Skocz do zawartości

Dell 2209WA czy U2412M


Recommended Posts

Gość Kotecek

jak chcesz grać w WSXGA+ to kup 2209wa jak w WUXGA to U2412M tyle na ten temat, zabawa w skalowanie, jak dobre by nie było, to imo słaby pomysł

Tu drachenfeles ma rację. Jak zamierzasz grac w 1680x1050 to kup monitor z 1680x1050. Jakość będzie lepsza niż w przeskalowanym 1680x1050. Jedyne uzasadnienie było by takie, ze do pracy potrzebujesz 1920x1200 a do gier starczy Ci 1680x1050, gry będą chodziły szybciej. Ale w zastosowaniach wymieniłeś: gry, filmy, multimedia. Tak więc weź monitor z 1680x1050 skoro takiej rozdziałki chcesz używać. Ten 2209WA to ponoć dobry monitor ale chyba go już ciężko dostać.

 

radzi to sobie w 1680x1050 nieźle, ale jak to będzie o oczko wyżej?

Różnica między 1680x1050 a 1920x1200 to jakieś 7-15% płynności zależności od gry. Sam procenty kiedyś przeliczałem na podstawie danych z testów na BMK, jak kupowałem monitor. Poszukaj sobie w necie testów gier. Nawet na naszym Benchmarku testują gry w 1920x1200 iw 1680x1050. Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Tu drachenfeles ma rację. Jak zamierzasz grac w 1680x1050 to kup monitor z 1680x1050. Jakość będzie lepsza niż w przeskalowanym 1680x1050. Jedyne uzasadnienie było by takie, ze do pracy potrzebujesz 1920x1200 a do gier starczy Ci 1680x1050, gry będą chodziły szybciej. Ale w zastosowaniach wymieniłeś: gry, filmy, multimedia. Tak więc weź monitor z 1680x1050 skoro takiej rozdziałki chcesz używać. Ten 2209WA to ponoć dobry monitor ale chyba go już ciężko dostać.

Zgadzam się, to byłoby najlepsze rozwiązanie.

 

A czy Dell U2412M posiada może takie ciekawe rozwiązanie jak przykładowo Eizo Foris FS2332, a mianowicie skaluje 1:1

 

Monitor ma następujące możliwości:

 

Full Screen - Wyświetla obraz na całej matrycy, niezależnie od rozdzielczości. Może to powodować przekłamania z racji konieczności pionowego i poziomego przeskalowania obrazu o różne współczynniki.

Enlarged - Wyświetla obraz na całej matrycy, niezależnie od rozdzielczości. W niektórych przypadkach na ekranie wyświetlone są pionowe lub poziome pasy, aby zrekompensować skalowanie poziome lub pionowe.

Normal - Wyświetla jest obraz bez przeskalowania.

 

http://monitory.mastiff.pl/images/EIZO_formaty_obrazu.jpg

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Chyba sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś :) Opcja "normal" to skalowanie 1:1, czyli w zasadzie bez skalowania. Wyświetlanie obrazu w ramce z tylu pikseli ile ma zadana rozdzielczość. Zresztą na logikę powinien mieć taką opcję. Mój U2410 ma takie coś. Sprawdzałem skalowanie w proporcjach (Enlarged) i 1:1... ostrość i jakość obrazu w 1:1 perfekcyjna ale chyba bym wolał skalowanie w proporcjach do pełnej wysokości/szerokości. Ale to moje subiektywne zdanie.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

tylko nigdzie nie mogę znaleźć tego czy u2412m ma właśnie takie opcje skalowania. skoro pełny u2410 ma, być może wykastrowany brat tez posiada takie cuś :)

może jakiś posiadacz się wypowie?

 

 

a takie pytanko, co tak naprawdę daje nam 120Hz?

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...