Skocz do zawartości

procek + plyta+ram do 1000zl? zmieniac czy poczekac?


Recommended Posts

witam,

 

aktualna konfiguracja to:

 

Procek: Intel Core2duo e8400 3.0Ghz ~3.6Ghz

chlodzony thermalright hr-02 macho

 

Plyta Asus p5q pro turbo

 

Pamiec 6Gb DDR2 A-data gaming edition 1033Mhz

 

Gpu Xfx Radeon 5870 900/1300 1Gb DDR5

 

PSU Ocz 850Watt Gold

 

Chasis Antec Lanboy Air Yellow

 

 

zastanawiam sie czy warto investowac max 1000zl w nowa plyte + procesor + ddr3 czy raczej poczekac na jakas nowa serie prockow amd?

 

chcialbym cos co wystarczy na 2 lata :D

 

moze phenom fx na jakiejs ud3??

 

pzdr

 

EDIT:

 

generalnie mysle nad czyms takim

 

ASUS M5A99X EVO 990X DDR3 USB3 AM3 AM3+

 

 

no i jaki procek?

 

moze jednak wydusic na AMD Phenom II X6 1090T 6x 3.2GHz Black Edition BOX

 

i jakas tansza plyte?

Edytowane przez wszaq
Link to post
Share on other sites

ja to samo

na pewno nie zmiana na amd z tego za to lepsze OC jak najbardziej

 

grafike mozesz pchnac puki dobre ceny osiaga - dawaj na allegro ze swoją ceną i czekaj na jelenia;)

 

zapodasz cos porzadniejszego typu hawk560ti lub 560ti448

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dobry sprzet ? haha dobre sobie, ten procesor ogranicza karte w jakies 50-60% , wystarczy ze wymienisz tego C2D na Quada i spokojnie wystarczy, a jezeli chcesz wymienic na cos wydajniejszego co nie bedzie ograniczalo karty to za 1000zl kupisz uzywane na gwarancji i5 750 + 4gb ddr3 + dobre mobo pod to

Link to post
Share on other sites

w 4/5 gier to ta grafika jest ograniczeniem

 

a w nastepnej 1/4 to i tak bez znaczenia bo e8 4.5 radzi sobie ze wszystkim nadmiarowo

 

Quada :P chyba do spania we wszystkim spadek poza gta4 i rownie zrabanym tym od Carmacka tym kosmicznym badziweiem z przyszlosci :P

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

ja to samo na pewno nie zmiana na amd z tego za to lepsze OC jak najbardziej grafike mozesz pchnac puki dobre ceny osiaga - dawaj na allegro ze swoją ceną i czekaj na jelenia;) zapodasz cos porzadniejszego typu hawk560ti lub 560ti448

zjadam 560ti w przedbiegach, bf3 wszystko ultra 4xmsaa i jest stabilne 40kl/s, spada do 35 przy mega rozjebce

 

Dobry sprzet ? haha dobre sobie, ten procesor ogranicza karte w jakies 50-60% , wystarczy ze wymienisz tego C2D na Quada i spokojnie wystarczy, a jezeli chcesz wymienic na cos wydajniejszego co nie bedzie ograniczalo karty to za 1000zl kupisz uzywane na gwarancji i5 750 + 4gb ddr3 + dobre mobo pod to

wreszcie ktos madry, mam takie same wyniki testow, procek jest problemem bo gry sa juz prjektowane powoli pod 4 rdzenie, sa quady pod 775?

Link to post
Share on other sites

w 4/5 gier to ta grafika jest ograniczeniem a w nastepnej 1/4 to i tak bez znaczenia bo e8 4.5 radzi sobie ze wszystkim nadmiarowo Quada :P chyba do spania we wszystkim spadek poza gta4 i rownie zrabanym tym od Carmacka tym kosmicznym badziweiem z przyszlosci :P

panu juz podziekujemy

 

wydaj Ci sie ze zjadasz ;)

kupilem gigabyte 560ti twinfrozor i odeslalem po 3 dniach bo byl slabszy.

Link to post
Share on other sites

zjadam 560ti w przedbiegach, bf3 wszystko ultra 4xmsaa i jest stabilne 40kl/s, spada do 35 przy mega rozjebce wreszcie ktos madry, mam takie same wyniki testow, procek jest problemem bo gry sa juz prjektowane powoli pod 4 rdzenie, sa quady pod 775?

jest i to duzym probleme, tak quady sa pod 775 np. Q6600 najkorzystniejszy

 

Btw. u mnie Hd5850 w 1920x1080 mam 60-70fps na ultra w BF3 ze spadkami do 45-50 przy wybuchach..

Link to post
Share on other sites

jest i to duzym probleme, tak quady sa pod 775 np. Q6600 najkorzystniejszy Btw. u mnie Hd5850 w 1920x1080 mam 60-70fps na ultra w BF3 ze spadkami do 45-50 przy wybuchach..

no ja kombinowalem z nowym biosem do xfx i w sumie wyciagnalem 1100/1400 i stabilne 50kl/s ale zagrzal sie do 65st i zaczelo go byc slychac :D

 

procek tez moge spokojnie na 2x4Ghz bo sie niedogrzewa teraz lekko ale nie chce zajcheac sprzetu.

Link to post
Share on other sites

ja nie mowilem o twin frozr :P oo nvidia sie sypie -kazda- mamy nastepnego amanta typu fanboj to mi sie zdaje ze my juz panu podziekujemy

nie fanboj bo polowe zycia mialem nvidie ale odkad mam wieksze ekrany nvidia poprostu przegrywa. takie sa moje odczucia.

Link to post
Share on other sites

nie nie jest to samo dwa rdzenie e8 na 4.5 sa w 80 % przypadkow szybsze od 4 Q6 na 3.5 ssisz to Ty cos ssiesz mam Ci zapodac tych ktorym nic nie ssie? bajki powielasz wlacz yutube

panu juz podziekujemy ktory poleca nvidie do C2D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez oska81
Link to post
Share on other sites

nie nie jest to samo dwa rdzenie e8 na 4.5 sa w 80 % przypadkow szybsze od 4 Q6 na 3.5 ssisz to Ty cos ssiesz mam Ci zapodac tych ktorym nic nie ssie? bajki powielasz wlacz yutube

chyba bym sie nie odwazyl staktowac na 4.5Ghz nawet z tym chlodzeniem

Link to post
Share on other sites

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7976&pageid=8040 z ciekawosci znalazlem.

jezeli e5200 @ 4GHz radzi sobie z pentium g620, ktory to ma architekture SB, to mysle, ze taki e8400@4 GHz (moze wiecej) bedzie miec podobna wydajnosc do i3 2100. a nikt mi nie powie, ze ten ostatni to jakis slaby jest.

wiem, ze to duze przyblizenia, ale moze ktos znajdzie jakies lepsze testy to pogadamy i dojdziemy do prawdy.

tescik z linka byl z karta gtx 560

Link to post
Share on other sites

http://img.inpai.com.cn/article/2011/6/20/6fcb9bcb-1657-4473-a7e6-533b6f025c9b.png

 

Prosze bardzo (akurat przyklad malo trafiony bo gra wymaga 4 rdzeni (aczkolwiek 2 rdzenie 4 watki tez wystarcza)

 

http://img.inpai.com.cn/article/2011/6/20/e7708703-c155-4355-819e-388c94e54649.png

a ta juz nie wymaga 4 rdzeni ale roznica jest wielka

Edytowane przez oska81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...