Skocz do zawartości

Phenom II x4 960T BE


Recommended Posts

no wlasnie zawsze uzywalem coretemp bo pokazuje tez ktory rdzen jak bardzo jest obciazony, a teraz nie pokazuje temp, pewnie jest tak jak pisze Eklerek, nie rozpoznaja go programy i dlatego nie pokazuje temp

 

Core temp pokazuje mi ze mam procek P II x6 6050e BE [Thuban]

CPU-z pokazuje PII x6 1605T BE [Thuban]

Edytowane przez xkazik
Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdzić na oprogramowaniu producenta płyty głównej

Najlepsze rozwiązanie.

 

Mam identyczny problem. Programy rozpoznają prawidłowo procesor, ale temperatury nie ma.

W moim przypadku pomogło zainstalowanie Asus PC Probe II.

Link to post
Share on other sites

Proc narazie chodzi na 3,6GHz wynik w cinebench - 6.28, co dziwne cinebench widzi zegar procka - 3.0GHz

 

czas podkrecic wyzej

 

 

Gigabyte jakiego programu uzywa do pokazywania temperatury?

 

 

Aktualizacja:

 

Podkrecony do 4.1GHz, 1.536v - przeszedl Cinebench11.5 - 7.03pkt

 

teraz sprawdzam stabilnosc [AIDA64 - System Stability Test] czy na dluzsza mete utrzyma ten zegar

 

Aktualizacja 2:

4.1GHz nie przeszedl testu stabilnosci

 

Test 4.0GHz:

Cinebench r10 - 21236

Test stabilnosci - nie przeszedl, ale 3dsmarka przeszedl...

Cinebench r11.5 - 7.01

3dmark 11 - P 3700

 

Zostawie na 4.0GHz i zobacze jak na codzien bedzie chodzil, jesli nie bedzie nic sie wysypywac w uzytwkonianiu codziennym jak i grach to zostawie, jesli wysypie sie to znaczy ze 2 rdzenie nie sa stabilne

Edytowane przez xkazik
Link to post
Share on other sites

Ja niedawno zakupiłem 955BE. Teraz trochę żałuję bo mogłem zainwestować w 960T właśnie... No nic. Peszek. :P

Co do temperatur to nie spotkałem jeszcze żadnego programu który pokazał by mi temperaturę po odblokowaniu rdzeni w Athlonie. Zresztą z tego co pamiętam to temat ten był wałkowany setki razy już. ;P

Link to post
Share on other sites

Wulfisko przeciez 960T jest tansze od 955, wiec nie wiem po co brales 955 ;)

 

przez caly dzien bawilem sie w podkrecanie i sprawdzanie stabilnosci, procesor po przywroceniu do oryginalnosci czyli po zablokowaniu 2 rdzeni, ktore odblokowalem, nie przechodzi stabilnosci.

Ustawilem na sztywno zegary 4x 3000 [czyli oryginalnie] nie przeszedl stabilnosci programem AIDA64 Extreme Edition oraz AMD Overdrive, po 5-15min test jest przerywany.

 

Mam rozumiec przez to ze moge odeslac procesor do sklepu aby wymienili bo jest walniety?

Link to post
Share on other sites

w prime95 sa 3 opcje do wybrania, mnie interesuja 2 pierwsze, czym sie roznia bo jesli zanacze pierwsza opcje "SMALL FFT" zadne bledy nie wyskakuja, ale jesli wybiere druga opcje "in-place large FFT" to po 5-10 min test jest przerwany

 

Udzieli mi ktos odpowiedzi? :]

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Osobiście też jestem ciekaw jak wygląda potencjał tego procesora gdyż zamierzam go w styczniu nabyć. Tylko czy rzeczywiście będzie on lepszym rozwiązaniem niż 955 BE ? odblokowanie rdzeni to bardzo dobra rzeczy - tylko jak ze stabilnością :)

Link to post
Share on other sites

odblokowany do x6 i podkrecony do 4.1GHz 1.475v, temp w idle 28-30*C, w stresie przy obecnym chlodzeniu 45-48*C

 

co do stabilnosci to hmmm

czesc testow przechodzi, czesc nie

wprime 32M - nie przechodzi

wprime 1024M - przechodzi

 

rozne jakies 3dsmarki przechodzi, cinebench tez

system nie wiesza sie przy codziennym uzytkowaniu, w grach rowniez nie ma problemow.

 

tak samo dzieje sie gdy zablokuje rdzenie, wiec teoretycznie cos sie nie tak z prockiem i moglbym go oddac na gwar, ale skoro chodzi normalnie to zostawilem bo nie chce mi sie czekac 2tyg nim mi dadza nowy ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...