy. OCZ ZS bedzie optymalnym wyborem.

zobacz co Ci wyjdzie taniej, czy 2x 6870 czy 2x gtx 560. przy geforcach musisz wziac troche drozsza plyte.

ja ogolnie jestem za dwiema kartami- troche ciszej bedzie :P, chlodniej, latwiej sprzedac pozniej, a jak sie zepsuje grafa, to rzadko 2 naraz padna. minusem jest troche wyzsza cena takiej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Okej!!

To teraz poszukam czegoś po trójmiejskich sklepach i internetowych :) Zrobię sobie 3-4 zestawy, które tutaj przedstawię a potem będę obserwować ceny owych zestawów. Wielkie dzięki za pomoc!

 

No dobra, to mam kolejne pytania.

 

1. Jakiej firmy pamięci RAM brać pod uwagę i/lub nie brać w ogóle?

2. JW. tylko w kwestii kart graficznych oraz płyt głównych. Dotychczas miło wspominam Gigabyte i Asus.

 

Przykładowe konfiguracje:

Każdy zestaw ma 3 elementy PODSTAWOWE, są nimi:

OCZ ZS 650W 80+ 135mm 299

Aerocool VX-9 Battle Edition 179

Corsair 8GB 1600MHz CL9 blue 199

Corsair wybrane losowo, chodzi o to, że +-200zł. Tak samo jak z obudową jednak na VX-9 mi pasuje :)

 

I teraz tak.

Zestaw1

i5 2400 3.1GHz 779

MSI P67A-G45 B3 465

2x MSI Radeon HD6870 Hawk 1GB 1758

3679 -5% 3495,05

 

Zestaw2

i5 2400 3.1GHz 779

MSI P67A-GD55 B3 490

2x MSI GeForce GTX 560 TF II/OC 1GB 1630

3576 -5% 3397,2

 

Zestaw3

i5 2500k 3.3GHz 890

AsRock P67 PRO3 B3 399

Vertex3D Radeon HD6870x2 1459

3425 -5% 3253,75

 

Zestaw4

i5 2400 3.1GHz 779

AsRock H67M B3 335

Vertex3D Radeon HD6870x2 1459

3250 -5% 3087,5

 

Liczby pogrubione to całkowity koszt. Te -5% to spadek cen na jaki liczę w nowym roku. Wszystkie ceny wg. esc.pl

Szczerze mówiąc to Zestaw3 chyba najbardziej za mną przemawia.

Proszę o pomoc :D

 

 

edit: rozważam tez opcje zakupu 570, zasilacza 750W i tego GTX troszke podkręcić. Rozważam ze względu na 320bit

Edytowane przez Ejdem
Link to post
Share on other sites

Zmieniając na 8GB (uparłem się na to :P ) i na OCZ 750W by dla świętego spokoju lub ewentualnego OC kiedyś tam wychodzi w esc wychodzi 3660 w morele 200 mniej. wiec po świętach kolo 3k bez problemu. no to chyba już wszystko zaplanowane! :) dzięki za ogromną cierpliwość i pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Spodziewam się cen takich jak na przełomie listopada i grudnia (na ram.net.pl można zobaczyć). Procek jakieś 75zł, karty około 50zł, plus reszta 50. Jakieś 200zł spadnie czyli okolo 3k będzie ;) No i liczę na jakieś umocnienie się złotówki :) zobaczymy. Przed sylwestrem i tak nie kupię - nie ma sensu teraz kupować. Może jakieś czyszczenie magazynów, promocje noworoczne, wyprzedaże starych modeli....zawsze czekam na zakupy aż będzie styczeń. Tyczy się to nawet ciuchów za kilka stówek itp :)

Link to post
Share on other sites
Bardzo fajna to obudowa i już ją oglądałem jednak o 120zł więcej niż te wcześniejsze. Te 120zł to wolę wydać na lepszy RAM. Z resztą to jest mniej istotna kwestia bo możliwe, że obudowę kupie miesiąc później i wtedy już ww Regnum L50
Link to post
Share on other sites

Mam idealnie taką samą sytuację :) Też chciałbym kupić w styczniu, i wybrałem póki co takie dwa zestawy: KLIK

Kupuję póki co bez HDD.

Gdzieś w październiku te sprzęty szło kupić za około 2700zł, także teraz trochę tragedia ;) Raczej kupię na morele, ze względu na obudowę(która jest lepiej wykonana) i pamięć RAM(która po prostu jest szybsza).

O ile po świętach, czyli gdzieś na początku stycznia wszystko stanieje, to mam zamiar się w 3000 tysiącach zamknąć, ale żeby mieć spokój z komputerem na parę lat. Póki co będę miał do obsługi monitor 22' 1680x1050, czyli rozdzielczość całkiem niezła, ale potem zmienie na 23', albo na 24' . Jeszcze nie wiem.

Macie jakieś obiekcje? :) Warto może będzie dołożyć do GTX570? Czy może do GTX 560Ti z 448 rdzeniami CUDA? Radeonów nie kocham i za nimi nie przepadam, nie wiem dlaczego, ale tak jest, więc wolę zielonych.

Liczę na pomoc, bo komputer będzie typowo do gier i obróbki filmów. Tyle :)

Link to post
Share on other sites

2 x HD6870 to jednak trochę przesada. Jesteś pewien, że kiedykolwiek wykorzystasz taką moc?? Może pomyśl nad 2 x HD6850 i i5 2500k. Zawsze te 4,5 GHz lepiej wygląda ;)

Raczej będzie i5 2500k razem z 2x HD6870. Czy wykorzystam.......przez 3-4 lata (bardziej 4) komputera nie zmienię więc raczej wykorzystam kiedyś tam :) Z resztą patrząc na wymagania Wiedźmina 2 i na stare testy to i gtx590 to mało :P

 

Mam idealnie taką samą sytuację :) Też chciałbym kupić w styczniu, i wybrałem póki co takie dwa zestawy: KLIK Kupuję póki co bez HDD. Gdzieś w październiku te sprzęty szło kupić za około 2700zł, także teraz trochę tragedia ;) Raczej kupię na morele, ze względu na obudowę(która jest lepiej wykonana) i pamięć RAM(która po prostu jest szybsza). O ile po świętach, czyli gdzieś na początku stycznia wszystko stanieje, to mam zamiar się w 3000 tysiącach zamknąć, ale żeby mieć spokój z komputerem na parę lat. Póki co będę miał do obsługi monitor 22' 1680x1050, czyli rozdzielczość całkiem niezła, ale potem zmienie na 23', albo na 24' . Jeszcze nie wiem. Macie jakieś obiekcje? :) Warto może będzie dołożyć do GTX570? Czy może do GTX 560Ti z 448 rdzeniami CUDA? Radeonów nie kocham i za nimi nie przepadam, nie wiem dlaczego, ale tak jest, więc wolę zielonych. Liczę na pomoc, bo komputer będzie typowo do gier i obróbki filmów. Tyle :)

Początkowo tez myślałem o 560Ti jednak przekonano mnie, że lepiej CF albo SLI. Raczej padnie na CF czyli dwie HD6870. Argumentów ZA tutaj kilka było.

I na Twoim miejscu do i5 2500k bym kupił zasilacz 650W...na pewno będzie kusić jakieś podkręcenie :) nawet za rok, może dwa :) a ten procek wieeeeeele może :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...