Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chcę zamówić znajomym komputer do gier taki za 2000 zł może troszkę więcej. A więc chciałbym abyście zaproponowali taki zestaw jak najlepszy do gier za 2000 zł lub trochę więcej, najlepiej żeby to był z jednego sklepu aby sami złożyli i przetestowali. Nie chciał bym mieć później problemów z że jakieś części nie będą działać. Tak więc proszę o pomoc z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ja radziłbym Ci poczekać do momentu, w którym ceny dysków twardych wrócą do normalnego poziomu. Sam widzisz, teraz 500GB z 16MB cache-u kosztuje ponad 300 zł, a nie dalej jak w wakacje kupiłem 1TB (32 MB) za nieco ponad 200. Poza tym - troszkę dziwi mnie zaproponowana przez kolegę JackHammer'a grafika; do takiego procka i zasilacza dałbym coś nieco słabszego.

Link to post
Share on other sites

@UP

Zasilacz podoła bez najmniejszego problemu, dałby radę nawet z GTX560Ti/HD6950 ;) Procesor jest stosunkowo wydajny wbrew pozorom, zresztą w grach i tak największą role odgrywa karta graficzna więc lepiej wstawić słabszy proc i mocna grafę niż na odwrót ;)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Na miejscu autora nie pchałbym się w AMD. Już bym wolał dołożyć do i3 2100 tak jak podałem i jest wiele wydajniej od propozycji wyżej. Z AMD to zostają tylko karty graficzne do wyboru.

 

Athlon II x4 645 vs i3 2100:

http://www.anandtech.com/bench/Product/188?vs=289

 

Athlon II x4 645 vs G840:

http://www.anandtech.com/bench/Product/188?vs=405

 

Jeżeli to ma być komp do gier to INTEL jeżeli do pakowania plików, konwersji wideo to wtedy AMD.

Link to post
Share on other sites

Nie we wszystkich testach wygrywa! Już nie mówiąc o Pentium G. 4 rdzenie to jednak 4 rdzenie. Rzeczywiście Intel jest lepszy do gier i w ogóle ostatnio nieźle daje popalić AMD, ale w innym przedziale cenowym! Za 800 PLN nikt normalny nie będzie się pchać w AMD, gdy chce mieć komputer do gier, ale w granicach 300-500 PLN AMD jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

 

A jak by wymienić karte na radeona 6870 i dysk WD 500 GB tego za 349 zł?

Przy procesorze za 400 PLN nie ma najmniejszego sensu pakować się w HD6870. Jeżeli istnieje jakaś gra/ustawienie, przy którym HD6850 nie wystarcza, a HD6870 daje radę, z pewnością procesor okazałby się wtedy za słaby.

 

No chyba, że w przyszłości zamierzasz go wymienić na Phenoma / i5 ?

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

i3 2100 kosztuje 439zł a Phenom II x4 955BE 499zł - i3 wygrywa z PII x4

G840 kosztuje 318zł a x3 Athlon 297zł - G840 wygrywa z x3

 

Teraz własnie Intel ładnie rządzi w danych przedziałach cenowych i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

G840 podany przeze mnie poradzi sobie z HD6870.

Link to post
Share on other sites

no nie powiedziałbym że i3 będzie lepszy od phenoma. Czytałem różne testy i i3 sprawdzał się lepiej tylko w niektórych aplikacjach od phenoma tym bardziej że sprawdzał się lepiej tylko w aplikacjach które wykorzystywały do 2 rdzeni a już duża ilość aplikacji pozwala na pełne wykorzystanie procesora i tego i3 może w pewnym momencie zabraknać a phenom II będzie dalej sobie radził i do tego łatwo się kręci

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...