Skocz do zawartości

Padający zasilacz?


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio w swoim konfigu wymieniłem kartę oraz procesor. Na początku wszystko było niby ok, ale po jakimś czasie w aplikacjach 3d (gry, benchmarki) tekstury zaczęły się dziwnie rozciągać, a cienie skakać. Ponieważ zarówno procesor jak i karta graficzna są nowe, dlatego raczej odrzucił bym ich winę. Niestety nie mam jak sprawdzić podzespołów w innych komputerze, pozostają mi więc testy swojego. Moja pierwsza myśl to zasilacz ponieważ to najstarsza część komputera w tej chwili. Ma prawie 3 latka więc może już mu się odechciało pracować. ;) W chwili obecnej nie posiadam miernika, żeby dokładnie go posprawdzać. Macie może jakieś pomysły jak go sprawdzić w inny sposób?

A może wg was coś innego nawala i też trzeba by to sprawdzić?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odzyskałem w końcu swój miernik i zmierzyłem napięcia. Trzy pomiary w odstępach minutowych:

 

12V - 12,12 | 12,10 | 12,12

5V - 4,97 | 4,97 | 4,98

 

wydaje się więc, że wszystko jest ok.

 

Z zasilacza jednak dochodzi dziwny pisk który cichnie gdy poruszam myszą. Dziwnie to brzmi, ale tak jest. :P

Co do samych artefaktów w 3d to zauważyłem, że najgorsze są zaraz po włączeniu gry. Z czasem stabilizują się i praktycznie znikają.

Link to post
Share on other sites

Odzyskałem w końcu swój miernik i zmierzyłem napięcia. Trzy pomiary w odstępach minutowych:

 

12V - 12,12 | 12,10 | 12,12

5V - 4,97 | 4,97 | 4,98

 

wydaje się więc, że wszystko jest ok.

Wszystko jest w normie. Natomiast często piszczą cewki i nie tylko w zasilaczu bo i na karcie graficznej czy płycie głównej. Można sobie z tym poradzić zalewając je odpowiednią żywicą lub silikonem.

Edytowane przez Vercruysse
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...