Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Przeglądarkę można zostawić, bo ona działa bardziej na neta niż RAM. Jakie programy zostawiasz włączone?

Mój chrome przy odpalonych zakładkach potrafi brać grubo ponad 0.5GB ramu.

Przy okazji kompletny zestaw za 3.5k ode mnie:

 

Pamięć Patriot PGD38G1333ELK [8GB]

Obudowa SilentiumPC Gladius 800 Pure Black ATX/eSATA/SSD

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

Napęd Asus 24x SATA (DRW-24B3ST/BLK/B/AS) bulk

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU

Chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225

Płyta główna ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

Karta graficzna MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB N560GTX-Ti HAWK

Edytowane przez ocfan
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam oto takie pytania.

1. W podanych zestawach w pierwszym poście z procesorem Intel Core i5-2500K mamy coraz to lepsze płyty główne oraz chłodzenie. Rozumiem, że jest to spowodowane tym, że można lepiej podkręcić procesor w każdym zestawie, tak? Taki jest właśnie cel stosowania droższych płyt i chłodzenia? A może jest inna przyczyna tego?

Czy ktoś może podać do ilu można bezpiecznie podkręcić procesor w każdym z zestawie z i5-2500K?

 

2. Nie ma zestawów z i7-2600K - jest to nie uzasadnione finansowo?

 

Sorry, za proste dla Was pytania, ale dla mnie nie jest to proste, jak również dla wielu osób czytających ten temat.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Cześć

2. Nie ma zestawów z i7-2600K - jest to nie uzasadnione finansowo?

i5 2500k w grach = i7 2600k a różnica w innych programach nie wielka (ten drugi ma HT i trochę więcej cache) a w złotówkach znaczna, lepiej jest włożyć pieniążki w lepszą kartę graficzną albo zasilacz albo wiecej ramu

 

AD.1 na dobrą sprawę wystarcza Ascrock p67 pro3 (nawet powyżej 5GHz się kręci na nim i5 2500k) a bezpieczne podkręcanie jest uzależnione od napięcia maksymalnego dla procesora. jednak i tak wystarcza te stockowe taktowanie do obecnych kart graficznych :)

A lepsze płyty się stosuje wtedy gdy się robi modding komputera, bądź ma to ładnie wyglądać (czarne płytki) bądź ktoś chce zrobić konfigurację SLI/CF albo po prostu ma pieniążki na zbyciu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Owszem lepsze chłodzenia pozwalają na osiągnięcie wyższych wyników. Płyta to tak jak kolega wytłumaczył dla wyglądu, ale czasem warto pomyśleć przyszłościowo i mieć np. jeszcze jedno wejście na kartę graficzną.

 

2. i5 2500K wręcz czasem ma wyższą wydajność w grach niż i7 2600K.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, wiedzę, że jesteście fanatykami sprzętu, w dobrym tego słowa znaczeniu. Ja to do środka obudowy nie zaglądam :)

 

A czy kupując w polecanych sklepach morale.net, agito.pl, proline.pl, esc.pl, cooling.pl można poprosić aby od razu podkręcili? Nie chodzi mi o jakieś ekstremalne podkręcanie, ale takie aby nie szkodziło całemu zestawowi, aby było rozsądne, a nie było biciem rekordu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, wiedzę, że jesteście fanatykami sprzętu, w dobrym tego słowa znaczeniu. Ja to do środka obudowy nie zaglądam :)

No cóż zawód elektronika jest związany ściśle związany z sprzętem :) a nie jakimiś tam programami bleh :P

 

A czy kupując w polecanych sklepach morale.net, agito.pl, proline.pl, esc.pl, cooling.pl można poprosić aby od razu podkręcili? Nie chodzi mi o jakieś ekstremalne podkręcanie, ale takie aby nie szkodziło całemu zestawowi, aby było rozsądne, a nie było biciem rekordu.

Podkręcanie to zmiana paru opcji w biosie na dobrą sprawę mnożnik + napięcie. A poradników czy też filmików jak to zrobić jest w internecie na pęczki. Aczkolwiek jak będą Ci panowie składać zestaw możesz spróbować się z nimi dogadać.

 

PS. Jakie chłodzenie planujesz?

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Chyba żaden sklep nie robi takich rzeczy, ewentualnie mogą złożyć wszystko do kupy i sprawdzić czy wszystko działa.

i5 2500K jest strasznie łatwo podkręcić, na 99% nic nie zepsujesz. Obejrzyj kilka filmików na YT czy poczytaj poradniki. Kolega też się bał pierwszy raz, przełamał się i ma teraz 4,8GHz wykręcone przez siebie.

Link to post
Share on other sites

W życiu jedynie podkręcałem mojego poprzedniego Pentium D 805, ale miałem tanią płytę główną, dlatego też nie wiele się udało zrobić. Z Waszą pomocą pewnie dam radę z tym procesorem.

Planuję kupić komputer i przez 5 kolejnych lat nic z nim nie robić. Podzespoły nie muszą wyglądać, nie będę miał potrzeby rozbudowy, ale komputer musi być stabilny, bezawaryjny. Po tych 5 latach kupię kolejny. Tak robię od zawsze, jest to też związane z tym, że nie ogarniam całej tej wiedzy o sprzęcie.

W gry nie gram, głównie pracuję w programach Autocad, Autodesk Robot Structural Analysis. W kwocie 3500 - 4000. W tej kwocie chciałbym uzyskać maksimum tego czego oczekuje.

Jak proponujecie skorygować te proponowane zestawy?

 

PS. Jakie chłodzenie planujesz?

Zastosuję takie, jakie poleci dobierze mi ktoś z forum, niestety się na tym nie znam.
Link to post
Share on other sites

<p>Nie chciałbym zakładać nowego tematu, ponieważ wydaje mi się, że mój sprzęt nie jest przyszłościowy i za dużo musiałbym wymienić aby coś z niego było. Dlatego też sprzedam go na allegro (pewnie za grosze) lub dam go komuś z rodziny.</p>

<p>A jest to:</p>

<p> </p>

<div>Procesor - DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133), działa na 20x150, więcej nie</div>

<div>Płyta główna - ASRock 775XFire-eSATA2</div>

<div>Karta graficzna - Radeon X550 128MB</div>

<div>Dysk twardy - 2x160GB</div>

<div>Pamięć - 2x 512MB DDR2-533 (266MHz)</div>

<div>Zasilacz - Feel 350W</div>

<div> </div>

<div>Skoro mogę przeznaczyć kwotę<font color="#282828" face="helvetica, arial, sans-serif"><span style="line-height: 22px;"> 3500 - 4000 to wydaje mi się lepiej kupić coś nowego, ale przemyślanego tym razem.</span></font></div>

<div><span style="line-height: 22px; color: rgb(40, 40, 40); font-family: helvetica, arial, sans-serif; ">Zastanawiam się czy warto dać tańszą kartę graficzną a w zamian mały dysk SSD? Co Wy na to?</span></div>

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie proponowanych zestawów na pierwszej stronie.

do 2500zł

GPU: czemu http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6870-1gb-gv-r687oc-1gd-361942/

a nie http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r6870-hawk-379096/

cena praktycznie ta sama a wyższe taktowanie i możliwość regulowania napięć (do oc niezbędne).

 

powyżej 3500zł

RAM: zalecane napięcia pamięci ram dla procesorów sandy bridge to 1.5V +- 5%, te pamięci Kingstona mają 1.65V co jest powyżej górnej granicy, fakt działają ale nie lepiej np.

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-blue-cmz8gx3m2a1600c9b-382281

napięcia 1.5V, mieszczą się w normie i pozostawiają większy zapas w przypadku oc, cena identyczna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GPU: czemu http://www.morele.ne...7oc-1gd-361942/ a nie http://www.morele.ne...70-hawk-379096/ cena praktycznie ta sama a wyższe taktowanie i możliwość regulowania napięć (do oc niezbędne).

Hawk to suszara dla wyższych obrotów wentylatorów.

 

A te pamięci RAM Corsair'a są wysokie i w większości przypadków będziesz miał problem z zamontowaniem chłodzenia CPU.

Link to post
Share on other sites

Macie jakiś test tej karty 6870 windforce, który wskazuje jej lepsze cechy ? Sory, że się tak wypytuje ale jestem na kupnie i dziwi mnie czemu wszędzie indziej tj 6950 itp polecana jest konstrukcja tf od msi a nie windforce od gb, a w tym jednym przypadku właśnie windforce. Testy które znalazłem opisują obie karty jako bardzo ciche.

 

A co do ram to znalazlem http://www.morele.net/pamiec-corsair-cml8gx3m2a1600c9b-406405/

nie twierdzę, że te corsair są jakieś lepsze poprostu nie znalazłem żadnych innych pamięci 1,5V z radiatorem w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte Windforce x3 i MSI Twin Frozr II to najlepsze chłodzenia. "Trójka" od MSI to straszny "wyjec" co ci już kolega udowodnił. ;)

 

RAM to weź tańszy GoodRAM bo różnicy (w grach) nie odczujesz między tymi za 200zł i 150zł.

Link to post
Share on other sites

1. Wyższa wydajność 2500k w grach wynika z tego, że gry nie potrafią wykorzystać mocy, a różnica to blisko 1%. Wydajność okazuje się wyższa np. przy kodowaniu wideo czy kompresji danych.

2. Przy hardcore może by dać lga 2011.

3. Faktycznie ram jest śmiesznie tani, więc daj więcej.

4. Komputer nie służy tylko do grania.

5. Dlaczego polecasz dyski z Sandforce, to nadal loteria. Nadal ludzie zgłaszają problemy.

6. W takich zestawieniach nie poleca się kupowania używanych części z Allegro.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte Windforce x3 i MSI Twin Frozr II to najlepsze chłodzenia. "Trójka" od MSI to straszny "wyjec" co ci już kolega udowodnił. ;)

Może się myle ale rdzenie geforców wydzielają dużo więcej ciepła. Opinia trochę nie na temat dotyczy innych kart. Jednyne co się można dowiedzieć to że chłodzenie windforce jest lepsze od TFIII. Ale myślę, że dla 6870 TFIII jest wystarczające i wyć nie będzie a sama płytka od MSI jest dużo lepsza od GB.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...