Skocz do zawartości

procek + plyta+ram do 1000zl? zmieniac czy poczekac?


Recommended Posts

Phenom X6 jest gorszy od Phenoma x4 w grach (adekwatnie Quad6600 @ 3.2-3.6ghz jest lepszy od x6 W GRACH)

 

jak dla mnie to bezsensu ten quad. stara grzalka o smiesznej wydajnosci. za ten 1000 zł to mozesz kupic jakiegos i3/i5 do tego dobra plyte.

akurat najnowsza rewizja sie nie grzeje, a smieszna wydajnosc tak samo jak x4 ma smieszna wydajnosc, pozniej poszukam testu X4 vs Quad i zobaczysz ze roznicy nie ma miedzy procesorami

 

Ps. Erazm pierwszy raz sie z toba zgodze (z twoja ostatnia wypowiedza :P) 100% poparcia

Edytowane przez oska81
Link to post
Share on other sites

i nie ma sensu ich kuopowac bo to nic nie da

 

Ciebie opgranicza ta supre grafa ktora mowisz masz - jak nie masz na co wydac kup gtx 580 przestanie Cie ograniczac

 

a jak masz bunta na nv to 6870x2

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

moral z tego taki zeby podkrecic e8400 na 4Ghz i zobaczyc czy dojdzie do 50st :D potem 4.5Ghz i zobaczymy :D

 

nie ma co zmieniac bo nie chce jakiegos sredniego i5 a i5 2500 to jakies 800 sam procek do tegoo 500 plyta

 

i nie ma sensu ich kuopowac bo to nic nie da Ciebie opgranicza ta supre grafa ktora mowisz masz - jak nie masz na co wydac kup gtx 580 przestanie Cie ograniczac a jak masz bunta na nv to 6870x2

poszukaj u mnie w postach, jest cala dyskusja na ten temat i jasno 5870 skrecony na biosie rypie wszstko do 560ti wlacznie,

 

tutaj dowody

 

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

 

nie wydam 1000zl na karte ktora daje tylko 20% wiecej

Edytowane przez wszaq
Link to post
Share on other sites

to trzeba pisac ze masz moda ja jasnowidzem nie jestem :P

mowie jak narazie o 570 nie o 560ti

 

ani hawk ani 560ti 448 to nie jest wydajnosc 560ti tylko wydajnosc 570

 

a kto mowi ze 1000 , swoją w mojej mysli bys sprzedal i dolozyl 350

zeby proponowac kupno za 1k dla 25% to musilabym byc debilem a az takim nie jestem

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

to trzeba pisac ze masz moda ja jasnowidzem nie jestem :P mowie jak narazie o 570 nie o 560ti ani hawk ani 560ti 448 to nie jest wydajnosc 560ti tylko wydajnosc 570 a kto mowi ze 100 swoja w mojej ysli bys sprzedal i dolozyl 350

co dalej nie jest lepsze, co najwyzej rowne mozliwej wydajnosci mojego xfxa, ale skonczmy o karcie, spedzilem tydzien szukajac odpowiedniej i wiem ze 5870 to potwor, spadam na imprezke wiec jak cos sie jutro doezwe jak poszlo OC na 4 i potem na 4,5 ghz,

 

z tego co pamietam bede musial cos z napieciem pomieszac ale to jutro...

 

wielkie dzieki wszystki za zaoszczedzenie 1000zl :D

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

sprzedaj swojego procka za ~250 zł [albo 200 jak szybko chcesz sprzedać] i kup przynajmniej Q6600 za 3 stówki na allegro [na forum czasami znajdziesz po 250 zł] i praktycznie wiele nie dopłacasz a masz 4 rdzenie, które wykręcisz porządnie na swoim chłodzeniu :)

 

Takie jest moje zdanie - ja tak zrobiłem [zmieniałem swojego E6320 z Abit AB9 na Q6600 + ASUS P5K Pro] i nie żałuję :)

Link to post
Share on other sites

sprzedaj swojego procka za ~250 zł [albo 200 jak szybko chcesz sprzedać] i kup przynajmniej Q6600 za 3 stówki na allegro [na forum czasami znajdziesz po 250 zł] i praktycznie wiele nie dopłacasz a masz 4 rdzenie, które wykręcisz porządnie na swoim chłodzeniu :) Takie jest moje zdanie - ja tak zrobiłem [zmieniałem swojego E6320 z Abit AB9 na Q6600 + ASUS P5K Pro] i nie żałuję :)

przy 4.0ghz nie ma zamotki z niczym :D

 

bf3 skoczyl o 15kl/s, orthos nie pokazuje bledow po 3 h full stresu, temp 44C.

 

sprawdzmy 4.5ghz....

 

przy 4.0ghz nie ma zamotki z niczym :D bf3 skoczyl o 15kl/s, orthos nie pokazuje bledow po 3 h full stresu, temp 44C. sprawdzmy 4.5ghz....

coscie sie tak uparli na 4 rdzenie. nie chcecie powiedziec chyba ze 4x3ghz jest lepsze niz 2x4,5ghz...czy nie?

 

 

 

 

 

 

ok no to jest 4.5 ghz na 1.3625 vcore i niespodzianka!!! w stresie nie przekracza 49st C :D hahaha Antec Lanboy Air ftw!

 

sprawdzae stabilnosc i zobaczymy :D dam znac wieczorkiem :D

Edytowane przez wszaq
Link to post
Share on other sites

bardzo niskie napiecie wiec jakby co ... .. to dawaj dalej ;) swietna sztuka

wywalil bledy, w sumie to po 10 minutach od rozpoczecia testu ale dopiero wstalem :D

 

wrocilem do tylko 3,8ghz, fsb na 422 x9 i reszta auto,

 

zaraz pokombinuje bo w sumie na tych 4,5ghz po tych 10 minutach zanotowal 49st ;)

 

przejmowac sie ze occt mowi ze procek ma 3.8ghz max?

Edytowane przez wszaq
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

prowadzicie kłótnie zamiast odpowiedziec koledze w prost.

zmiana raczej nie ma sensu, a juz tym bardziej zmiana karty graficznej na 560ti, to juz kolosalna glupota wg mnie. hd5870 uciagnie wszystko spokojnie na najwyzszych detalach wiec po co zmieniac i doplacac?

ewentualna zmiana na ati 7xxx lub nowe karty nvidi ktore maja wyjsc, to jesli nie ma co robic z kasa to moze zmienic :D

jesli faktycznie chcesz sie przesiasc na x4 / x6 rdzeni to hmmm no nie wiem co Ci powiedziec, ja tam zawsze wolalem cos ze stajni AMD, jakby nie patrzec plyty gl jak i procki byly sa i mysle ze jeszcze dlugo beda tansze.

Prawda jest ze intel ma wydajniejsze procki, ale rowniez prawda jest ze na AMD rowniez bedziesz gral w najwyzszych detalach, tak wiec z mojego pkt widzenia czy bedziesz mial w grze 60 fps na intelu czy 50 na AMD to jak dla mnie nie jest warte doplacania kasy do intela ;)

Link to post
Share on other sites

generlanie duzo nagrywam i streamuje wiec potrzebuje stabilnych 60kl/s podczas dzialania dxtory. nagrywam w 720p.

 

zdecydowalem sie chyba na rpzesiadke na i5 2500k i asrock z68 extreme 3 bo jest szansa ze Ivy beda latac na sandy bridge. calosc to 1500zl ale mysle ze sprzedajac to co mam teraz nie bedzie az takiej tragedii.

 

Powiedzcie mi tylko czy dorbze kombinuje ze jesli mam na LOW w bf3 tyle samo klatek co w ULTRA to ogranicza mnie CPU ?

\

pzdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...