Skocz do zawartości

AMD E-450 vs. Intel Pentium B950 - wydajność graficzna.


Recommended Posts

Witam.

Rozglądam się za laptopem w cenie 1500-1550 złotych i z tego co patrzyłem, to w Poznaniu za te pieniądze mogę maksymalnie dostać sprzęt z APU wymienionymi w tytule. O ile procesor Intela jest w tym przypadku o wiele ciekawszy, to jednak wydajność graficzna obu jednostek pozostaje nadal pod małym znakiem zapytania.

Obecnie moja wiedza opiera się przede wszystkim o testy 2 laptopów z procesorem E-350 i grafiką HD6310 (wyniki 3DMark06 na poziomie 2000 pkt.) i jednego notebooka z procesorem Intel Celeron B810 (wynik w 3DMark06 w granicy 2500 pkt.).

Sam Celeron oprócz słabszego procesora posiada również bardziej ograniczoną grafikę w porównaniu z Pentiumem B950 (650-950 MHz (B810) vs. 650-1100 MHz (B950)).

Różnice pomiędzy E-350 a E-450 w tym przypadku pomijam, ponieważ są one znikome. Wiem natomiast, że procesory E-450 występowały również w duecie z poprawioną grafiką HD6320, jednak nie znalazłem laptopa z tym sprzętem w tej cenie.

 

Jako że testów konkretnie tych jednostek w sieci nie znalazłem, to chciałem się na forum upewnić, czy faktycznie zgodnie z tym co wyczytałem w sieci APU Intela będzie lepiej radziło sobie od APU AMD z zadaniami typu praca w edytorze tekstowym, gra w starsze tytuły typu Counter-Strike czy oglądanie filmów wysokiej jakości w rozdzielczości Full HD?

 

Mam nadzieję, że nikogo nie zniechęci do pomocy mój długi wywód. ;-) Starałem się przedstawić sprawę jak najbardziej klarownie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sober
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to masz kolego błędne dane :D

No to jestem zdziwiony, bo dane biorę z recenzji na notebookcheck.pl.

 

Tak, zgadzam się przedmówcą. Na E350 spokojnie powinieneś pograć w CS. Sam posiadam netbook z tym prockiem, ale to 12 a nie 15 cali.

Jak w przypadku E-350 jest z wydajnością samego procesora w codziennym zastosowaniu?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...