Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kumplowi na Radku 4980 wszystko chodzi na full hd, detale wysokie bez AA i anizo x1 lepiej niż na moim 6870.

Pewnie całe to zamieszanie to wina DX11.

 

Stery testuje tylko na operation firestorm i obowiązkowo 64 graczach.

Jak na razie najlepiej mi szło na sterach 11.9. 1280x1024, detale wysokie,AA niskie i anizo x4.

11.10 i 11.11 to padaka. Przycięcia,ścięcia obrazu jak i dźwięku, czasem wylatuje do windy.

żonglerka detalami nic nie daje.

 

11.12 beta hmm jak na razie za mało pograłem ale widać,że zależy od wiatru i fazy księżyca.

Generalnie gra śmiga na ultra,AA wysokie,anizo x16 przez około 5 minut,a później się zaczyna sajgon.

 

Nie wiem już co o tym myśleć i kogo opieprzać za ten stan rzeczy. AMD czy Dice.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze Dice bo ja nadal mam problem ze musze taktowanie karty obnizac wiec cos oni musieli spierdzielic.A masz moze tego radka fabrycznie podkreconego?Tak jak mowilem napisalem do EA w tej sprawie ale na razie cisza. Co do ladowania map to u mnie tez trwa to dosc dlugo nie liczylem ale mam neta 25 mega i czekam ze 2-3 min.

Edytowane przez lukas1910
Link to post
Share on other sites

U mnie 4890 chodzi na domyślnych taktowaniach/fabrycznie nie podkręconych. Dorzuciłem niedawno 1GB RAM (mam 3) i zmieniłem system na W7 x64 i działa to wszystko lepiej jak na W7 x32 (2GB RAM). Sterowniki mam 11.11. Innych nie testowałem. Na niskich mam super płynność. Na średnich mam płynność ale czasami potrafi załapać zwieche. Na wysokich również jest dobrze jednak przy przeładowywaniu mapy albo zaraz po wejściu do gry potrafi złapać crasha (jakieś 40s gry). Potem jednak wszystko już jest OK ( po ponowym odpaleniu BF3). Na Ultra nawet nie grałem to nieporozumienie na 2-jajowym kompie :D

 

Zauważyłem, że ilość RAM bardzo dużo daje tej gierce. Dużo większa stabilność. I nie wiem dlaczego O/C procesora nie może być zbyt wysokie. System się nie posypie wszystko działa. Ale BF3 już wywali, niby że system napotkał problem. Po zmniejszeniu O/C z 3.86GHz do 3.68GHz wszystko śmiga.

 

U mnie np: Wielki Rynek na 64 graczy ładuje się ok 55 przewinięć tego napisu wczytywania. Napis się zmienia średnio co 3 sekundy. 55x3=165 sekund = 2.75 minuty. Więc dosyć długo. Tak że wchodze do gry gry runda już się dawno rozpoczeła. Na mniejszych mapkach i ogólnie innych (np: Metro) wszystko się wczytuje w jakieś 15-20 przewinięć = 20x3=60 sekund = 1 minuta. Więc różnica jest. Dodam że na mapie Metro przy 64 graczach sprawdzałem :) Myślę, że na mniejszych graczowo mapach ładowania będzie jeszcze szybsze.

 

Dzwiwaczny ten BF3 - gierka OK ale technologicznie i problematycznie jest kaszaną. Może to zmieni jeszcze kolejny patch bo myślę że EA tego tak nie zostawi.

Link to post
Share on other sites

Cóż wysłałem maila w tej sprawie do AMD. Mam nadzieję,że wezmą du*y do roboty przy sterach 11.12, których to betę na razie zostawię i potestuje jeszcze.

 

Na niskich to nawet nie chcę próbować grać bo przecież nie po to zmieniałem kartę.

Druga sprawa to oczywiście szukanie też winy u siebie.

Co prawda procek jest tylko 3Ghz lecz dlaczego wszystko śmiga na ultra przez 4-5 minut i później zaczyna się kaszana?

Czyżby RAM się zapychał? Tak tylko pytam bo w sumie to teraz nie wiem co zmieniać.

Czy kupować lepsze chłodzenie bo przecież mój procek lekko sięgnie 3.6 Ghz czy może dowalić jeszcze 4Gb RAM.

Link to post
Share on other sites

Powiem że po przeinstalowaniu systemu (dziś grałem pół dnia w BF3) nie wywalił mi ani razu. Co do ramu to dla W7 x64 spokojnie wystarcza 3GB (przy grze w BF3). Nie wiem co mogę Wam doradzić ale u mnie wszystko śmiga. Oczywiście Originy w grze wyłaczone. Żadnych Steamów i XFire. Origin do właczenia gry, Chrome do odpalenia, i sama gra do grania xD. Na czystym systemie z zainstowalowanymi najnowszymi sterami wszystko śmiga. To moja jedyna rada. Ludzie mają niewiadomo jakie kompy i im zmula/wywala się. Ja jednak powiem że to coś z systemem. Nie mam najmniejszego pojęcia co :)

Link to post
Share on other sites

Piszesz ze 3gb wystarcza , u mnie jak ręką odjął zniknęły crashe , przycięcia jak do 4gb dołożyłem jeszcze 4 w sumie mam teraz 8gb win7/64. Ale i tak nie jestem pewny do końca a może patch a może bug wie co ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej, mam ten sam problem i moje pytanie jest dosyć proste =]

 

Jakim programem mogę zmienić taktowanie mojej karty graficznej ?

(Gigabyte GTX560ti OC)

 

Ktoś wspominał o msi afterburner, nada się ? I czy płyta główna ma coś tutaj do gadania ? (AsRock Fatality Performance P67)

Link to post
Share on other sites

Czy Wam tez Battlefield czasami dziwnie przycina i zwalnia od wydania dodatku BtK ? Do tego zauwazylem ze od momentu wydania dodatku tempy na kartach znacznie wzrosly......czym moga byc spowodowane te przyciecia??? Uzywam 2 karty Gigabyte Gtx 570w SLI, czekac na patch czy zmniejszyc taktowania na kartach? W afterburnie tempy podczas grania sa wporzadku (dochodza max do 63 stopni) za to ostro wykorzystuje procki GPU czasem dochodzi nawet do 100%.....fakt faktem wczesniej chodzilo mi wszystko idealnie a od momentu dodatku mam te wnerwiajace przycinania co jakis czas, co radzicie? pzdr:)

 

Hej, mam ten sam problem i moje pytanie jest dosyć proste =] Jakim programem mogę zmienić taktowanie mojej karty graficznej ? (Gigabyte GTX560ti OC) Ktoś wspominał o msi afterburner, nada się ? I czy płyta główna ma coś tutaj do gadania ? (AsRock Fatality Performance P67)

Afterburner bedzie ok :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie, że nie może być ok. Bo ta gra dla bardzo wielu podkręconych kartach robi problemy.

Z tego co mi sie wydaje to kolega chce chyba obnizyc taktowania karty a nie podwyzszac zeby wlasnie nie mial problemow z gra....

 

Oki, Sprawdzilem doslownie wszystko by wyeliminowac te zacinania ktore zaczynaja sie mniej wiecej po 3-5 minutach gry, nadmienie ze przed wyjsciem dodatku BtK wszystko latalo az milo w Ultra na Full HD (2 gtx 570 Windforce 3 w Sli) , nawet przez pierwsze godziny gry w dodatek bylo wszystko ok, pozniej nastapila jakas przerwa i po niej zaczelo sie wszystko sypac. Temperatury sprawdzalem i sa ok, zmienialem nawet napiecia i taktowania i nic nie pomoglo.....

 

Okazuje sie ze po wyjsciu dodatku BtK Dice jakos starsznie dziwnie zpatchowalo gre ktora zaczela maksymalnie wykorzystywac moc kart graficznych- w pewnych momentach nawet 100% (troche podobnie jak to bylo w beta testach) , jedyna opcja ktora mi pomogla bylo zmienienie efektow swietlnych z tych maksymalnych na srednie gdyz pozeraja one starsznie duzo mocy z grafy, reszte caly czas gram na Ultra w full hd i po zrobieniu tego jak narazie wszystko lata az milo:)

 

Trzeba cierpliwie czekac na patch od Dice bo chcieli naprawic bugi a gra chodzi duzo gorzej niz przed pachem a wczesniej dziala idealnie.....Troche wstyd ze iz mam mocny sprzet musze zmniejszyc jeden efekt chociaz wczesniej wszystko bylo super:/ Dice gry robi super ale patche to juz inna kwestia:/ wszystkim wiec ktorzy cierpia na przycinki w grze ktore zaczynaja sie po kilku minutach polecam zmniejszenie efektow swiatla ze wzgledu na moc grafy ktora zrzeraja i powinno byc wszystko sympatycznie,pzdr:)

Link to post
Share on other sites

Ja cały czas muszę obniżać taktowanie z 900 do 850 i wszystko wtedy jest ok.Powiem jeszcze że po dołożeniu 2g ramu gra chodzi wyraźnie lepiej.To znaczy fps-y nie spadają także polecam 80zł zainwestować.Wcześniej miałem 4g czyli teoretycznie wystarczająco a jednak.

Link to post
Share on other sites

Ja cały czas muszę obniżać taktowanie z 900 do 850 i wszystko wtedy jest ok.Powiem jeszcze że po dołożeniu 2g ramu gra chodzi wyraźnie lepiej.To znaczy fps-y nie spadają także polecam 80zł zainwestować.Wcześniej miałem 4g czyli teoretycznie wystarczająco a jednak.

Ja mam 8 gb ramu i zmienialem taktowania na nizsze jak i napiecia i nic to zupelnie nie dawalo, jedyne co mi pomoglo to wylaczenie dodatkowych deatli swiatla na off. Wiem jednak ze obnizenie taktowania pomaga osobom ktorym gra kopletnie sie wylacza po jakims czasie. Niech juz wyda Dice patch bo przed dlc dzialalo wszystko super i byly tez nie wysokie tempy :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...