Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chcę zakupić aparacik do typowych zastosowań domowych. Nie zajmuję się żadną nawet amatorską fotografią. Potrzebny jest na rodzinne imprezy, lub jakieś wycieczki. Interesuje mnie kompakt, którym na automatycznych trybach będę mógł robić ładne zdjęcia. Z tego co wyczytałem to ten aparacik jak w temacie niby ma właśnie celować w taką grupę użytkowników jak ja tylko nie wiem czy warto zaufać takiej firmie, co niekoniecznie na pierwszy rzut oka kojarzy się z aparatami... może lepiej dołożyć do Nikona L120? Bo same suche dane nic mi nie mówią. Potrzebuję opinii kogoś kto doradzi takim prostym językiem bo po tym co już się naczytałem to tylko mam mętlik w głowie.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś aparat Benq. Jak na swoją cenę był niezły, ale teraz wolałbym dołożyć i kupić np jakiegoś Canona. Benq dobrze sobie radził w dobrych warunkach. W ciemnych pomieszczeniach było już znacznie gorzej i by zrobić wtedy zdjęcie trzeba było się w manualu natrudzić ;> Z kolei niewiele droższy canon o teoretycznie gorszych parametrach robił lepsze jakościowo zdjęcia i nie miał problemu z łapaniem ostrości w ciemnych pomieszczeniach.

Nie wiem jednak czy Benq czegoś nie poprawiło. Ja jednak wybrałbym coś pewnego, np jakiś Canon lub Panasonic Lumix.

Co do Nikonów, miałem jeden kompakt tej firmy i niestety rozpadł się dość szybko. Może tylko tak trafiłem, ale tak samo użytkowany Fuji S9600 choć jest duży i nieporęczny a do tego spadł już kilka razy z szafki (ok 80cm) do dziś dnia (a mam go 3lata) działa jak należy.

 

Poza tym ten Benq ma za dużo pikseli a za małą do tego fizycznie matrycę. To zwiastuje niezłe szumy... No i jak dla mnie za ciemy obiektyw.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie samsung wygląda świetnie, mały, dobre parametry. Tylko zależy do czego to aparat. Tutaj trzeba pomyśleć o dodatkowym obiektywie...

18-55 to trochę za mało... szczególnie na wycieczki jak tu kolega napisał przydałoby się coś z większym zoomem. Sam mam lustro, ale na takie wyjazdy by nie brać dodatkowych szkieł co zajmuje miejsce, dokupiłem wspomniany kompakt Fuji. Niestety ale nie miałem ochoty taskać w góry lustra z dodatkowymi obiektywami, szczególnie, iż już raz przypłaciłem to stratą dwóch obiektywów...

Fakt, że zdjęć z lustrzanki nie pobije byle kompakt. A im gorsze warunki tym różnice większe.

Jeśli kolega zamierza zająć się poważniej fotografią, to nie ma się co zastanawiać. Samsung nx5 na start jest bardzo dobry. Na początek auto a w miarę upływu czasu można pobawić się na manualu, co daje znacznie lepsze efekty :)

Edytowane przez lukaszd82
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Ja mam aparat BenQ GH700, dostałem go od firmy BenQ do nagrania recenzji na mój kanał www.youtube.com/TVKonradPik , narazie spisuje się bardzo fajnie, nagrywa super filmy w 1080p z 60 klatkami na sekundę, a głównie do tego był mi potrzebny, nie zgodzę się z kolegą powyżej i muszę powiedzieć że super sobie radzi z ciemniejszym oświetleniem, za kilka dni będzie recenzja na moim kanale tego aparatu także będziecie mogli zobaczyć jak działa i jakie robi zdjęcia oraz filmy

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...