Skocz do zawartości

Recommended Posts

W moim 4letnim lapku zaczal sie sypac dysk. Kilka razy zdarzylo mi sie ze komp lapal "frezz" po ktorym aplikacje wywalaly blad i jedyne co pomagalo to format. Innym razem znikla mi tapeta, zamiast niej mialem czarne tlo (system dziala sprawnie) , ale jakos dalo sie go uzywac.

 

Teraz jednak dysk sie ewidetnie zbuntowal: po ostatnim formacie w trakcie aktualizacji Vista 32 bit system wywalil BSOD i po tym system juz nie chcial sie zaladowac ( nie pamietam kodu bledu). Wrzucilem plytke recovery , i tu zaczely sie schody , bo najpierw poszczegolne elementy instalera baaardzo dlugo sie ladowaly, a na koncu zamiast paska formatowania dostalem info: ERROR, cannot set temp path to work in. Wybieranie roznych typow formatu nic nie dalo, dysk za licho nie chce sie sformatowac (system oczywiscie nadal nie wstaje).

 

Z googli i serwisu asusa wynika ze nalezy usunac partycje C i ponowic probe recovery. Kumpel wypalil mi Gpart LiveCD 0.10.3 czy jakos tak, zbootowalem Gpart, ktory to przez dobrych 30 minut sobie mielil co chcial a pozniej stwierdzil : No device detected. Zadnych partycji etc, czy nieprzydzielonego miejsca, po prostu nie widzi dysku.

 

By wykluczyc inne elementy obecnie lece MemTest, po 20 minutach bez bledow zobaczymy co bedzie za kilka godzin. Zadne nowe urzadzenie nie bylo dodawane do kompa, sam laptop nie byl otwierany od ponad miesiaca (serwis robil wtedy reballing grafiki), komputer nie spadl mi etc.

 

Ktos ma jakies pomysly jak zmusic go do poprawnego dzialania / pokasowac partycje gparted by sprobowac recovery tak jak asus radzi??

 

Specifikacja: Asus F3 Sg

Cd2 T8100 2.1 Ghz

GF 9300M Gs (2x reballingowana)

3GM ram 667MHz 5-5-5-15

Dysk to jakies WD 320GB 5400 Mhz

komp chodzil caly czas pod oryginalna Vista 32bit

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...